Jakie są wskazówki na temat wymiany mojego dysku twardego MacBooka Pro na SSD?


12

Chciałbym wymienić dysk twardy MacBooka Pro na dysk SSD, bez konieczności ponownej instalacji wszystkiego. Szukam twojego doświadczenia na

  • dobre modele dysków SSD, które mają dobrą wydajność w uczciwej cenie
  • strategia relokacji, aby migrować mój stary system bez problemów lub bólu ze starego dysku twardego na nowy (w tym dodatkowy sprzęt, chyba złącze USB-sata)

Odpowiedzi:


4

Pozwól, że polecę Ci te OWC . Masz „ekstremalną RE ” (której, jak sądzę, nie potrzebujesz) i Pro , który jest prawdopodobnie jednym z najszybszych i najbezpieczniejszych dysków do tej pory.

Jestem pewien, że możesz wyszukiwać w Google w celu porównania z innymi dyskami, ale zainstalowałem różne liczby dysków SSD (choć nie tylko w Macbookach), a te OWC są dla mnie tym, co wybrałem.

Sam Jeff Atwood dokonał porównania (ale w tym czasie nie uwzględnił OWC), które można znaleźć w tym poście na blogu .

Nie zapomnij przeczytać komentarzy, ponieważ ma to również wartość.

Powiedziałbym, że bez OWC (który wolę), Crucial C300 powinien być następny w kolejce.


Czy są jakieś testy porównawcze dysków Mac OWC vs. Crucial?
Kyle Cronin


trzymaj się z dala od dysków OWC, które nie używają kontrolera sandforce. Mam osobiste doświadczenie z wierzchołkiem (nie wierzchołkiem 2), który rzuca nieusuwalne błędy systemu plików raz na drugi dzień.
Robert S Ciaccio,

1
@calavera Dyski Vertex są OCZ, a nie OWC :) (i miałem dwa OCZ Agility, które całkowicie zawiodły i zostały zastąpione gwarancją). Dlatego nie lubię napędów OCZ, ale niektóre ppl miały z nimi dobre doświadczenia. Z drugiej strony OWC to inna historia :)
Martin Marconcini,

1
LOL Zawsze mylę ich akronimy. Rzeczywiście, miałem na myśli dyski OCZ :)
Robert S Ciaccio

1

Właśnie kupiłem dysk Crucial C300 SSD i jest niesamowicie szybki. Na podstawie testów porównawczych w Internecie, takich jak ten w bit-tech , możesz teraz zobaczyć, jak jest najlepszy w tej chwili! Dostałem 128 GB za nieco ponad 240 £ i nigdy nie oglądałem się za siebie.

Możesz wykonać kopię zapasową wehikułu czasu i przywrócić go na dysk SSD, ale ponieważ jest to laptop, może być konieczne podłączenie go do portu USB-SATA w celu konfiguracji. W moim przypadku zacząłem od nowa (pochodzę z tła systemu Windows, wolę to)!

Oto wideo z najważniejszego testowania dwóch MacBooków. Jeden z napędem dyskowym, a drugi z C300. Możesz zobaczyć, jak wiele możesz z tego ulepszyć!

Czas rozpoczęcia dla mnie wynosi teraz około 20 sekund z jeszcze szybszym wyłączeniem.


0

Właśnie zainstalowałem dysk OCZ Vertex 2 80 GB w zeszłym tygodniu. Kocham to. Super szybko.

Gorąco polecam.

Zainstalowałem napęd 500 GB, którego używałem jako dysk rozruchowy, we wnęce optycznej i po prostu sklonowałem napęd na mój dysk SSD. Następnie wytrzyj 500 gb i podziel na dwie części. jeden 80 GB i jeden 420 GB. Klonuję mój dysk SSD na partycji 80 GB co 12 godzin za pomocą Carbon Copy Cloner, w ten sposób, jeśli dysk SSD kiedykolwiek zginie, mogę po prostu uruchomić drugi dysk i wrócić do pracy, czekając na wymianę.


0

Właśnie zainstalowałem OCZ Vertex 2 w moim MBP i leci. Nie jest to najszybszy dysk SSD na rynku, ale zapewnia dobrą równowagę ceny i wydajności, a jednocześnie jest błyskawiczny


1
120 GB to tylko 30 dolarów mniej niż OWC (tylko fyi);)
Martin Marconcini,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.