Jak wyczyścić dane wymienione na iPhonie jako „Inne”?


10

Od iOS 1 zawsze traciłem występy pamięci w kategorii „Inne” na moim iPhonie.

Wyczyściłem dane Safari, powiedziałem telefonowi, aby nie synchronizował muzyki, aplikacji i prawie każdej innej opcji synchronizacji, a mimo to wciąż tracę 2-4 gigabajty miejsca po około miesiącu użytkowania.

Czytałem, że problem polega na tym, jak iOS i iTunes radzą sobie z usuwaniem danych, niepełną synchronizacją i budowaniem biblioteki iTunes na telefonie.

Sekcja „Inne” w iTunes zwykle zawiera 70-200 MB informacji systemowych, ale 2-4 koncerty to wyraźnie błąd. Jak mogę to naprawić lub zacinam się Przywracanie telefonu co miesiąc?

Szczegóły problemu:

  • iTunes jest aktualny i wypróbowałem zarówno system OS X 10.6.x, jak i 10.7.x.
  • Miałem problem z iPhone'em, 3G, 3GS, 4, 4S, iPad i iPod touch 2. generacji.
  • Urządzenia nie są i nie były jailbreak
  • Dane aplikacji zostały uwzględnione
  • Dane Safari zostały usunięte
  • 5,1 GB audio / 0,01 GB zdjęć 3,1 GB aplikacji / 0,04 GB książek

1
Inne obejmują również bazy danych SQL lite i wszelkie informacje przechowywane w aplikacjach w telefonie, chociaż nie zajmowałoby to dużych ilości danych, a następnie nie dużych. Znajdziesz również e-maile, kontakty, wydarzenia iCal i przypomnienia w drugiej kategorii.
Graeme Hutchison

Przepraszam, że byłem niejasny, kiedy powiedziałem, że dane aplikacji zostały uwzględnione. Wyczyściłem adres e-mail i informacje tekstowe, a kliknięcie użycia pozwala poznać rozmiar danych aplikacji dla każdej aplikacji, więc dodałem je przed wyczyszczeniem danych. Jestem przekonany, że problem polega na usuwaniu aplikacji, które nie zostały jeszcze pobrane do iTunes i niekompletnej synchronizacji
Jason Ginsberg

Mam 3,5 GB „Inne”. To wydaje się więcej niż przesada!
Paul Tomblin,

Odpowiedzi:


3

Wyczyściłem 2 GB „innej” przestrzeni za pomocą DiskAid, aby wkopać się w system plików telefonu i wyczyścić uszkodzone dane.

OSTRZEŻENIE - może to być niebezpieczne, należy zachować szczególną ostrożność. W razie wątpliwości nie rób tego.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu narzędzia diskaid kliknij menu systemu plików po lewej stronie, aby rozwinąć foldery po prawej stronie. Rozglądając się, znalazłem w archiwum aplikacji plik 2 GB związany z programem, który, jak wiem, nie został poprawnie pobrany i od tego czasu został usunięty. Usunięcie pliku zwolniło „inne” miejsce.


1
Czy możesz podać ścieżkę, przyjrzę się iFile na samym urządzeniu
Jason Ginsberg

Wszystko diskaid powie mi to Media \ ApplicationArchives. Mam nadzieję, że to pomaga.
tenpn

Zajrzałem do DCPM i odkryłem, że źródłem problemu były zdjęcia. Przesłałem go do komputera za pomocą diskaid i wyczyściłem 2 gig

2

Patrzyłem na ten problem od dłuższego czasu i wydaje się, że problemy leżą w dziennikach. Jeśli chcesz zapisać wszystkie swoje rozmowy tekstowe, a kontakty lubią wysyłać zdjęcia i filmy, inne dane się zapełnią, możesz także zaoszczędzić dużo miejsca, usuwając pocztę głosową oraz kosz i stare wiadomości.


Dobry chwyt, jeśli masz osoby wysyłające Ci filmy i duże ilości multimedialnych wiadomości SMS / iMessage.
bmike

Począwszy od iOS 8, ustawiasz automatyczne usuwanie wiadomości po roku lub miesiącu
Matthew Lock

2

Miałem 3,5 Gb „Innego”, więc wyczyściłem i przywróciłem, a teraz mam 0,62 Gb „Innego”.


2
Ustawienia> Ogólne> Użycie, a następnie kliknij Muzyka i przesuń palcem, aby usunąć, a następnie uruchom ponownie telefon. Próbowałem tego i zadziałało !!! Cała moja muzyka jest nadal na miejscu, ale teraz mam dodatkowe 3 GB miejsca, a sekcja „inne” została zredukowana do zera. Jestem oszołomiony. Szczęśliwy, ale oszołomiony.

1
To najłatwiejszy sposób na wyczyszczenie rzeczy. Inne to osierocone pliki, tymczasowe pliki robocze z aplikacji i brakujące miejsce z powodu uszkodzenia systemu plików. Przywracanie usuwa wszystko i pozwala na ponowne załadowanie potrzebnych plików.
bmike

1
Rozwiązanie @ user30335 rzeczywiście zadziałało dla mnie znakomicie: wystarczyło usunąć bibliotekę i ponownie zsynchronizować. W przeszłości korzystałem również z metody czyszczenia i przywracania, więc również głosowałem za Pawłem :)
Nolen Royalty

1

Zrozumiałem to w moim przypadku, z zainstalowanym iTunes Match przejdź do Ustawienia> Ogólne> Użycie, następnie kliknij Muzyka i przesuń palcem, aby usunąć, a następnie uruchom ponownie telefon.

Cała twoja muzyka wciąż tam jest, a inne są usuwane. Może to również pomóc w tradycyjnej synchronizacji, jeśli Twój telefon jest zdezorientowany i ma muzykę z więcej niż jednego komputera. To nie powinno się zdarzyć, więc system nie czyści już starszej muzyki, a to jest mniej niszczące niż całkowite usunięcie / przywrócenie.


2
Czy możesz mi wyjaśnić, w jaki sposób usunięcie muzyki nie powoduje jej usunięcia?
Andrew Larsson,

0

Uważam, że 2-4 koncerty (więcej o tym poniżej) to sam system operacyjny, a także dzienniki, potwierdzenia danych i inne pliki tworzone podczas korzystania z urządzenia. Wszystkie te pliki sumują się, a system operacyjny stanowi większość „Innych”.

Ponadto masz rację, że 4 koncerty wydają się nieco wysokie i prawdopodobnie jest to błąd. Miałem problem z niepoprawnym obliczeniem przez iTunes ilości miejsca, które faktycznie zostało. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest pójście do paska Genius w sklepie Apple Store. Będą w stanie udzielić ci o wiele jaśniejszej odpowiedzi niż ja.


1
Sposób konfiguracji architektury dysku iPhone'ów ma osobną sekcję dla systemu operacyjnego Phones, dlatego pojemność telefonu 16 GB wynosi zaledwie 13,60. Inne przechowuje dzienniki systemowe, jak powiedziałeś, ale może także przechowywać dane tekstowe i e-mail. Problem polega na tym, że gdy przerwiesz, dzienniki synchronizacji zostaną uszkodzone. dużym problemem jest to, że jeśli usuniesz aplikację, której wcześniej nie pobrałeś na komputer, a następnie zsynchronizujesz telefon i rozłączysz się przed usunięciem go przez urządzenie, ponieważ telefon przechowuje dane aplikacji, dopóki nie będzie można przenieść ich na komputer Mac. Znam przyczyny, po prostu chcę rozwiązania, które nie wymaga dostępu do konta root.
Jason Ginsberg

Rozumiem, co masz na myśli. Jednak dla systemu operacyjnego zarezerwowano 2,4 koncertu. Problem w tym, jak sądzę, możemy się zgodzić, gdy system operacyjny musi przechowywać dane systemowe (logi i „tekst” nie stanowią problemu użytkownika i nie powinny ingerować w jego przestrzeń, zwłaszcza nie większą niż kilkaset MB) i zarezerwowane 2,4 koncerty to za mało. Niemniej jednak włącz automatyczne pobieranie aplikacji na komputerze Mac, aby po pobraniu aplikacji na urządzenie z systemem iOS nie musiała być ponownie synchronizowana z komputerem. Jeśli chodzi o przerywanie synchronizacji, nie rób tego. Z iOS 5 możesz korzystać z telefonu podczas synchronizacji.
aTheatreMan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.