Dlaczego moje iMessages są wyświetlane jako pochodzące z mojego adresu e-mail, gdy ustawiłem identyfikator dzwoniącego na mój numer telefonu?


9

Kiedy iOS 5 pojawił się po raz pierwszy, dodałem mój adres @me do mojego iPhone'a i iPada. Ludzie mogą iMessage mnie na mój adres e-mail, i zobaczyłbym to na obu urządzeniach. Nie zawsze było to idealne, a ostatnio postanowiłem zrezygnować z tego i po prostu użyć mojego numeru telefonu na moim telefonie i adresu e-mail na iPadzie.

Tak więc ponownie zmieniłem identyfikator dzwoniącego w moim telefonie na numer telefonu, usunąłem wszystkie wątki wiadomości tekstowych utworzone podczas korzystania z adresu e-mail i rozpocząłem nowy wątek. Ktoś, kto nie zapisał mojego adresu e-mail w swoim kontakcie, zapytał, dlaczego moje wiadomości tekstowe pochodzą z adresu e-mail, a inny odbiór potwierdził, że kiedy dotknął „Informacje kontaktowe” u góry wątku wiadomości, mój adres e-mail był podświetlony w kolorze niebieskim, NIE mój numer telefonu - wskazał, że stąd pochodzi wiadomość.

Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje? Czy muszę zmienić inne ustawienie? Naprawdę wolałbym, aby nie pochodziły one z mojego adresu e-mail, ponieważ wtedy wszelkie odpowiedzi trafią zarówno na mój telefon, jak i na mojego iPada - czego nie chcę.

Odpowiedzi:


6

Przejdź do ustawień na iPhonie. Przejdź do ustawień „Wiadomości”. I wybierz Odbierz o.

Zobacz, co tam jest napisane. Powinien to być Twój numer telefonu, a nie identyfikator Apple ID lub adres e-mail.

Jeśli masz na liście adres e-mail Apple. Możesz go usunąć przez.

Kliknięcie „Apple ID youremail@me.com” Otrzymasz wyskakujące okienko, które pozwala się wylogować, usuwając w ten sposób adres e-mail Mac. wprowadź opis zdjęcia tutaj


Tak, jest tam, wyszarzony. Nie sądzę, że można usunąć powiązany numer telefonu z iPhone'a. Na liście znajduje się również mój adres e-mail @ me.com, który nie pozwala mi go usunąć, ponieważ jest to jedyny wymieniony adres e-mail.
Gauzy

Kliknij „Apple ID youremail@me.com”. Otrzymasz wyskakujące okienko, które pozwala się wylogować, usuwając w ten sposób adres e-mail Mac.
markhunte

Mój @me jest jedynym wymienionym adresem e-mail, więc przycisk „Usuń ten e-mail” jest wyszarzony. Nie można go usunąć.
Gauzy

Mam na myśli kliknięcie tego na górze. To wygląda jak etykieta. Zobacz aktualizację do odpowiedzi
markhunte

Gotcha - dzięki. Zrobiłem to i e-mail został usunięty. Teraz jednak wiadomości między mną a innym użytkownikiem iOS są wyświetlane jako SMS, a nie iMessages. Oboje mamy włączony iMessage, ale to nie wydaje się mieć znaczenia. Zarówno w sieci Wi-Fi, więc jest przyzwoite połączenie danych.
Gauzy

2

Spróbuj sprawdzić, czy Twój numer telefonu wyświetla się u góry w ustawieniu „Odbierz w”. Jeśli nie, istnieją zgłoszone przypadki, w których ludzie rozwiązali problem, wyłączając iMessage, resetując Ustawienia sieciowe, a następnie włączając ponownie iMessage. Miałem pewne trudności z weryfikacją mojego numeru za jednym razem, kiedy zamieniłem kartę SIM na inną, a następnie z powrotem na oryginalną kartę SIM, i udało mi się przywrócić ją do stanu początkowego poprzez zresetowanie. Pamiętaj, że w ten sposób stracisz wszystkie zapamiętane sieci Wi-Fi i ich hasła.

W międzyczasie należy również wyłączyć opcję „Wyślij jako SMS”. W przypadku, gdy iMessage nie zostanie dostarczony, jedyną różnicą jest to, że zapyta, czy chcesz wysłać go jako SMS.

Nie martwiłbym się usunięciem twoich poprzednich wątków wiadomości. Twój iPhone sobie z tym poradzi. Z pewnością pojawią się one jako inny wątek na urządzeniu iOS Twoich znajomych, ponieważ pochodzą od innego nadawcy.

Daj mi znać, jeśli to rozwiąże problem.


To pokazuje się na górze - mój adres e-mail @ me.com znajduje się poniżej. Spróbuję zresetować ustawienia sieciowe. Nie słyszałem o wyłączeniu wysyłania jako SMS - spróbuję. Powód, dla którego usunąłem moje poprzednie wątki wiadomości, był raczej scenariuszem testowym, dzięki czemu mogłem zobaczyć każdą nową wiadomość, gdy się pojawiła, aby zobaczyć, skąd pochodzi / dokąd zmierza.
Gauzy

1

Wpisz cały numer telefonu osoby i nie wybieraj jej nazwiska z rozwijanej listy, gdy się pojawi. To naprawi to. Chciałbym również usunąć stary wątek, aby zapobiec ponownemu użyciu go przez przypadek.


1

Właśnie miałem ten problem. Wyłączono i ponownie włączono iMessages. Stało się to po włożeniu innej karty SIM do telefonu. Teraz działa dobrze. :)


1

mój numer telefonu był wyszarzony z „błędem”. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu iMessages pojawiło się ponownie. Wygląda na to, że to naprawiło.


1

Wylogowałem się, a następnie ponownie zalogowałem. Zapytał mnie, którego chcę użyć. Odznacz email. Twój numer będzie szary, ale powinien już mieć czek. Mam nadzieję że to pomoże!


1

możesz także przejść do ustawień, wiadomości, a następnie wysłać i odebrać, powinny być opcje rozpoczęcia nowych rozmów, wystarczy kliknąć dowolny numer, aby użyć!


1

Dla osób szukających odpowiedzi na 2019 r. Oto sposób synchronizacji wiadomości we wszystkich aplikacjach do obsługi wiadomości w aplikacjach.

1 - na iOS

Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoim koncie iCloud na swoim urządzeniu.

Skopiuj te ustawienia na stronie Ustawienia wiadomości oraz w sekcjach „Przekazywanie wiadomości tekstowych” i „Wysyłanie i odbieranie”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

2 - w systemie macOS

Otwórz aplikację Wiadomości, a następnie przejdź do Wiadomości> Preferencje> iMessage i ustaw jako taki:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdy to zrobisz, daj mu trochę czasu lub uruchom ponownie urządzenia.


0

Kiedy usunąłem swój identyfikator Apple z bitu imessenger, zamiast tego dodałem mój numer telefonu do skrzynki, ale również wyłączyłem Imessenger, więc będziesz musiał go włączyć ponownie w ustawieniach. Mam nadzieję, że to pomaga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.