Czy opcja menu kontekstowego „Wyszukaj w słowniku” jest zapisana na stałe w Google Chrome na Maca?


12

Trudno mi usunąć element menu kontekstowego „Wyszukiwanie w słowniku” w Chrome na Maca (patrz zrzut ekranu).

Menu kontekstowe Chrome

Próbowałem dezaktywować skrót usługi słownikowej w Preferencjach / Klawiaturze, a także poprawiłem Dictionary.app, Info.plistaby usunąć usługę. Nawet usunąłem całą aplikację Dictionary, ale element menu kontekstowego nadal się wyświetla. Czy może być na stałe zakodowany w Chrome?

Odpowiedzi:


4

To, co widzisz, to wbudowane OSX w Usługi tekstowe, takie jak pisownia i usługi autokorekty, gdy masz do czynienia z czymkolwiek w OSX, czyli tekstem.

Usługi te są automatyczne dla całego systemu operacyjnego i nie można ich wyłączyć i są dostępne w każdej aplikacji

Uwaga: Autokorekta pisowni może być wyłączona / zarządzana w Preferencjach systemowych -> Języki i tekst -> Tekst

„Menedżer usług” i „Usługa słownika” odnoszą się tylko do tego, co jest pokazane i dostępne w menu usług w uruchomionych aplikacjach. możesz wyłączyć te w (dziwnie) Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Skróty klawiaturowe -> Usługi


2
Cóż, nie pojawiają się w Firefoksie, na przykład ... jak w wielu innych aplikacjach. I nie sądzę, żeby autokorekta pisowni miała na to jakikolwiek wpływ.
julien_c

2
Firefox ma to wyłączone, menu kontekstowe są specyficzne dla Firefoxa, a nie OSX. Oczywiście programiści Chrome używają NSTextView, a Firefox nie.
Stu Wilson,

2
Więc chyba utknąłem z tymi elementami menu kontekstowego bez względu na to, co wtedy robię? Chyba że rozwidlę Chromium i przestanę używać NSTextView?
julien_c,

2
takie jest moje przekonanie, tak.
Stu Wilson,

Prawdopodobnie więc nie warto. Dzięki!
julien_c
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.