Żółta etykieta utknęła na ekranie


18

Utknęła żółta podpowiedź i unosi się nad wszystkimi innymi oknami. Nie wiem z jakiego programu przyszedł.

Jak mogę się go pozbyć bez ponownego uruchamiania komputera?

EDYTOWAĆ:

Etykieta obrażeń


co mówi etykietka lub czy możesz opublikować obraz?
Stu Wilson

@StuWilson: Gotowe! Powinien był zawierać od początku ... :)
benregn

Odpowiedzi:


9

Istnieje sposób, aby dowiedzieć się, która aplikacja jest odpowiedzialna, jeśli masz zainstalowane narzędzia programistyczne .

W wersjach systemu Mac OS X wcześniejszych niż 10.6 narzędzie Quartz Debug miało listę okien, która zawiera listę wszystkich okien i aplikacji, do której należy. Niestety, zostało to ukryte w późniejszych wersjach, ale można je włączyć (jak właśnie znalazłem w tym artykule: 10.6: Quartz Debug 4.0 Secrets ) - uruchom polecenie powłoki

defaults write com.apple.QuartzDebug QDVisibleClientIdentifiers -array-add -string QDWindowInfoClient

a następnie uruchom Quartz Debug. Będziesz mógł przeglądać wszystkie okna i zobaczyć obrazy każdego z nich, nacisnąć przycisk „Ujawnij”, aby je podświetlić, lub spojrzeć na wysokości, aby znaleźć okna o odpowiednim rozmiarze.

To ustawienie obowiązuje do momentu zamknięcia okna. W tym artykule znajdują się sugestie dotyczące trwałego włączenia tego okna, ale wydaje się, że nie działają one w moim systemie Lion i nie znalazłem żadnej nowej dyskusji. To raczej sugeruje, że Apple uważa, że ​​te narzędzia nie powinny być łatwo dostępne, więc baw się tym na własne ryzyko ...


17

Najprostszym sposobem, aby się tego pozbyć, przynajmniej gdy mi się to zdarza, jest najechanie wskaźnikiem myszy na dowolną etykietkę, aby uzyskać nową etykietkę. Zdarza mi się ostatnio dość często z Safari, bardzo denerwujące.


1
Niesamowite, że ten błąd został zgłoszony w 2011 roku, a my mamy 4 lata później, a ludzie wciąż go zgłaszają.
Fixee

1
Właśnie próbowałem najechać kursorem na coś innego, co rzeczywiście wyświetlało podpowiedź ... ale oryginalna irytująca podpowiedź wciąż tam jest. To jest na „El Capitan”, OS X 10.11.1.
offby1,

@ offby1: Tego nigdy wcześniej nie widziałem - z wyjątkiem niektórych (rzadkich) aplikacji / gier, które mają zaprogramowane własne podpowiedzi, zamiast korzystania z „wbudowanych” podpowiedzi OS X. Zwykle wyglądają nieco inaczej. Ale jeśli jest to normalna etykieta, myślę, że to nowy błąd lub przynajmniej nowa forma tego samego starego: /
Ilmari,

Jestem zainteresowany; ile osób napotykających ten problem korzysta z Sublime Text?
Ilmari,

3

Często możesz sprawić, że zniknie po prostu zamykając aplikację. Jeśli to nie rozwiąże problemu, być może trzeba użyć + +, escaby ponownie uruchomić Findera.


4
Zrobiłbym to, ale po prostu nie wiem, jaki program go zrodził.
benregn

0

Sposób, w jaki to rozwiązałem, polegał na wylogowaniu i ponownym zalogowaniu. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale myślę, że kiedy nie wiesz, do którego programu należał, nie ma wielu opcji.-1

Program był „Eclipse” zgodnie z tematem o nazwie „Solarized Dark” - więc java problem to: P

lub iTerm używa tego samego motywu.


W rzeczywistości nie ma w ogóle zainstalowanego Eclipse. Używam motywu Solarized w prawie wszystkich miejscach, które obsługują motywy kolorowe, np. Terminal i Sublime Text 2.
benregn

no cóż, to nie pomaga w żaden sposób odróżnić, który program był przyczyną problemu, ponieważ prawdopodobnie jest to ten sam zestaw motywów załadowany w różnych programach. Nie było sposobu, aby dowiedzieć się, który program spowodował problem, bez zamykania każdego programu osobno lub masowo, co zrobiłeś po wylogowaniu.
Stu Wilson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.