Czy w systemie Snow Leopard występuje problem z zawieszaniem się systemu, gdy nie ma wolnej pamięci?


1

Przez wiele miesięcy szukałem przyczyny mojego komputera, MacBooka z końca 2006 roku z systemem Snow Leopard i zainstalowanych wszystkich dostępnych aktualizacji, blokujących się, zmuszając mnie do ponownego uruchomienia. Zablokował się za pomocą obracającego się kursora i nie zareagował na ctrl-Option-esc ani na nic innego niż wymuszony restart przełącznika zasilania.

Niedawno odkryłem, że zamrożenia spowodowane były brakiem pamięci. Korzystając z FreeMem Pro, jestem w stanie monitorować zużycie pamięci i zapobiegać blokadom, zwalniając pamięć, gdy jej się zmniejsza.

Problem wydaje się związany ze stopniowym wzrostem wielkości pamięci przewodowej, która zaczyna się od około 1/2 GB i rośnie do 1,5 GB lub więcej. (Ten model jest ograniczony do 2 GB fizycznej pamięci RAM.)

Z kolei wzrost wykorzystania pamięci przewodowej wydaje się być związany z Safari. Wyjście z Safari uwalnia dużą część pamięci w celu zwolnienia pamięci. Ponowne uruchomienie Safari zaczyna ponownie przeżuwać pamięć przewodową. Przeszukałem fora użytkowników Apple i inne tego typu zasoby, w których znalazłem podobne raporty do moich, ale nie ma wartych odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje.

Odpowiedzi:


1

Odpowiedź jest prosta: Safari potrzebuje (lub marnuje) dużo pamięci! Jeśli masz tylko 2 GB pamięci RAM, użyj przeglądarki Google Chrome lub Firefox.

2 GB pamięci RAM to po prostu za mało na dzisiejszy komputer. Pamiętaj, aby otwierać tylko jedną aplikację naraz i zamykać ją po zakończeniu.

System operacyjny sam obsługuje pamięć RAM. Gdy brakuje pamięci RAM, przechowuje dane pamięci podręcznej użytkownika na dysku twardym, więc komputer działa bardzo wolno.

I do przeglądania: strony internetowe z dużą ilością treści flash wymagają więcej pamięci niż zwykłe strony tekstowe. Miałem MacBooka Air z zaledwie 2 GB pamięci RAM, a praca z nim była po prostu niemożliwa!


0

Jest z tym kilka rzeczy. Możliwe, że witryna, której używasz, odwołuje się do bufora plików cookie i wstępnie załadowanych informacji w twoim systemie. Czy próbowałeś zresetować Safari (menu Safari> Resetuj Safari)? Jest też świetna aplikacja do czyszczenia systemu o nazwie Onyx, którą uruchamiam raz na niebieskim księżycu, kiedy mój system jest nieco powolny. Czy problem występuje również podczas korzystania z innej przeglądarki. Wszystkie przeglądarki pochłaniają pamięć, ale pojawia się pytanie, czy zdarza się to w tych samych witrynach w tym samym czasie? Możliwe, że mogą wystąpić problemy z Javą lub Flash (w tle Safari). Spróbuj zresetować przeglądarkę, wyczyścić pamięć podręczną z ~ / Library / i, jeśli to możliwe ... wypróbuj znany dobry system operacyjny z zewnętrznego dysku (świeżo zainstalowany ze wszystkimi aktualizacjami) i sprawdź, czy tam się pojawia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.