Fałszywe / losowe / usuń geolokalizację w Safari dla niektórych stron internetowych


2

Chciałbym, aby Safari na Mac OS X Lion wysyłał poprawne informacje geograficzne do niektórych stron internetowych, ale nie do innych. Zamiast wysyłania poprawnych danych lokalizacji chciałbym, aby nie wysyłał albo danych lokalizacji, fałszywych lub losowych współrzędnych.

Czy istnieje coś takiego? Może rozszerzenia Safari lub skrypt Glimmer Blocker ?

Odpowiedzi:


1

Wierzę, że Safari domyślnie zrobi coś takiego (Mac OS X 10.7.3, Safari 5.2).

Jeśli spojrzysz na panel Prywatności w preferencjach Safari, zobaczysz panel:

Ogranicz dostęp strony do usług lokalizacyjnych:

  • Monituj dla każdej witryny raz
  • Monituj dla każdej witryny tylko raz
  • Odmów bez pytania

Uważam, że pierwsza opcja jest domyślna, więc kiedy odwiedzasz stronę, która wymaga danych geolokalizacyjnych w ustawieniu domyślnym, otrzymujesz panel taki jak ten:

Zrzut ekranu witryny benwerd.com/lab/geo.php z monitem Safari z pytaniem, czy użytkownik chce zezwolić stronie na dostęp do danych o jej lokalizacji.  Ta strona jest testem interfejsu API geolokalizacji HTML.

W ustawieniu domyślnym strona wyrzuca ten monit za każdym razem, gdy go ponownie załaduję (więc jeśli kliknę „Zezwól”, a następnie odśwież stronę, otrzymam ten sam monit).

Jeśli wybiorę drugą opcję z powyższego („pytaj tylko raz dla każdej witryny”), Safari raz wyrzuci ten panel, a następnie zapamięta Twój wybór na zawsze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, Apple opublikowało dwa artykuły pomocy na ten temat:

Mam nadzieję, że to się przyda.


Dodatek: Nie znam żadnego sposobu, aby Safari dostarczało fałszywe dane o lokalizacji.


1
Przeszliśmy długą drogę w ciągu ostatnich 20 lat. z powrotem niż wątpliwe było podawanie prywatnych danych w Internecie, takich jak nazwa i współrzędne. teraz podejrzewa się, że skorzystasz z prawa do prywatności.
vikingosegundo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.