Jak udostępnić bibliotekę iTunes innym kontom użytkowników na tym samym komputerze?


16

Chciałbym udostępnić bibliotece iTunes moje konto mojej żony.

Ale (w kolejności ważności):

  • pliki nie powinny być duplikowane
  • lista odtwarzania i ocena zależą od użytkownika
  • podcasty zależą od użytkownika

Następnie będzie zarządzać swoim iPodem za pomocą swojego konta.

Odpowiedzi:


11

Chciałem zacząć wyjaśniać ci, co możesz (a czego nie możesz) zrobić lub jak trudne to będzie, ale pojedyncze zapytanie google doprowadziło mnie do tego doskonałego wątku na forum Apple.

Cytuję odpowiednią część, ale sugeruję przeczytanie wszystkiego, ponieważ jest tam więcej informacji i więcej pytań „dlaczego”.

Zakładamy, że skopiowałeś całą muzykę do centralnej lokalizacji (może to być maszyna, dysk NAS itp.), Więc gdzieś w sieci lub na dysku twardym wszystkie twoje pliki muzyczne (biblioteka) są dostępne dla twojej żony i ciebie (i teoretycznie oba mogą pisać w tej lokalizacji, co jest ważne przy dodawaniu plików).

Nie ma znaczenia, czy są na różnych komputerach, czy tylko na kontach.

Pamiętając o tym:

  1. Każdy przyszły użytkownik biblioteki powinien uruchomić iTunes z wciśniętym klawiszem Opcja i utworzyć bibliotekę. (Pusty).

  2. Po otwarciu nowego okna iTunes przejdź do Preferencji iTunes i zaznacz „Zachowaj porządek w folderze iTunes Music” i „Kopiuj pliki do folderu iTunes Music podczas dodawania do biblioteki”.

  3. Następnie muszą dodać muzykę do biblioteki, wybierając utwory z folderu, w którym przechowywana jest cała muzyka (wspólne miejsce wspomniane powyżej), który zaimportuje wszystkie utwory do tej nowej biblioteki bez ponownego kopiowania plików (stąd dlaczego krok # 2).

  4. Od tego momentu mogą tworzyć własne listy odtwarzania i inne rzeczy, a nawet sprawdzać rzeczy odznaczone w kroku 2, na wypadek, gdyby zdecydowali się dodać nowe ścieżki (patrz wada), będziesz chciał mieć je w centralnej lokalizacji.

Od tego momentu oba mają bibliotekę Library.XML (przechowuje listy odtwarzania, lokalizację ścieżek itp.), A biblioteka.xml wskazuje na fizyczny plik mp3 / 4 w „wspólnej lokalizacji” (ścieżki nie są duplikowane, jak prosiłeś).

DRAWBACK (i fakt, że nie ma lepszego rozwiązania):

Jeśli którykolwiek z użytkowników biblioteki doda nową muzykę, niezależnie od pól wyboru „utrzymuj porządek w muzyce” i „kopiuj pliki”, inni użytkownicy nie zobaczą zmian. Powodem jest to, że modyfikują oni lokalną kopię biblioteki „xml” (w której przechowywana jest cała lista odtwarzania i inne rzeczy).

Jeśli USER1 doda 1 ścieżkę, USER2 będzie musiał znaleźć ścieżkę w bibliotece i ręcznie dodać ją do własnej biblioteki.

Jak widać, iTunes nie został tak naprawdę zaprojektowany dla wielu użytkowników.

Śmiało i przeczytaj post, da ci więcej zalet / wad i może inne pomysły.

EDYCJA : jednym ze sposobów dowiedzenia się „co nowego” w folderze biblioteki (gdzie muzyka jest faktycznie przechowywana) byłoby utworzenie inteligentnego folderu, który pokazuje pliki dodane w ostatnich „xx” dniach (na przykład). :)


Dziękuję za odpowiedź i link ...
Benoît

+1 na tej trasie. Naprawdę nie ma na to sposobu, a ostatnio przeszedłem przez to w domu. Moja żona i ja prowadzimy osobne biblioteki, ale dzielimy się teraz rzeczami poprzez udostępnianie domowe (gdzie możesz kopiować biblioteki b / t). Być może uda ci się napisać niektóre skrypty AppleScript, aby zaktualizować obie biblioteki, gdy do serwera plików zostanie dodane coś nowego.
jmlumpkin

Tak właśnie robimy w moim domu i to nie jest do bani. Hej, ta wada może stać się ciekawą niespodzianką, gdy dowiesz się, jakie nowe rzeczy są na dysku sieciowym i które możesz dodać do swojej biblioteki!
Dan Ray

@ Ben, proszę bardzo. @jmlump i @Dan hehe tak, naprawdę nie ma innego sposobu, aby to zrobić. Ci z nas, którzy mieszkają w Europie, używają Spotify do większości naszych potrzeb muzycznych :)
Martin Marconcini

We Francji mamy również Deezer, ale mam już podrzędną bibliotekę iTunes ... Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Benoît

3

Istnieje aplikacja o nazwie PowerTunes , która zachowa wszystkie metadane dla biblioteki zsynchronizowane między wieloma użytkownikami na komputerze. Listy odtwarzania, oceny, liczba odtworzeń - wszystkie te rzeczy, które nie są tylko fizycznymi plikami. Oczywiście zachowa wszystkie instancje iTunes dla wszystkich użytkowników świadomych wszystkich bieżących plików fizycznych na dysku.


Nie chcę synchronizować metadanych. Mogą być różne dla każdego użytkownika
Benoît

0

Powinieneś udostępnić ~/Music/iTunes/dowiązanie symboliczne do udostępnionej lokalizacji wszystkim użytkownikom komputera.


Czy ktoś rzeczywiście tego próbował i czy to działa?
rubo77

0

Najlepszym sposobem jest zalogowanie się do iTunes na obu kontach. Będą wtedy zsynchronizowane. Będziesz mieć te same listy odtwarzania na obu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.