Jak mogę usunąć część ze środka filmu?


22

Pomoc Quicktime Player:

Dzięki QuickTime Player możesz szybko usunąć część początku lub końca filmu lub klipu filmowego, aby go skrócić lub usunąć niechcianą zawartość.

Chcę usunąć część zaczynającą się o 03:08 i kończącą się o 03:49 filmu, najlepiej za pomocą skryptu jabłkowego takiego jak poniżej:

tell application "QuickTime Player"
  activate
  trim document 1 from 0 to (4 * 60 + 41.75)
end tell 

Jestem całkiem pewien, że QT PRO to potrafi.


2
Czy próbowałeś to zrobić w nieco bardziej okrągły sposób? Skopiuj film, przytnij jedną kopię, aby zawierała twój początek (00: 00-03: 08), przytnij drugą, aby zawierała twój koniec (03: 49-koniec), a na koniec połącz oba.
roosto

Czy iMovie jest opcją? Jeśli tak, wycięcie klipu powinno być dość łatwe.
james.garriss

1
Więc jakie jest pytanie? Czy to ten w tytule, tj. „Jak mogę usunąć część ze środka filmu?”, Czy może jest to tylko aplet Apple?
MattiSG,

Odpowiedzi:


30

Możesz użyć Quicktime 10.x, aby podzielić film na wiele klipów, a następnie przyciąć poszczególne klipy. Kiedy skończysz edycję poszczególnych klipów i zapiszesz / wyeksportujesz film, otrzymasz dokładnie to, czego chcesz: jeden pojedynczy, ciągły film, bez przyciętych części.

Podziel film na klipy

 1. W programie QuickTime Player przeciągnij głowicę (mały diament) na osi czasu do miejsca, w którym chcesz podzielić film.
 2. Wybierz polecenie Edycja> Podziel klip.
  Twój film dzieli się na dwa klipy.

 3. Aby podzielić jeden z klipów na dwa, zaznacz klip, przeciągnij głowicę odtwarzania (teraz reprezentowaną przez czerwoną pionową linię) w miejsce, w którym chcesz podzielić klip, a następnie wybierz polecenie Edycja> Podziel klip.
  Twój film jest teraz podzielony na trzy klipy.

 4. Aby kontynuować dzielenie klipów, powtórz krok trzeci.

 5. Po zakończeniu dzielenia klipów możesz zmienić ich rozmieszczenie lub kliknąć Gotowe.

https://support.apple.com/kb/PH5884

Nie zbadałem tego, ale może istnieć analogiczny interfejs API AppleScript do pracy z klipami.


> zapisz / wyeksportuj film czy tego rodzaju podziały można wykonać bez ponownego kodowania?
pkamb

To, co powiedział Matt Ball, to najlepszy sposób, który uwielbiam używać. Korzystając z niego interaktywnie, lepiej nie korzystać z szybkiego odtwarzacza niż z programowania. Możesz wykonać tyle podziałów, ile to możliwe, albo poprzez element menu „Podziel klip” lub skrót „Command + Y”. Drugą stroną będzie to, że będzie rosło, gdy zrobisz zbyt wiele podziałów, co wynika z mojego doświadczenia.
Sungwook Kim

To nie działa Dostaję błąd dekodowania @Matt Ball
alper

0

Jeśli chcesz uzyskać 3:08 do 3:49, powinieneś użyć:

trim document 1 from (3*60 + 8) to (3*60 +49)

3
nie, chcę usunąć tę część
simpatico,

0

Potrzebne będą bardziej zaawansowane funkcje edycji programu QuickTime 7. Aby zainstalować go w systemie Snow Leopard lub Lion, zapoznaj się z sekcją Instalowanie programu QuickTime Player 7 w systemie Mac OS X 10.6 lub nowszym w KB firmy Apple.

Będziesz wtedy mógł otworzyć wideo za pomocą QT7, wybrać części wideo za pomocą I(ustaw punkt wejściowy) i O(ustaw punkt wyjściowy), a następnie usuń część jednym pociągnięciem . Następnie po prostu zapisz plik, jak powiedziano wcześniej.

Może być jednak potrzebny klucz licencyjny do QT7 (nie pamiętam, czy najnowsze wersje systemu operacyjnego go potrzebują, czy aktywują funkcje Pro za darmo).

(wzięte z mojej odpowiedzi tutaj , ale czułem się niestosowny, gdy łączyłem się z nią, gdy pytanie nie jest tak naprawdę takie samo)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.