Dlaczego urządzenia z systemem iOS tak długo się włączają?


12

Często zdaję sobie sprawę, że w moim iPhonie lub iPadzie kończy się bateria, biegam po domu, szukając kabla do ładowania i wtyczki, i wracam w samą porę, aby zobaczyć, jak ekran robi się czarny i pojawia się mały spinner.

Jeśli podłączę go do gniazdka ściennego, zajmie to około 3-5 minut (pokazuje czerwoną baterię z symbolem zasilania poniżej), aby włączyć się ponownie, ale jeśli podłączę go do laptopa, co zrozumiałe, zajmie to dłużej.

Czasami po ponownym włączeniu zasilania procent baterii wyniesie ponad 1%. Dlaczego nie włączyło się jak najszybciej?

Również jeśli podłączę kabel w mniej niż kilka sekund po przejściu ekranu do tarczy, dlaczego to trwa tak długo? Po prostu miał wystarczającą moc, aby w pełni funkcjonować, a teraz dałem mu całą moc z mojego gniazda, jak te kilka sekund może zrobić taką różnicę?

Co ważniejsze, czy jest jakoś próba wymuszenia szybszego powrotu urządzenia? (np. jeśli Twój telefon jest martwy i podłączasz go, ponieważ musisz zadzwonić pod 911), dobrze byłoby wiedzieć, nawet jeśli istnieje sposób, aby zmusić go do włączenia tylko na ekranie telefonu alarmowego, a nie pełnej funkcjonalności?

Odpowiedzi:


9

Jak powiedziałeś w komentarzu, jest to bardziej ograniczenie oprogramowania. Chociaż zapewne istnieje pewna ochrona sprzętowa.

Jeśli podłączysz iPhone'a na milisekundę, zanim osiągnie limit zamykania, to bez szkody, nie trzeba go wyłączać, jest zasilanie, aby telefon działał i ładował baterię.

Jeśli podłączysz telefon po limicie wyłączania, ograniczenie zostanie wprowadzone, aby upewnić się, że wszystko pójdzie dobrze przy następnym uruchomieniu. Jeśli pozwoli w dowolnym momencie włączyć telefon, to co, jeśli zostanie odłączony podczas uruchamiania. Nie będzie wystarczającej ilości soku, aby telefon mógł się w pełni włączyć i wyłączy się podczas uruchamiania.

To może uszkodzić telefon lub system operacyjny.

Aby upewnić się, że tak się nie stanie, Apple prawdopodobnie wyznaczy arbitralny limit 5%.


1
Istnieje jednak obejście, jeśli naprawdę się spieszysz. Podłącz telefon na 1-2 minuty, a jeśli się nie włączył, odłącz go na około 20 sekund, a następnie podłącz ponownie. 9 razy na 10 to od razu
zapali

W tym celu nigdy nie zaszkodzi systemowi operacyjnemu . Ta część jest niepoprawna.
Wyatt8740,

1
Pracowałem w AppleCare. Jest to właściwie jeden z niewielu sposobów łatwego uszkodzenia systemu operacyjnego.
mały malutki

3

Wynika to z faktu, że każdy rodzaj akumulatora wymaga do naładowania niewielkiej ilości soku. Jeśli całkowicie rozładujesz akumulator, nie będzie można go ponownie naładować. Dotyczy to baterii litowych lub zwykłych akumulatorów. Opóźnienie ma zapewnić, że nie uszkodzisz baterii. Jeśli całkowicie rozładujesz zwykłe baterie wielokrotnego ładowania i umieścisz je w urządzeniu, które działa na niewielkiej ilości soku, dopóki nie będzie absolutnie żadnego ładunku, również nie ładują się. W rzeczywistości tak się stało. Powodem, dla którego opóźnienie jest tak duże, jest to, że jeśli ponownie włączysz urządzenie z bardzo małym ładowaniem i uruchomisz oprogramowanie (na przykład grę 3D), które zużywa dużo energii, Twoje urządzenie może zbyt szybko się rozładować, aby utrzymać ładunek dodatni i nie będzie już można ładować.


Zastanawiam się, dlaczego Android nigdy nie miał tego problemu i włącza się natychmiast
Sergey Sob

2

Cóż, mogę odpowiedzieć tylko na część twojego pytania, a to brzmi: „Również jeśli podłączę kabel w mniej niż kilka sekund po przejściu ekranu do tarczy, dlaczego to trwa tak długo?” część: Gdy osiągnie ekran „pokrętła”, proces już się rozpoczął. To nie jest tak, że jest to ekran OK-naprawdę-naprawdę-musisz-podłączyć-teraz-to-to-twoja ostatnia szansa. Po zakończeniu zamykania musi naładować do 5%. Następnie możesz go włączyć.


Miałem na myśli to, że jeśli podłączę kabel w milisekundę po pojawieniu się tarczy, muszę poczekać 5 minut, jeśli podłączę ją w milisekundę, zanim się pojawi, mogę kontynuować korzystanie z urządzenia? Jak mogła wystąpić taka utrata mocy w tak krótkim czasie?
Jonathan.

2
Ta sama koncepcja, co hibernujący laptop - po wyłączeniu system nie zatrzyma się na miłość ani pieniądze. Lub moc, w tym przypadku.
George Pearce

@iampearce Doskonała odpowiedź! XD
Timothy Mueller-Harder

0

Powodem, dla którego zajmuje to trochę więcej czasu, jest to, że urządzenie iOS nie włączy się całkowicie od śmierci, ponieważ najpierw musi naładować do 5%. To normalne. Nie ma możliwości, aby wyłączyć tę funkcję.


1
To brzmi jak ograniczenie oprogramowania, a nie tylko brak mocy?
Jonathan.

Z tego, co rozumiem, jest to konfiguracja oprogramowania układowego. Nawet jeśli właśnie rozpoczął proces wyłączania, uzyskanie zasilania nie zatrzyma procesu wyłączania. Po przekazaniu tych poleceń do jądra nie można go zatrzymać. Może istnieć jakaś poprawka w jailbreaku, ale wątpię w to.
Matt Love

0

Podłącz go do komputera i przywróć. Innym czynnikiem powodującym zawieszanie się może być to, że ma zbyt wiele informacji, aby uruchomić w tym samym czasie. Innymi słowy, ma za mało pamięci do przetworzenia (co może nie być prawdą - tylko taka możliwość). Nie martw się Czasami rzeczy trzeba tylko od czasu do czasu przywrócić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.