Gdzie szukać w iTunes, aby znaleźć błędy synchronizacji?


9

Zacząłem otrzymywać komunikaty o błędach dotyczące braku synchronizacji elementów. Wydaje się to sporadycznym problemem - a przedstawiony poniżej błąd dotyczy synchronizacji podłączonej do kabla USB. Mam włączoną synchronizację WiFi dla tego urządzenia, a dzieje się tak również podczas synchronizacji bezprzewodowej, więc obecność lub brak kabla wydaje się nie mieć związku z błędem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Otwarcie iTunes na iOS nie wydaje się mówić, co się nie udało. To samo dotyczy iTunes na moim komputerze Mac. Czy ktoś ma jakiś pomysł, gdzie w tym przypadku rejestrowane jest „więcej informacji”? Chociaż wielu sugeruje sposoby wyeliminowania błędu (prób i błędów), bardziej interesuje mnie, gdzie leży dziennik błędów. Zaskakuje mnie, że nie ma więcej debugowania ani sposobu, aby podłączyć się do iTunes, aby uzyskać dziennik problemów.

Gdzie jeszcze mogę znaleźć te informacje dotyczące błędów synchronizacji?


Coś zalogowanego w konsoli?

Tylko zwykłe wiadomości _AMDDeviceAttached i Detached. Będę miał oko na następny raz, kiedy to się stanie. Tym razem byłem zajęty uruchomieniem Xcode, podłączeniem iPada i otrzymaniem dokumentu autora iBooks, więc może to był
pasek

Zazwyczaj, gdy czegoś nie można przenieść, w iTunes pojawia się okno dialogowe pokazujące elementy, które nie zostały zsynchronizowane. Nie wiem, czy zmieniło się synchronizowanie przez Wi-Fi. iTunes sam nie prowadzi dzienników. Jeśli coś rejestruje, przechodzi do typowych plików dziennika, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem konsoli. Ale błąd wygląda na związany z iTunes (pewna część dokumentów aplikacji lub sama aplikacja), a nie na iCloud.

Kiedy to się dzieje, nie ma okna dialogowego na komputerze Mac, co drapie mnie po głowie - brak okna dialogowego, brak logu konsoli, który ma dla mnie jakikolwiek sens. Myślę, że proces usbmuxd jest pośrednikiem i jakoś gubi wiadomość.
bmike

Powiedziałbym, że spróbuj zainicjować synchronizację przez iTunes i połączony kablem. Powinno tak się zdarzyć niezależnie od tego, czy gdzieś istnieje konflikt. Przynajmniej by to zawęziło. Wiem, że synchronizacja Wi-Fi jest dość płatkowa ... chociaż nigdy nie miałem takiego problemu. Przepraszam, najlepiej jak potrafię.

Odpowiedzi:


2

Tego ranka znów miałem błąd - nie udało się zsynchronizować trzech elementów.

W końcu mam potencjalnego winowajcę. Wydaje się, że obecność aktualizacji App Store koreluje z tymi błędami. Spełnia wszystkie dotychczasowe kryteria.

  • tymczasowe i sporadyczne (przez większość czasu nie jestem w trakcie pobierania aplikacji podczas synchronizacji, a nawet przy jednoczesnym pobieraniu, mój Internet jest taki, że na ogół jest to okno 1-10 sekund lub mniej na aplikację)
  • rozwiązuje się sam bez potrzeby interwencji użytkownika

Naciskałem na to kilka razy i wydaje się, że nie koreluje to z błędami synchronizacji we wzorcu, który mogę wykryć.

Jedyne wytłumaczenie, które mogę odgadnąć, to brak dziennika, w którym gromadzone są te błędy .


1

Pozostaw urządzenie podłączone do komputera. Obok nazwy urządzenia w iTunes powinna znajdować się mała ikona alertu. Kliknij, aby zobaczyć, jakie były rzeczywiste problemy. Informacje z: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz iTunes

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​aktualizacja moich aplikacji i ponowna synchronizacja usunęły ostrzeżenia.


To poprawna odpowiedź
Oliver

0

Jeśli istnieje dziennik błędów, nie wiem, gdzie on jest, ale mogę zasugerować kilka rzeczy do znalezienia w bibliotece iTunes:

  • Filmy zakodowane w formacie, który nie działa na iPhonie. (Może to być również spowodowane podcastem wideo zakodowanym w niekompatybilnym formacie).
  • Pliki .psd (dokument programu Photoshop) (w bibliotece zdjęć)
  • Kupione multimedia lub aplikacje zarejestrowane na Apple ID, dla których urządzenie iOS nie jest autoryzowane.

Udanych łowów.


Powinienem wspomnieć - błędy są sporadyczne i nie zdarzają się przy każdej synchronizacji. Wydają się być równie rozpowszechnione, niezależnie od tego, czy synchronizuję przez Wi-Fi czy USB (i przez większość czasu jest to synchronizacja USB dla mojego telefonu)
bmike

… Co nie wyklucza podcastów, ale zakładam, że wziąłeś to pod uwagę w swoim komentarzu. Jeśli natychmiast wykonasz kolejną synchronizację (po otrzymaniu błędu), czy błąd nadal występuje?
jaberg

Nie - błąd nie utrzymuje się, więc jestem całkiem pewien, że nie jest to jeden zły plik multimedialny, który popełni błąd, bez względu na to, ile razy próbuję go zsynchronizować. Tego rodzaju błędy są łatwe, ponieważ pojawia się wyskakujące okienko z informacją co najmniej o pierwszym takim niekompatybilnym podcastu. Tutaj nie jest wyświetlane okno dialogowe ani błąd.
bmike

0

Ostatnie kilka razy, kiedy mi się to przytrafiło (również synchronizacja przez USB), nie mogłem znaleźć niczego w konsoli ani dziennikach ... Zauważyłem, że w moim urządzeniu jest mało miejsca, więc przed ponowną synchronizacją usunąłem niektóre dane (kilka aplikacji), a następnie spróbowałem ponownie zsynchronizować i działało dobrze bez żadnych ostrzeżeń.


Hmm - dostaję błędy synchronizacji nawet z ponad gigabajtem wolnego miejsca w moim telefonie.
bmike

Ale może próbuje zsynchronizować aplikację, która jest czymś więcej niż gigabajtem ...
daviewales
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.