Nie można korzystać z funkcji udostępniania ekranu „Powrót do mojego Maca” za pomocą iCloud ID w Lionie


2

Udostępnianie ekranu jest dla mnie przerwane w programie Lion. W Snow Leopard połączyłem się za pomocą mobileme do weryfikacji. Jednak od czasu aktualizacji moich komputerów do Lion i mojego identyfikatora mobileme do iCloud, nie mogę udostępniać ekranu przy użyciu mojego identyfikatora iCloud.

Mac Mini, z którym próbuję się połączyć, pojawia się w mojej wyszukiwarce. Jeśli wybiorę Mini, kliknij przycisk „Udostępnianie ekranu” i „Połącz za pomocą Apple ID”, na którym wybrano moją wiadomość e-mail icloud (.me), próbuję się połączyć i pojawia się komunikat „Uwierzytelnianie nie powiodło się”.

Back to My Mac jest włączony w preferencjach iCloud na obu komputerach. W obszarze Konta mój e-mail iCloud jest powiązany z kontem administratora.

Nie jestem pewien, czy to tylko błąd, który należy naprawić, jeśli czegoś mi brakuje.


Czy próbowałeś to zrobić bez Apple ID? Jeśli próbujesz zalogować się do lokalnego użytkownika na mini, czy możesz zalogować się przez AFP lub VNC? W każdym razie wolę tę metodę uwierzytelniania. Czy robisz to w sieci lokalnej czy zdalnie?
Andrew U.

Jeśli robisz to zdalnie, upewnij się, że porty 5900 (VNC) i 548 (AFP) są otwarte na routerze.
Matt Love

Z jakiego routera korzystasz i kto jest twoim dostawcą usług internetowych? Wiem, że uVerse Back to My Mac nie będzie działać.
Chris_O,

Używam Time Capsule jako routera. Mogę zalogować się bez Apple ID, jeśli jestem lokalnie w sieci, ale chcę uzyskać do niego dostęp, gdy jestem poza domem.
Snomad
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.