Kopia zapasowa obejmująca wiele dysków DVD-R


1

Czy w systemie OS X Lion jest coś wbudowanego, co pozwala na tworzenie kopii zapasowych obejmujących wiele dysków?

Mam około 80 GB plików ściągniętych z naszych serwerów internetowych, które chciałbym umieścić na płytach DVD-R i raczej nie musiałbym ręcznie dopasowywać katalogów na dyskach.

Coś wbudowanego w OS X lub freeware, aby to zrobić?


Dyski twarde są obecnie bardzo tanie. Możesz być o wiele szczęśliwszy, wybierając dysk twardy za 60 USD, który możesz ponownie wykorzystać :)
Nathan Greenstein

Nie. Chcesz także kopię zapasową DVD-R. Masz już go na dysku twardym. Szukasz kopii zapasowej na innym nośniku, którego nie można zastąpić.
Keefer

Odpowiedzi:


3

Nie ma nic wbudowanego

Roxio Toast ma funkcję rozpinania dysku z danymi, w przypadku dużych plików zostanie podzielona, ​​aby dopasować, lub możesz nie dzielić plików, aby ułatwić odzyskiwanie.

Innym rozwiązaniem byłoby użycie narzędzia do archiwizacji (odczytu: kompresji), które pozwoli Ci skompresować do wielu archiwów o ustalonym rozmiarze, powiedzmy 4,7 Gb, którego wadą jest to, że stracisz wszystko, jeśli jeden dysk jest nieczytelny

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.