Czy komputery Mac mogą zostać wprowadzone w stan hibernacji dobrowolnie?


16

Wiem, że kiedy uśpisz laptopa Mac, a bateria wyczerpie się, następnym razem, gdy go podłączysz, obudzi się ze stanu sprzed uśpienia. Istnieją również hacki, aby uzyskać to zachowanie na komputerze Mac (z wyjątkiem tego, że uruchamia się po uśpieniu komputera Mac i odłączeniu go).

Czy istnieje sposób, aby wyzwolić to zachowanie bez odłączania zasilania, a to pozwoli mi uśpić komputer Mac normalnie? Podobnie jak opcja hibernacji w systemie Windows 7.


4
Cholera. Pomyślałem, że mogę to wykorzystać do wydajnego przełączania się między OS X i Windows, ale moduł ładujący nie pozwoli ci uruchomić się na niczym innym niż Mac OS, jeśli zostanie włączony w stan hibernacji.
zneak

1
Myślę, że dla Ciebie lepiej jest użyć równoległego pulpitu. to naprawdę dobre oprogramowanie i pozwala uruchomić system Windows na komputerze Mac.
Am1rr3zA

2
@ Am1rr3zA: na pewno można w pełni grać w systemie OS X. Jednak na moim MacBooku Pro obecnej generacji w systemie Windows mogę umieścić grę w rozdzielczości 1680x1050 z grafiką gdzieś powyżej średniej i nadal uzyskiwać płynne ponad 60 klatek na sekundę, i nigdy nie spada poniżej tego. W systemie Mac OS przy tych samych ustawieniach wszystko nie działa płynnie. To jest dobre dla ciebie, jeśli lubisz Starcraft II w systemie Mac OS, ale dopóki Apple, NVidia lub ktokolwiek odpowiedzialny nie poczyni poważnych wysiłków, aby ulepszyć sterowniki graficzne, zagram w Windows, ponieważ jest bardzo zauważalna różnica.
zneak

3
Powodem, dla którego bootloader nie pozwala na uruchomienie się w czymś innym, gdy pojawia się hibernacja, jest to, że hibernowana wersja jądra może zawierać odniesienia do bloków na dysku, a jeśli uruchomisz się w innym systemie operacyjnym, nie będzie wiedział, co to oznacza, że ​​może zmodyfikować dysk. Kiedy hibernowany system operacyjny został rozmrożony, potencjalnie zapisywałby swoje brudne bufory na dysku na blokach, które zostały już zmodyfikowane, prowadząc do uszkodzenia dysku. Zasadniczo nigdy nie jest bezpiecznie rozmrażać hibernacji, jeśli istnieje szansa, że ​​system plików, z którego został on zrootowany, został zmodyfikowany.
Louis Gerbarg

1
@Louis Gerbarg: Nie myślałem o tym (prawdopodobnie dlatego, że Windows nie może zapisywać plików Mac OS), ale wydaje się, że to dobry powód.
zneak

Odpowiedzi:


6

Tak oczywiście możesz. Sam używam widgetu Deep Sleep (drugi link ), aby przełączyć mojego Macbooka Pro w stan hibernacji.

A jeśli wolisz korzystać z wiersza poleceń, przeczytaj ten artykuł .

alternatywny tekst


Wydaje się, że część „oczywiście możesz” sugeruje, że istnieje prosty, wbudowany sposób wykonania tego, o co poprosił PO. Ale główną odpowiedzią jest rozwiązanie strony trzeciej. Być może główne polecenie z linku powinno zostać opublikowane tutaj, aby zachować zgodność z „ Zawsze podawaj najistotniejszą część ważnego linku, na wypadek gdyby strona docelowa była nieosiągalna lub pozostała na stałe offline ”.
jdk1.0

13

Możesz użyć DeepSleep .

Wiem, że jest to widget, ale jeśli chcesz aplikację, wykonaj następujące czynności:

  1. Pobierz widget i rozpakuj zawierający go plik zip, ale nie instaluj go.
  2. Kliknij widżet prawym przyciskiem myszy, wybierz opcję Pokaż zawartość pakietu .

    kliknij prawym przyciskiem myszy

  3. Skopiuj aplikację DeepSleep w dowolne miejsce.

    alternatywny tekst


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.