Osadzanie fragmentów kodu w iBooks Author


10

Bawię się z Autorem iBooks przez cały ranek i nie miałem szczęścia osadzać fragmentów kodu. Czy ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

Kilka rzeczy, które próbowałem:

 • Niestandardowy widget. To nie zadziała, ponieważ widżety mają tylko podgląd obrazu i muszą być stuknięte, aby je przeczytać. Użyję ich do uruchomionych przykładów kodu (przynajmniej dla CoffeeScript / JavaScript / ClojureScript), ale nie do formatowania kodu w przepływie tekstu
 • Pola tekstowe - Sprawianie, by wyglądały podobnie w orientacji pionowej i poziomej, było jak dotąd bolesne.
 • Styl akapitowy. Wygląda na to, że od tego zacznę. W przypadku inspektora „Tekst -> Więcej” wydaje się ukrywać to, czego chcę pod względem cieniowania tła i wyłączania dzielenia wyrazów.

Wklejam kod wyróżniony składnią z textmate, używając kopii jako pakietu RTF , ale autor iBooks nie szanuje kolorów. Wszelkie pomysły na wyróżnianie składni?


1
Czy możesz podać krótki fragment pokazujący, które kolory nie są przestrzegane? W przeciwnym razie może dwa małe zdjęcia przedstawiające zamiar i rezultat?
bmike

Odpowiedzi:


8

Jest drogę bardziej prosty sposób to zrobić ... Używam iBooks Author 2.0 posiada opcję „Wklej i zachować Style”, który działa jak czar.

Edytuję fragmenty kodu w Xcode, a następnie zaznaczam i kopiuję żądaną sekcję: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie kontroluj kliknięcie w miejscu, w którym chcę wkleić go do mojej książki: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gotowe! Fragment jest dołączony do podświetlania składni: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pro Wskazówka 1: Poświęć trochę czasu na skonfigurowanie Xcode do używania żądanej czcionki, abyś nie musiał się nią bawić po wklejeniu kodu do iBooks Autor: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pro Wskazówka 2: Oto kilka innych przydatnych ustawień dla fragmentów fragmentu kodu, trzymaj linie razem i wyłącz automatyczne dzielenie wyrazów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Właśnie wypróbowałem sztuczkę, której używam, aby uzyskać kod wyróżniony składnią w Keynote i myślę, że to działa, chociaż nie mam iPada pod ręką, aby wyeksportować książkę i wypróbować ją.

 1. Edytuj kod w MacVimie
 2. Upewnij się, że podświetlanie składni jest włączone:
  1. Hit ucieczki
  2. Wpisz „: syn on” i naciśnij klawisz Return (nie wpisuj cudzysłowów)
  3. Jeśli nie widzisz podświetlania składni, być może źle zainstalowałeś vima lub używasz języka, w którym domyślnie nie ma pliku podświetlania; przeszukaj github, a prawdopodobnie coś znajdziesz
 3. Wyeksportuj bufor jako HTML
  1. Hit ucieczki
  2. Wpisz „: TOhtml” i naciśnij klawisz Return (nie wpisuj cudzysłowów)
  3. Spowoduje to otwarcie drugiego bufora z kodem HTML tekstu. Zapisz go przez „: w” i wciśnij Return
 4. Otwórz plik w przeglądarce
 5. Skopiuj zawartość
 6. Wklej do autora iBooks

Kiedy to zrobiłem, dostałem pole tekstowe z podświetlonym kodem.


BTW, zrobiłem to szeroko w książce, którą napisałem w iBooks Author i zadziałało świetnie. Link do sklepu iBooks: itunes.apple.com/us/book/kick-bash-habit-ruby-methadone/…
davetron5000

@ davetron5000 Próbowałem otworzyć link i otrzymałem powiadomienie, że produkt nie jest dostępny w Indiach. Zastanawiam się, czy było to niezamierzone i czy książka jest nadal dostępna.
lorefnon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.