Czy w OS X są dostępne skróty klawiaturowe dla Home, End, PageDown i PageUp?


66

Jak ustawić skróty klawiaturowe Home, End, PageDown, i PageUpna zasadzie 13" MacBook Pro? Czy istnieją skróty klawiszowe domyślny? Czy mogę to zrobić z Automator (a jeśli tak, to w jaki sposób)?

Chcę, aby działały tak samo Homei Enddziałają na wszystkich aplikacjach Windows.


Chcę również ogólnego rozwiązania. Kyle Cronin ♦ robił to samo w niektórych aplikacjach, ale co z innymi? czy jest jakieś trudne rozwiązanie?

Odpowiedzi:


90

Możesz wykonywać przewijanie strony w górę / w dół i przewijanie strony na klawiaturze Macbooka, używając fnklawiszy strzałek i:

fn+ is PageUp
fn+ is PageDown
fn+ is Home
fn+ isEnd


3
@kyle fn + -> i fn + <- nie działają dobrze dla mnie. w niektórych aplikacjach działa poprawnie, ale w niektórych aplikacjach działa dziwnie.
Am1rr3zA

1
Podane naciśnięcia klawiszy Kyle Cronin są prawidłowe. Pamiętaj, że Home i End nie zawsze zachowują się tak samo w OS X, jak w innych systemach operacyjnych.
Warren Pena,

+ zgodził się. Jest dość duża różnica od funkcjonalności systemu Windows. Niektóre aplikacje działają jak okna z tymi kluczami, inne nie.
Robert S Ciaccio,

@calavera Jak mogę zdefiniować naciśnięcie klawisza dla domu i zakończyć, aby robić dokładnie to samo co Windows?
Am1rr3zA

2
@ am1rr3za: nie możesz tego zrobić w systemie operacyjnym ... to sposób, w jaki same aplikacje są programowane, określa sposób obsługi tych klawiszy. Z jakimi konkretnymi aplikacjami masz problemy?
Robert S Ciaccio,

15

+ działa jak komputer PC End(przesuwa kursor na koniec linii). + działa jak komputer Home(przenosi na początek linii). ctrl+ Ai ctrl+ E(skróty klawiszowe w stylu Emacsa) działają również w większości aplikacji OS X.


7

Znalazłem dla ciebie inne rozwiązanie podczas zabawy z KeyRemap4MacBook . Sprawdź ustawienia pokazane poniżej. Widzisz coś, co lubisz? :)

ustawienia keyremap4macbook


+1 za twoją odpowiedź, ale nie mam teraz czasu na jej przetestowanie, później testuję i mówię, żeby rozwiązał mój problem, czy nie.
Am1rr3zA

Żaden z tych adresów nie jest PageUp / PageDown na MacBooku
javadba

5

Na moim MBP jest to: CMD+ FN+ <-dla HOME i CMD+ FN+ ->dla END


To skróty, na które szukałem. Chciałem przeskoczyć na początek lub koniec dokumentu.
kontrole

Masz również cmd + góra i cmd + dół, które robią to samo i wymagają o jeden palec mniej na klawiaturze.
Trejkaz

1

W przypadku Eclipse wydaje się, że te klucze nie są domyślnie ustawione na cokolwiek, przynajmniej w mojej instalacji. Prawdopodobnie musisz ustawić je w preferencjach:

eclicpse strona w górę i strona w dół

Nie wiem dokładnie, gdzie znajdują się funkcje końcowe i domowe systemu Windows na tym ekranie, nie mogłem znaleźć niczego, co by brzmiało jak to, co robią. Coś w stylu „przenieś kursor na koniec \ początek linii” było tym, czego szukałem.

Jeśli mówisz o pasku adresu Safari, spróbuj + i + dla końca i domu. Te działają również w wielu innych aplikacjach.


+1 za twoją odpowiedź, ale chcę znaleźć ogólne rozwiązanie.
Am1rr3zA

0

W terminalu możesz użyć ⌥ Opt+ dla domu i ⌥ Opt+ dla końca. Chociaż jest to na szwedzkiej klawiaturze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.