Jak wymusić wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych za pośrednictwem iMessage?


11

Kiedy czatuję z dwoma moimi przyjaciółmi (powiedzmy A. i T.), nasze iPhone'y używają tekstu zamiast iMessage. Kiedyś działał za pomocą iMessage, ale pewnego dnia przeszedł na tekst. A, T i ja bez problemu korzystamy z iMessage z innymi kontaktami. Tylko A <-> ja i T <-> me używają tekstu.

Jak zresetować iMessage, aby ponownie włączyć go u tych dwóch przyjaciół?

Odpowiedzi:


6

Możesz usunąć wiadomości SMS z rozmowy i po prostu opuścić iMessages. Następnie zresetuj telefon za pomocą przycisków usypiania / budzenia + przycisku głównego. Spowodowało to przywrócenie domyślnej wartości opcji Wyślij za pośrednictwem wiadomości w rozmowie.


To zadziałało dla mnie!
Max Masnick,

Edsel - to działało dla mnie! Dziękuję bardzo za radę :)

1
Nie trzeba ponownie uruchamiać komputera, wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk strony głównej i przesunąć palcem w górę iMessage, aby go zabić, a następnie uruchomić ponownie.
Gringo Suave,

6

Spróbuj wyłączyć iMessage w Ustawieniach → Wiadomości → iMessage. Wyłącz, a następnie włącz ponownie. Po wykonaniu tej czynności zamknij wszystkie aplikacje i uruchom ponownie telefon, przytrzymując przycisk blokady i przycisk Home przez dziesięć sekund. Jeśli to nie rozwiąże problemu, może być związane z urządzeniami innych użytkowników.

Możesz także spróbować przywrócić iPhone'a przez iTunes i skonfigurować go jako nowe urządzenie, jeśli nie uważasz, że jest ono powiązane z innymi użytkownikami.


3

Jeśli używasz Sprint i Google Voice, zapoznaj się z tym artykułem pomocy technicznej Apple: http://support.apple.com/kb/TS4091

Podsumowanie:

Integracja konta Sprint z Google Voice może uniemożliwić zarejestrowanie numeru telefonu komórkowego w celu korzystania z połączeń wideo FaceTime i wiadomości tekstowych iMessage.

Dzieje się tak tylko wtedy, gdy numer telefonu Sprint i numer Google Voice nie są takie same. Nie powinno to wpływać na twoją zdolność wysyłania lub odbierania wiadomości SMS lub MMS oraz odbierania i nawiązywania połączeń FaceTime lub iMessages przy użyciu adresu e-mail zamiast numeru telefonu.

Artykuł pomocy technicznej nie zawiera rozwiązania, ale wnioskuję, że trzeba coś zmienić w stosunku do Google Voice. Nie mam konta Sprint i nie wiem, co to znaczy zintegrować konto Sprint z Google Voice.


Proszę streścić lub wypisać artykuł w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna, aby w przypadku zerwania linku nadal była cenna.
Nathan Greenstein

2

Właśnie miałem ten sam problem (również z osobą o imieniu „A”) i byłem w stanie go rozwiązać, wysyłając iMessage na adres e-mail A., który zarejestrowała się, aby otrzymywać iMessages. Wszystko dobrze. To zdawało się obudzić jej iPhone'a na fakt, że wysyłałem z numeru obsługującego iMessage, ponieważ była wtedy w stanie wysłać mi iMessage na mój numer telefonu komórkowego, gdzie kilka minut wcześniej nie zadziałało.

Następnie powtórzyliśmy procedurę w odwrotnej kolejności (ona iMessage otrzymała mój adres e-mail). Teraz oboje jesteśmy w stanie wysyłać sobie iMessages na swój numer telefonu komórkowego.


0

Idź do Settings > General > Reset > Reset Network Settings. Spowodowało to zresetowanie mojego iPhone'a z powrotem do iMessages, gdy utknął w koleinie, wysyłając wiadomości tekstowe do innego użytkownika iPhone'a.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.