Coś budzi się na moim komputerze Mac, jak mogę dowiedzieć się, co to jest?


9

Mam komputer Mac Pro, który pobiera około 250 watów (więc gdzieś czytam), gdy działa z pełną mocą. Najwyraźniej śpi mniej niż 90. Z jakichkolwiek powodów chciałbym zostawić go na noc, ale chciałbym, żeby spał ze względów ekonomicznych i ekonomicznych. Jednak coś, co zainstalowałem, wciąż się budzi. Zrobiłem nowy restart, a potem kazałem mu spać, kiedy będzie w pełni gotowy do pracy i przed uruchomieniem jakichkolwiek innych aplikacji. Nie będzie spał tak długo jak pół godziny (w przybliżeniu, nie ustaliłem czasu) i na pewno nie będzie spał przez noc.

Przez sen rozumiem, że monitory ciemnieją, dyski twarde obracają się, wentylator zatrzymuje się, a pobór mocy jest minimalizowany. Po przebudzeniu mam na myśli odrzutowiec w mojej wieży Mac Pro, gdy wszyscy fani i dyski wirują razem wystarczająco głośno, aby być słyszalnym w innym pokoju. Monitory mogą się włączać lub nie, wydają się spać w porządku.

FWIW Korzystam z systemu Snow Leopard na czterordzeniowym Mac Pro pierwszej generacji Intel Xeon z 10 GB pamięci RAM, 4 wewnętrznymi dyskami twardymi i dwoma monitorami, ale myślę, że jest to kwestia oprogramowania, a nie sprzętu, więc nie powinno materia.

Jak dowiedzieć się, jaki proces / aplikacja / wtyczka / operacja w tle / panel preferencji / cokolwiek budzi mój komputer Mac?

Dzięki.


Przejrzyj dziennik konsoli jako użytkownik administracyjny i sprawdź, czy coś tam pokazuje.
user151019,

FWIW Myślę, że faktyczne zużycie energii przez czterordzeniowy Mac Pro 1. generacji wynosi około 300 W z pełnym otworem, ale bliżej 100 W przy małym obciążeniu (co spędza większość czasu, jeśli nie jesteś celowo opodatkowanie) i śpi poniżej 10 W.
metamatt

Ponadto: miałem jedną z tych maszyn (model 2006, pierwsza generacja, MacPro1,1), a następnie zastąpiłem ją modelem 2009 (pierwsza generacja Nehalem, MacPro4,1). Model z 2009 roku przez kilka sekund brzmi jak silnik odrzutowy za każdym razem, gdy budzi się ze snu - dobrze znam zjawisko, które opisujesz - mój model z 2006 roku tego nie zrobił; że można się obudzić ze snu bez uruchamiania wentylatorów z pełną prędkością.
metamatt

Odpowiedzi:


6

Możesz zobaczyć dziennik zdarzeń zasilania za pomocą pmset -g loglub lub syslog.

$ pmset -g log | grep ' Wake ' | tail -n5
10/29/12 10:31:20 PM GMT Wake   Wake due to EHC2/HID Activity: Using BATT (Charge:99%)            
10/30/12 12:51:56 AM GMT Wake   Wake due to EC.LidOpen/Lid Open: Using BATT (Charge:68%)           
10/30/12 8:50:33 AM GMT+ Wake   Wake due to EC.LidOpen/Lid Open: Using AC (Charge:100%)
10/30/12 5:12:32 PM GMT+ Wake   Wake due to EC.LidOpen/Lid Open: Using AC (Charge:99%)            
10/31/12 12:58:01 PM GMT Wake   DarkWake to FullWake due to HID Activity: Using AC (Charge:44%)       
$ syslog | grep 'Wake reason' | tail -n5
Oct 30 03:14:26 MacBook-Air kernel[0] <Debug>: Wake reason: EC.LidOpen (User)
Oct 30 17:12:05 MacBook-Air kernel[0] <Debug>: Wake reason: ?
Oct 30 17:12:31 MacBook-Air kernel[0] <Debug>: Wake reason: EC.LidOpen (User)
Oct 30 23:08:18 MacBook-Air kernel[0] <Debug>: Wake reason: EC.ACAttach EHC2 (Maintenance)
Oct 31 12:57:52 MacBook-Air kernel[0] <Debug>: Wake reason: ?

Postu na OS x dziennie ma opisy skrótów.

 • OHC : skrót od Open Host Controller, zwykle USB lub Firewire. Jeśli widzisz OHC1 lub OHC2, prawie na pewno zewnętrzna klawiatura lub mysz USB obudziła urządzenie.
 • EHC : skrót od Enhanced Host Controller, to kolejny interfejs USB, ale mogą to być również urządzenia bezprzewodowe i bluetooth, ponieważ są one również na szynie USB komputera Mac.
 • USB : urządzenie USB obudziło maszynę
 • LID0 : jest to dosłownie pokrywa twojego MacBooka lub MacBooka Pro, kiedy otworzysz pokrywę, urządzenie budzi się ze snu.
 • PWRB : PWRB oznacza przycisk zasilania, który jest fizycznym przyciskiem zasilania na komputerze Mac
 • RTC : Budzik w czasie rzeczywistym, generalnie pochodzi z usług budzenia na żądanie, na przykład podczas planowania snu i budzenia na komputerze Mac za pomocą panelu sterowania Energy Saver. Może to być również ustawienie uruchomione, aplikacje użytkownika, kopie zapasowe i inne zaplanowane zdarzenia.

Wow, dzięki za to. Ja (myślałem, że) wiedziałem o opcji -g pmset, ale „log pmset -g” to zupełnie nowy świat i niezwykle przydatny. To pozwoliło mi rozwiązać mój problem. Sława.
metamatt

2

Przejdź do Preferencji systemowych i kliknij Oszczędzanie energii. Następnie odznacz „Obudź dla dostępu do sieci”. To najbardziej prawdopodobny problem. Powodzenia!


re: thekmc Wyłączenie „Wake For Network Access” zadziałało dla mnie. Wydaje się, że powodem jest to, że kiedy Apple zaktualizował się do Mavericks, dodali pakiet funkcji do synchronizacji z Apple Cloud. Więcej informacji można znaleźć w tym wątku: forums.macrumors.com/showthread.php?t=1548254
user910028

1

Lepsza odpowiedź: http://osxdaily.com/2010/07/17/why-mac-wakes-from-sleep/

Niech ludzie sami się dowiedzą. Nie zgaduj dla nich


3
Dlaczego ta odpowiedź jest lepsza? A ponieważ linki mogą w przyszłości sprawić, że Twoja odpowiedź stanie się bezużyteczna, czy mógłbyś streścić linkowaną stronę w swojej odpowiedzi?
nohillside

Witamy, aby zapytać inaczej! Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna. Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach. Dziękuję :)
gentmatt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.