Jak rozwiązać problem „iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej iPhone'a, ponieważ kopia zapasowa była uszkodzona”?


17

Kiedy próbuję zsynchronizować iPhone'a z komputerem, pojawia się następujący komunikat:

Zrzut ekranu

iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej „iPhone Name” iPhone'a, ponieważ kopia zapasowa była uszkodzona lub niezgodna z iPhone'em.

Usuń kopię zapasową tego telefonu iPhone, a następnie spróbuj ponownie.

Jednak tutaj nie ma opcji usunięcia kopii zapasowej. Gdzie są przechowywane kopie zapasowe / Jak mogę usunąć kopię zapasową?

To jest wersja iTunes 10.5.3 działająca pod Mac OS X 10.6.8.


Czy oba urządzenia mają taką samą ilość pamięci? Czy również włączono tworzenie kopii zapasowych iCloud?
Tyson

Tylko sprawdzam - zrobiłeś to dokładnie tak jak ta metoda? support.apple.com/en-us/HT2109 edit - Google znalazł bełkot na temat Win 64-bitowego iTunes, który robi to ponad 32-bitowo. Mac oczywiście nie rozróżnia. Na jakiej platformie jesteś?
Tetsujin

Tak, oba miały pamięć 16 GB i nigdy nie miałem kopii zapasowej telefonu na icloud.
jerry

Twój nowy telefon może mieć starszą wersję systemu iOS. Spróbuj zaktualizować / przywrócić go bez kopii zapasowej, a następnie przywrócić z kopii zapasowej.
Aaron Brager

To jest naprawdę denerwujące.
simon

Odpowiedzi:


14

Z poziomu iTunes przejdź do menu iTunes> Preferencje> Urządzenia. Wybierz plik kopii zapasowej, a następnie naciśnij przycisk usuwania:

Preferencje urządzenia iTunes


8

Występuje (niestety) powszechny błąd „Zepsuty / Niezgodny”. Przez większość czasu tworzenie kopii zapasowej jest trochę wadliwe.

Pracuję nad programem o nazwie Odszyfruj kopię zapasową naprawy, która skanuje kopię zapasową i pokazuje / naprawia błędy, aby można je było przywrócić w iTunes.

http://deciphertools.com/decipher-backup-repair.html

Oto artykuł, który napisałem z kilkoma innymi rzeczami do wypróbowania w pierwszej kolejności:

https://deciphertools.com/blog/fix-iphone-backup-corrupt/

Za pomocą tego linku możesz także przeszukiwać, aby uzyskać więcej informacji o uszkodzonych kopiach zapasowych, jeśli chcesz.

(Uwaga: jak już wspomniałem, jestem autorem oprogramowania, które polecam powyżej, więc mogę skorzystać z moich rekomendacji. Zdecydowanie popieram nasze oprogramowanie :) ale i tak chciałbym dodać taką notatkę!)


5
ŁAŁ. Zwykle może być niesmaczne, gdy ludzie piszą o swoich produktach, ale ta aplikacja jest fantastyczna i usunęła głupi plik, który uniemożliwił przywrócenie kopii zapasowej na mój telefon. Teraz odzyskałem wszystkie moje rzeczy. Dziękuję bardzo za zrobienie tego.
AriX

1
Zgadzam się z powyższym komentarzem. Utknąłem z tym błędem po latach bezproblemowych kopii zapasowych. Program rozwiązał problem szybko i łatwo.
uvesten

1
Ta sama sytuacja - kopia zapasowa / przywracanie iTunes zawsze działała idealnie, ale napotkałem problem ze wszystkimi kopiami zapasowymi w najnowszej wersji. Ten program to naprawił. Zawsze testuj swoje kopie zapasowe, zanim ich potrzebujesz…
Kevin Chen,

1
To zadziałało dla mnie! Nie do wiary.
simon

Pracował również dla nas. Zwykle jest to trochę sceptycznie nastawione do tych aplikacji, ale nieco podniosłem uwagę, że Apple nie może nawet stworzyć dobrze utworzonego pliku kopii zapasowej bez zepsucia.
iwasrobbed

5

Miałem ten sam problem, nie mam pojęcia, skąd się wziął. Miałem iPhone 3G z jailbreakiem i przestawiłem się na iPhone 4 bez jailbreaka, tzn. Przeniosłem kopię zapasową na nowy telefon, który działał. Jednak jakiś czas później dostałem ten komunikat o błędzie. Wypróbowałem powyższe rozwiązanie, nawet usunąłem wszystkie kopie zapasowe, nawet te niezwiązane z tym telefonem, ale błąd nadal występował.

Znalazłem rozwiązanie w komentarzu do wątku, którego iPhone nie mógł wykonać kopii zapasowej, ponieważ plik kopii zapasowej był uszkodzony lub niezgodny, napraw , więcej szczegółów w poniższym komentarzu . Oto, co robić, podsumowane:

(Jest to rozwiązanie dla systemu Windows (7), które nie dotyczy OP, ale wydaje się, że jego problem został już rozwiązany.)

  • Zamknij iTunes
  • Upewnij się, że Eksplorator wyświetla ukryte pliki
  • Iść do C:\Users\username\AppData\Roaming\Apple Computers\MobileSync\backup
  • Usuń wszystko tam (lub przenieś to gdzie indziej, aby być po bezpiecznej stronie)

I zrobione. W moim przypadku usunąłem dwa foldery o długich, tajemniczych, alfanumerycznych nazwach, jeden pusty, a drugi ponad 1 GB. Gdy ponownie otworzyłem iTunes, mogłem utworzyć zupełnie nową kopię zapasową bez żadnych błędów.


4

Poniżej przedstawiono rozwiązanie, jeśli podczas synchronizacji lub tworzenia kopii zapasowej w iTunes pojawia się uszkodzony błąd kopii zapasowej (podczas synchronizacji synchronizacja powoduje tylko utworzenie kopii zapasowej):

Podczas synchronizacji lub tworzenia kopii zapasowej najlepiej jest usunąć kopię zapasową, a iTunes utworzy nową od podstaw. Jednak w oryginalnym plakacie występuje dodatkowy problem polegający na tym, że kopia zapasowa nie pojawia się w iTunes.

@doncherry ma właściwy pomysł - jeśli iTunes nie wyświetla Twojej kopii zapasowej na liście Preferencje-> Urządzenia, musisz ręcznie usunąć kopię zapasową. Wskazał lokalizację, w której powinien wyglądać system Windows. Na komputerze Mac kopie zapasowe są przechowywane w

/Users/<your username>/Library/Application Support/MobileSync/Backup

Otwórz Finder (przytrzymaj klawisz opcji na OSX Lion lub nowszym) i wybierz Libraryz Gomenu. Spowoduje to otwarcie Application Supportfolderu, a następnie przejdź do MobileSync-> Backup. W folderze kopii zapasowej będzie jeden lub więcej folderów nazwanych unikalnymi identyfikatorami urządzeń.

W iTunes kliknij na Serial Numberzakładce Informacje o urządzeniu, a Serial Numberpole przełączy się na identyfikator urządzenia. Dopasuj widoczny tam identyfikator do nazwy folderu w MobileSync -> Backupfolderze. Usuń ten folder!


Jeśli podczas przywracania w iTunes pojawia się uszkodzony błąd kopii zapasowej , wyraźne usunięcie kopii zapasowej nie pomoże przywrócić danych;)!

Jestem głównym programistą programu o nazwie Decipher Backup Repair, dlatego tak bardzo dbam o błędy tworzenia kopii zapasowych i przywracania iTunes;) Naprawa odszyfrowanych kopii zapasowych skanuje uszkodzone lub uszkodzone kopie zapasowe iPhone'a, iPada lub iPoda Touch pod kątem błędów i napraw problemy z kopią zapasową, aby móc przywrócić w iTunes . Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną z naszej strony internetowej, aby zobaczyć, co można znaleźć w kopii zapasowej.

http://deciphertools.com/decipher-backup-repair.html


(Oczywiście, jako autor oprogramowania mogę skorzystać z linków, które zamieszczam w tej odpowiedzi. Chciałem jednak podać obie strony problemu, uszkodzone kopie zapasowe podczas procesu tworzenia kopii zapasowej i uszkodzone kopie zapasowe podczas procesu przywracania Każdy może również skorzystać z powyższych linków i przejść do naszej strony pomocy technicznej, aby wysłać nam wiadomość e-mail, jeśli masz pytania dotyczące uszkodzonej kopii zapasowej. Możesz podać moje imię i nazwisko bezpośrednio: Kelly).


Chciałbym również dołączyć łatwy sposób na uzyskanie dostępu do folderu kopii zapasowej w różnych systemach operacyjnych Windows: Przejdź do Start-> Uruchom (lub wyszukaj w Windows 8) i wpisz% appdata% (z procentami). Naciśnij enter i przeglądarka plików otworzy się dla folderu danych aplikacji dla użytkownika. Przejdź do Apple Computer -> MobileSync -> Kopia zapasowa, a zobaczysz foldery kopii zapasowych.
Kelly,

1

Miałem ten sam problem: nie mogę przywrócić poprzedniej kopii zapasowej, nawet używając prawym przyciskiem myszy na moim iPhonie w iTunes.

Miałem dobrą kopię zapasową w katalogu:

C: \ Documents and Settings \ myuser \ Application Data \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup, ale iTunes go nie wykrył.

Tak więc skopiowałem pełny katalog „Backup” w innym miejscu (skopiowałem, nie przeniesiono). Następnie po przywróceniu pliku ipsw tworzę nowego iPhone'a z Itunes, o tej samej nazwie co poprzednio.

Zrobiłem synchronizację + kopię zapasową.

Na koniec sprawdziłem katalog „Kopia zapasowa” i zobaczyłem, że Itunes odtworzył ten sam folder, który skopiowałem wcześniej.

Tym razem w Ituens, kiedy kliknę prawym przyciskiem myszy mój iPhone, mam menu „przywróć z kopii zapasowej”. Ale zanim wybrałem tę opcję, właśnie zmieniłem nazwę nowo utworzonego katalogu w Kopii zapasowej na xxx.old i skopiowałem z powrotem zapisany (ten o tej samej nazwie) do C: \ Documents and Settings \ franckca \ Application Data \ Apple Computer \ Katalog MobileSync \ Backup.

Po przywróceniu odzyskałem moją ostatnią kopię zapasową.

Mam nadzieję że to pomoże.


1

Natknąłem się również na ten problem. Okazuje się, że po zrobieniu kopii zapasowej mojego iPhone'a, Windows Defender wykrył plik z jednej z aplikacji, które pobrałem jako szkodliwe oprogramowanie. Gdy spojrzałem na plik, rzeczywiście było to złośliwe oprogramowanie, jednak usunięcie go z katalogu kopii zapasowej powoduje powtarzające się niepowodzenie procesu przywracania.

Dopiero przywrócenie pliku z powrotem do katalogu kopii zapasowej zakończyło się pomyślnie. Zdecydowanie zalecam wyłączenie programów antywirusowych i wykrywających złośliwe oprogramowanie podczas wykonywania kopii zapasowej i przywracania iPhone'a.

Mam nadzieję że to pomoże.


1

Miałem również ten problem, ale w Preferencjach nie było żadnych kopii zapasowych. Moje rozwiązanie polegało na tym, że nie miałem podłączonego zewnętrznego dysku twardego, w którym iTunes przechowywał moje kopie zapasowe iPhone'a. Podłączenie dysku twardego rozwiązało problem.


1

Zdarzyło mi się to 2-3 razy w ciągu ostatnich kilku lat podczas wykonywania zadań wymagających dużej mocy procesora, gdy iTunes tworzył kopię zapasową mojego telefonu. Usunięcie uszkodzonej kopii zapasowej, ponowne uruchomienie komputera i utworzenie kopii zapasowej iPhone'a rozwiązało problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.