Problemy z renderowaniem czcionek na komputerze MacBook Pro za pomocą zewnętrznego 24-calowego wyświetlacza LCD


23

Mam 24-calowy HP LP2475w w moim domu i 23-calowy monitor Apple Cinema w pracy. Dzisiaj, kiedy włączyłem laptopa w pracy, zauważyłem, że wszystkie czcionki wyglądają idealnie (po problemach z renderowaniem przez ostatnie dwa dni). Wydawało mi się, że problem został jakoś naprawiony i z radością kontynuowałem swój dzień.

Później, kiedy wróciłem do domu, wszystko nadal działało, ponieważ nie wyłączyłem MacBooka. Tak to wygląda (poprawnie), nawet na moim domowym wyświetlaczu LCD

poprawny

ale kiedy wychodzę z Terminal.app (lub jakiejkolwiek innej aplikacji) i uruchamiam go ponownie, gdy 24 "jest nadal podłączony, czcionki stają się brzydkie

brzydki

Zauważ, że nawet kolor tła jest inny, co nie ma żadnego sensu, ponieważ zrzuty ekranu są robione w odstępie około 15 sekund.

Po odłączeniu wyświetlacza LCD terminal nadal wygląda brzydko, dopóki go nie uruchomię, a następnie znów wygląda dobrze.

Ważną rzeczą jest to, że używałem 24-calowego wyświetlacza LCD przez ostatni rok i nigdy nie miałem tego problemu, po prostu zaczęło się dziać bez mojej zmiany.

Czy to możliwe, że mój MacBook w jakiś sposób ma problemy z komunikacją z wyświetlaczem LCD podczas uruchamiania aplikacji? Zrozumiałbym, gdyby stało się to ze wszystkim, co jest wyświetlane na 24-calowym wyświetlaczu LCD, ale dzieje się tak tylko z aplikacjami, które są uruchamiane po podłączeniu wyświetlacza LCD.

Nawet jeśli zamknę wszystkie okna w terminalu i otworzę nowe, nadal wygląda to dobrze, dopóki właściwie nie zamknę samej aplikacji i nie uruchomię jej ponownie.


Który ekran jest twoim głównym (ten z paskiem menu)?
MattiSG,

@MattiSG Używam tylko jednego z nich na raz i zawsze ustawiam zewnętrzny wyświetlacz LCD jako główny.
Jakub Arnold

Odpowiedzi:


34

Powinieneś spróbować dostosować wygładzanie czcionek globalnie. Otwórz terminal i wpisz:

defaults -currentHost read -globalDomain AppleFontSmoothing

W zależności od tego, czy jest włączona, czy nie, możesz otrzymać komunikat:

The domain/default pair of (kCFPreferencesAnyApplication,
 AppleFontSmoothing) does not exist

(co jest w rzeczywistości dobre, ponieważ mówi nam, że nie jest ustawione i dlaczego masz problem).

Następnie wpisz:

defaults -currentHost write -globalDomain AppleFontSmoothing -int 2

Jeśli nie wygląda inaczej, gorzej itp. Lub chcesz go jeszcze bardziej dostosować, zamień liczbę „2” na „1”.

Aby usunąć ustawienie globalne, możesz użyć:

defaults -currentHost delete -globalDomain AppleFontSmoothing

* Mam nadzieję, że to rozwiąże twoje problemy.


wow, dzięki za rozwiązanie @ioi Miałem ten sam problem podczas aktualizacji do Mountain Lion ... Zastanawiałem się, czy jest jakiś sposób, aby to zmienić w Preferencjach systemowych?
zanona

Może być też klucz do tego ~/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist.
Lri

2
Jaka jest zatem różnica między 1 a 2?
Sam

4
Zauważ, że (1) usunięcie ustawienia globalnego, jak pokazano powyżej, jest takie samo, jak sprawdzenie Preferencji systemowych> Ogólne> Użyj wygładzania czcionek LCD, jeśli jest dostępne, (2) odznaczenie tej opcji jest równoważne ustawieniu -int 0, (3) na wartość 0, 1 , a 2 oznacza brak, lekkie i średnie wygładzanie czcionek, a (4) ustawienie preferencji w Preferencjach systemowych zastępuje powyższe polecenia terminala (i odwrotnie). Mam komputer Mac Pro z systemem OSX 10.6.8 podłączony do NEC LCD2490WUXi, który działa świetnie od razu po wyjęciu z pudełka, ale kiedy kupiłem nową 15-calową siatkówkę MacbookPro, ten sam monitor na OSX 10.9.1 zepsuło tekst. Ustawienie -int=0nieco pomogło.
ggkmath

6

Pierwszy obraz wykorzystuje anty-aliasing subpikseli, który wykorzystuje sposób, w jaki podskładniki RGB monitora LCD się pokrywają. Możesz to zobaczyć za pomocą „DigitalColor Meter” lub dowolnego innego narzędzia, aby powiększyć piksele.

Drugi obraz wykorzystuje pełnopikselowe wygładzanie krawędzi, które jest 3-krotnie blokujące, ale działa na wyświetlaczach innych niż LCD i wyświetlaczach LCD, które używają innego uporządkowania subpikseli.

Przynajmniej w Mac OS X 10.6 jest to kontrolowane przez panel sterowania Wygląd i „Użyj wygładzania czcionek LCD, jeśli są dostępne”. Kluczem jest „kiedy dostępne”. System operacyjny musi poprawnie wykryć, kiedy wyświetlacz jest wyświetlaczem LCD.

Osobliwym dziwactwem, które zauważyłem, jest to, że zmiana tego ustawienia nie powoduje natychmiastowej zmiany czcionek już wyświetlanych na ekranie. Musisz zastosować przynajmniej zamknięcie i ponowne otwarcie okna, czasem zamknięcie i ponowne uruchomienie aplikacji, aby zastosować nowe ustawienie.

Domyślam się, że masz włączone „wygładzanie czcionek LCD”, ale poruszasz się między ekranem, który OS X rozpoznaje jako LCD, a ekranem, którego nie ma.


2

To jest „wygładzanie tekstu” OSX.

W preferencjach „Ogólnych” ostatnią opcją jest wyłączenie wygładzania tekstu dla czcionek poniżej określonego rozmiaru. Myślę, że ta wartość zmieniła się na jedną wyższą niż twój obecny rozmiar czcionki.


Ustawiłem go na najniższy - 4, ale wydaje się, że nic to nie zmienia, kiedy go włączam i wyłączam.
Jakub Arnold

0

Czy przypadkiem włączyłeś jakieś specjalne ustawienia za pomocą Narzędzi dla programistów? Tak, że twój komputer będzie teraz wyświetlał rozdzielczości HiDPA? Możesz szybko sprawdzić, przechodząc do Preferencji systemowych> Wyświetlacze i możesz zobaczyć, jakiego rodzaju rozdzielczości używa Twój komputer.


Nie, nic nie zmieniłem. Używam natywnego 1920 x 1200 mojego monitora. Wydaje się, że dzieje się tak we wszystkich aplikacjach, które uruchamiam ponownie, więc coś musiało się zmienić od ostatniego uruchomienia mojego MacBooka.
Jakub Arnold

Bardzo prawdopodobne, czy próbowałeś ponownie uruchomić komputer i zresetować pamięć PRAM (NVRAM)? Może to przywróci domyślne ustawienia komputera. W przeciwnym razie możesz sprawdzić, czy problem występuje u innego użytkownika na Twoim komputerze / koncie testowym.
Andrew U.

Chciałem po prostu polecić nowe konto użytkownika, tak jak Andrew.
Richard

Zrobiłem kompletne czyszczenie systemu, sformatowałem cały dysk, ponownie zainstalowałem i problem nadal występuje. Nie odzyskałem żadnych kopii zapasowych, po prostu wykonałem czystą instalację Snow Leopard i bezpośrednio uaktualniłem do Lion.
Jakub Arnold
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.