Właściwa procedura tworzenia kopii zapasowej w celu uaktualnienia do iOS 5?


1

Ciągle powtarzam mojemu tacie, aby uaktualnił iPoda touch z iOS 4 do iOS 5, a jego odpowiedzią jest „ale stracę wszystkie moje dane”. Czy mogę być pewien, że zwykłe utworzenie kopii zapasowej przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy w iTunes i kliknięcie „kopii zapasowej” w menu spowoduje utworzenie kopii zapasowej iPoda dokładnie tak jak jest, aby można go było przywrócić, a jedyną różnicą jest nowy system operacyjny? Wydaje mi się, że pamiętam, że urządzenia z systemem iOS przechowują dwie partycje, jedną dla danych i jedną dla systemu operacyjnego, więc teoretycznie powinno być dobrze. Po prostu nie jestem pewien, czy jest coś oczywistego, że tęsknię.

Czy tworzenie kopii zapasowych w iTunes zachowuje absolutnie wszystko, od zdjęć po kontakty i układ ekranu głównego? Jeśli nie, czy istnieje sposób ręcznego tworzenia kopii zapasowych?

Odpowiedzi:


3

Twoje kopie zapasowe przechowują wszystkie Twoje dane, z wyjątkiem multimediów i aplikacji. Ale jeśli synchronizujesz się z iTunes, wszystkie Twoje media powinny już tam być. Proces uaktualniania nie usuwa danych, więc powinieneś być dobry.


2

Aktualizacja systemu operacyjnego powinna zachować wszystkie jego dane w stanie nienaruszonym, ale iTunes zawsze tworzy kopię zapasową przed synchronizacją (i aktualizacją). Znajdziesz tutaj wszystko, co musisz wiedzieć o kopiach zapasowych urządzeń z systemem iOS:

http://www.macworld.com/article/144086/2009/11/tco_iphoneos3.html

Nie sądzę, że jest to wyraźnie wspomniane w artykule macworld, ale z własnego doświadczenia dowiedziałem się, że układ ekranu głównego jest częścią kopii zapasowej.

Muszę tutaj zauważyć, że kiedy iTunes tworzy kopię zapasową, zastępuje poprzednią kopię zapasową nową. Jeśli więc istnieje kopia zapasowa, którą chcesz zachować bez względu na wszystko lub po prostu wolisz zachować wiele kopii zapasowych (na przykład jeśli jedna z nich okaże się uszkodzona), musisz ręcznie zmienić nazwę kopii zapasowej.

http://techtips.salon.com/make-one-iphone-backup-3664.html

Powodzenia w aktualizacji!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.