Wyodrębnij obrazy z dokumentu stron


11

Chcę wyodrębnić wszystkie obrazy z dokumentu dużej strony. Znalazłem artykuł na ten temat z 2006 roku (patrz http://hints.macworld.com/article.php?story=20060324033125571 ), który mówi, że możesz otworzyć plik stron jako pakiet i wyodrębnić obrazy. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy nie pokazuje elementu „otwórz paczkę” i używanie pkgutil --expand mydoc.pages .błędów w "Could not open package for expansion"zgaduję, że format pliku stron jest teraz nieco inny.

Jak mogę wyodrębnić wszystkie obrazy z mojego dokumentu za jednym razem? (jest około 100 zdjęć, więc zbyt wiele do zrobienia ręcznie, chyba że absolutnie muszę)


Zdecydowanie można tu znaleźć AppleScript. Nie mam Pages, więc nie mogę Wam powiedzieć, jak to zrobić, dlatego nie dodam odpowiedzi
Stu Wilson,

Odpowiedzi:


9

W późniejszej edycji iWork Apple wprowadził zmiany w formatach, dlatego nie można postępować zgodnie z procedurą opisaną w polecanym artykule.

Najlepszym sposobem na obejście tego rozdrażnienia byłoby:

 • Otwórz dokument stron z bieżącymi stronami (zakładam, że to najnowsze strony),
 • Zapisz nam inną nazwę, ale zanim to zrobisz, rozszerz menu Zapisz nas za pomocą strzałki w górę / w dół, gdzie wyświetla się więcej opcji,
 • Wybierz przycisk „Zapisz kopię jako:” i wybierz iWork'08, a następnie zapisz.
 • Znajdź nowy zapisany dokument, a zobaczysz dodatkowy element menu „Pokaż zawartość opakowania” (po kliknięciu prawym przyciskiem myszy).
 • Wyodrębnij obrazy (skopiuj je gdzie indziej).

Wolę tę metodę niż opisaną przeze mnie procedurę, chyba że ktoś ma już zainstalowanego Pacifist, w takim przypadku moja sztuczka pozwoli ci pominąć podróż do Pages i dodatkowego pliku.
jaberg

18

Najszybszym sposobem na to jest zmiana rozszerzenia pliku z name.pages na name.zip (faktycznie ręcznie kliknij nazwę pliku i zmień rozszerzenie na .zip)

Teraz rozpakuj dokument, a otrzymasz folder ze wszystkimi obrazami. To samo działa w przypadku plików ePub.


Brzmi dziwnie, ale jest tak cudownie łatwe ... Wypróbowałem to z .docx na Macu i działało dobrze.
intcreator

Dziękuję Ci. Dziękuję Ci. Dziękuję Ci. Jestem trochę zła na Pages (jak trudno jest zapisać obraz z dokumentu), ale uratowałeś dzień!
Maximus

Działa jak marzenie!
ymasood

Działa również dla innych typów iWork i MS Office, takich jak Excel, Keynote i Powerpoint!
Owen Johnson,

2

Otwórz dokument Pages za pomocą Pacifist . (Inne narzędzia do archiwizacji mogą również działać, ale Pacifist działał dla mnie.)

Zrobiłem to, klikając prawym przyciskiem myszy (CTL) ikonę dokumentu Pages , a następnie wybierając polecenie Otwórz za pomocą ... Pacifist z menu kontekstowego.

Spowoduje to utworzenie okna z listą zawartości pliku „pakietu” stron . Wybierz potrzebne pliki graficzne i „Wyodrębnij do…” dogodną lokalizację

Nie zbadałem go, ale może istnieć sposób na zautomatyzowanie tej procedury za pomocą AppleScript i / lub Automator, jeśli robisz to często.


Niestety nie działa to z najnowszą wersją formatu pliku Pages.
Paul D. Waite,

Ta technika jest specjalnie ukierunkowana na nowszy format stron, który jest zasadniczo formatem pliku archiwum. Jeszcze 15 sekund temu ta technika działała idealnie z nowym dokumentem utworzonym przy pomocy Pages '09 w wersji 4.1 (923). Czy możesz wskazać mi nowszą wersję Pages, abym mógł ją przetestować?
jaberg

Huh, to dziwne - może z plikiem, który mam, jest coś dziwnego. Sprawdzę z przyjacielem, jakiej wersji używa, i zobaczę, czy mogę pobrać jeszcze kilka plików testowych.
Paul D. Waite,

Z przyjemnością testuję tutaj, używając niewrażliwych plików. Ogólnie możesz pingować mnie z pokoju czatu.
jaberg

To wspaniale, na zdrowie, dam ci znać, kiedy sprawdzę z moim przyjacielem. Wysłał mi ten plik jako załącznik do wiadomości e-mail, więc być może został trochę zakorkowany w transporcie - nie mam tutaj Pages, więc nie mogę obecnie sprawdzić, czy Pages go otworzy. Zbadam i będę śledzić.
Paul D. Waite,

2

Właśnie użyłem terminala.

# mkdir /someDirectory
# cd file.pages
# find . -name "*.png" -or -name "*.jpg" -exec cp {} /someDirectory \;

Możesz zadzierać z rozszerzeniami plików w tym ostatnim wierszu, aby skopiować różne typy plików.


1

FYI - W przypadku korzystania z najnowszej aplikacji Pages z 2014 r. (Powołując się tutaj na wersję 5.5.1), nie można uzyskać dostępu do zawartości pakietu za pomocą wyszukiwarki i można eksportować tylko do Pages '09.

Jeśli jednak przejdziesz do Plik -> Zaawansowane -> Zmień typ pliku i wybierzesz „Pakiet” kontra „Pojedynczy plik”, będziesz mógł otworzyć zawartość pliku w wyszukiwarce i być gotowym do pracy. (Dzięki temu mogłem zrobić coś konstruktywnego z kartą urodzinową mojej żony.)


0

wygląda na to, że na nowszych stronach „Zapisz jako” już nie istnieje i pozwala to zapisać tylko jako Pages'09 .... Poruszałem się, eksportując go do formatu PDF w najlepszej rozdzielczości, a następnie przeciągając obrazy na pulpit. Ale jeśli to zrobisz, musisz zmienić nazwę każdego zdjęcia, które wyciągniesz, zanim przeciągniesz kolejne, lub możesz skończyć, zastępując ostatni przeciągnięty obraz.


-3
 1. Otwórz aplikację Pages
 2. Otwórz dokument zawierający obrazy, które chcesz wyodrębnić
 3. Wybierz obraz
 4. Skopiuj obraz, klikając „Edytuj”, a następnie „Kopiuj” z wyskakującego menu lub klikając jednocześnie klawisze Command i C (na klawiaturze)
 5. Otwórz aplikację „Preview”
 6. Kliknij „Plik” Z wyskakującego menu kliknij „Nowy ze schowka” (powinna być pierwsza opcja). Preview utworzy nowy dokument typu pliku png z obrazem, który chcesz.
 7. Zapisz dokument w wybranej lokalizacji. Jeśli sobie życzysz

Wyodrębnij obrazy ze stron przy użyciu podglądu


Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą dodatkowych informacji na temat tego, dlaczego są najlepsze. Odpowiedzi powinny być samodzielne, więc wyjaśnij, dlaczego uważasz, że udzielona odpowiedź rozwiąże problem lub jest lepsza od innych. Podawanie linków jako informacji pomocniczych jest dobre, ale odpowiedzi nie powinny być tylko linkiem. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

Czy sam tego próbowałeś? Skopiowany obraz ma fatalną jakość, bardziej przypomina miniaturę.
berezovskyi

Tak, próbowałem, a obrazy były bardzo użyteczne. Nie jestem pewien, czy Apple wprowadziło zmiany, które mają na to wpływ, odkąd napisałem tę metodę. Spojrzę na to jeszcze raz. Możliwe jest również, że na wynik wpłynie przede wszystkim jakość obrazu zapisanego w pliku PDF, co będzie ograniczeniem korzystania z tej metody.
Alvinus Melius
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.