Dlaczego mój iPhone nie wyświetla żadnych kontaktów, ale wyświetla prawidłową nazwę, gdy wybieram numer?


5

Ostatnio zaktualizowałem do systemu iOS 5 (wiem, że zabrało mi to wieczność) i po tym wszystkim moje kontakty zniknęły. Kiedy jednak wybrałem numer, rozpoznał go i pokazał nazwisko osoby. Tak było przez kilka godzin, a potem cudownie moje kontakty pojawiły się ponownie po kilkukrotnym wyłączeniu telefonu. Jak to się stało?


Co to naprawiło, brakujące kontakty? Albo fakt, że pokazywał nazwisko osoby?
Stu Wilson

Brakujące kontakty wróciły - właśnie edytowałem pytanie. Dzięki za wytłumaczenie.
Lauren

Czy synchronizujesz swoje kontakty za pomocą iCloud lub Gmail (lub innego)?
Loïc Wolff

Pierwotnie zaimportowałem moje kontakty z Gmaila. Po zaktualizowaniu do iOS 5 zapytał mnie, czy chcę utworzyć kopię zapasową wszystkiego za pomocą iCloud, a teraz wygląda na to, że moje kontakty są zapisywane w iCloud. Czy to możliwe? Dopiero po pewnym czasie iCloud je rozpoznał?
Lauren

@Lauren Kiedy mówisz „importujesz z Gmaila”, czy masz na myśli konto Exchange (połączone z m.google.com) lub synchronizujesz swój komputer z Gmailem, a następnie swoje kontakty za pośrednictwem iTunes?
Loïc Wolff

Odpowiedzi:


5

Miałem ten sam problem. Kontakty pojawiły się, na przykład, jeśli ktoś zadzwonił do mnie lub wysłał mi tekst, a zatem był w moich „ostatnich”, ale nie pojawił się na mojej liście kontaktów ani za pośrednictwem aplikacji kontaktów, ani za pośrednictwem samej listy kontaktów telefonicznych (prawdopodobnie zresztą to samo!).

Rozwiązaniem, które zadziałało, było przejście do iCloud na moim iPhonie i ustawienie kontaktów na „wyłączone”. Dało mi to opcję „Zachowaj na moim iPhonie” lub „Usuń z mojego iPhone'a”. Zdecydowałem się je usunąć. Gdy to się stało, ponownie włączyłem Kontakty, a moja lista kontaktów została zsynchronizowana poprawnie z iCloud w ciągu kilku minut.


FWIW to bardzo skuteczne rozwiązanie dla mnie po aktualizacji iOS 7 na iPhone.
alx9r

1

Ponieważ nie masz już problemu, trudno będzie zdiagnozować problem, jeśli nie możemy odtworzyć problemu.

Domyślam się, że kontakty zostały zsynchronizowane z Google przez Exchange, a po uaktualnieniu do iOS i iCloud kontakty zostały przeniesione z Google do iCloud.

Ale to nie było natychmiastowe (iCloud był czasem powolny po uruchomieniu), więc Twoje kontakty nie były już w Google i nadal nie na iCloud (prawdopodobnie czekają, aż proces przesyłania zakończy się, aby pokazać je w aplikacji Kontakty).

Być może dlatego lista kontaktów była pusta (nadal nie została przesłana), ale po wpisaniu numeru system iOS znał nazwę (kontakty, które nadal znajdują się na telefonie iPhone, czekając na zakończenie przesyłania) i wydrukował je.


Inną teorią może być to, że Exchange ma 2 stany „stanów”. Kontakty w książce adresowej (które są zawsze w telefonie) i te, które można znaleźć, przeszukując serwer (z aplikacji Kontakty).

Po wpisaniu numeru system iOS przeszukał serwer, aby sprawdzić, czy został dopasowany i wydrukował go, ponieważ kontakt istnieje na serwerze.


Jestem nieco mniej przekonany o drugiej teorii, ale tak jak powiedziałem, teraz trudno będzie znaleźć prawdziwy powód tego tymczasowego usterki aktualizacji.


Po zapytaniu, czy synchronizowałem moje kontakty z Gmaila lub iCloud, twoja pierwsza teoria też mi się przydarzyła. Wygląda na to, że prawdopodobnie tak się stało - wciąż dziwne!
Lauren

1

Czasami widzę podobne zachowanie. Uważam, że jest to błąd w iOS.

Synchronizuję kontakty z programem Outlook za pomocą iTunes. Czasami po dodaniu nowych kontaktów nie pojawiają się one w aplikacji Kontakty, ani w książce telefonicznej.

Można je jednak znaleźć w wyszukiwarce reflektorów (po lewej stronie ekranu głównego) i po pewnym czasie pojawiają się w książce telefonicznej.


1

Kiedy zaktualizowałem swój system iOS, zachowałem się tak samo - kontakty nie wyświetlają się, ale jeśli wprowadzisz numer lub otrzymasz połączenie przychodzące, są tam nazwy.

Te kontakty myślę, że były to wyłącznie telefon i przeważnie zostały przeniesione z głupiego telefonu. Aby przywrócić korzystanie z kontaktów, musiałem włączyć synchronizację kontaktów iCloud z MacBooka Air, który miał kopię zapasową telefonu, przed aktualizacją iOS. Przed uaktualnieniem systemu iOS kontakty były wyświetlane poprawnie - prawie natychmiast.


Dla mnie jest to naprawdę dziwne zachowanie - ale myślę, że to ma sens - jeśli ktoś powiedziałby, że ukradł telefon i zainstalował nowy system iOS, aby zablokować ochronę hasłem, kontakty nie będą widoczne. Bardzo frustrujące było myślenie, że wszystkie kontakty zniknęły w ramach aktualizacji systemu iOS. Cieszę się, że znalazłem ten wątek, nie jestem pewien, czy zrozumiałbym to bez pomocy wszystkich.


0

Upewnij się, że wyświetlasz „Wszystkie kontakty” w aplikacji Kontakty. Czasami łatwo jest wybrać pustą grupę jako widok domyślny. Sprawdź lewą strzałkę w lewym górnym rogu aplikacji.

Ponadto, jeśli pójdziesz do grup, JEST OPCJA, ABY UKRYĆ WSZYSTKIE KONTAKTY na samej górze strony. Jeśli przypadkowo trafisz na tę opcję, Twoje kontakty zostaną ukryte.


Przeglądałem wszystkie kontakty, sprawdziłem kilka razy, ponieważ byłem tak zdezorientowany!
Lauren
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.