System operacyjny przestaje otrzymywać lewy (główny) przycisk myszy


9

Mam frustrujący problem, który wydaje się pojawiać w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Rzadko lewe (podstawowe) kliknięcie przestaje się rejestrować w systemie operacyjnym, więc tak naprawdę nie mogę nic kliknąć. Mysz porusza się po ekranie, mogę kliknąć prawym przyciskiem myszy, ale po prostu nie mogę wykonać pierwszego kliknięcia.

Korzystam z wersji 10.6.8 na MacBooku Pro z początku 2011 roku (http://support.apple.com/kb/SP619). Kliknięcie przestaje rejestrować się zarówno na gładziku, jak i mojej Magic Mouse.

Ponowne uruchomienie rozwiązuje problem.

Jakieś pomysły?


Co się stanie, jeśli usuniesz drugie kliknięcie z konfiguracji magicznej myszy, aby stała się myszą jednoprzyciskową, a obie strony dawały pierwotne kliknięcie? Czy nadal traci pierwotne kliknięcie?
Stu Wilson

Nie próbowałem tego. Zdarza się to rzadko, więc nie chciałbym rezygnować z kliknięcia prawym przyciskiem myszy, ale być może mógłbym dać mu szansę na około jeden dzień, aby zobaczyć, co się stanie. Jaki jest twój powód, aby tego spróbować?
djibouti33

Czysto w celu potwierdzenia jako problem z oprogramowaniem. Jeśli prawa strona ma ten sam problem co lewa, to jest to oprogramowanie (które, biorąc pod uwagę, że masz podobny problem z gładzikiem, jest prawie pewne). Jeśli RHS nie wykazuje tego samego problemu, oprogramowanie jest mniej prawdopodobne, ale sprawia, że ​​problem z gładzikiem jest dziwny. Założę się, że problemy będą się powtarzać, ale nie mogę z żadnego dobrego powodu wymyślić przyczyny, chyba że w sterowniku wystąpi wyciek pamięci
Stu Wilson

Stwierdziłem, że mam ten sam problem ze starszym MacBookiem Pro (2008) bez osobnego gładzika lub myszy. Dodano panel dotykowy, myślę, że wbudowany zmarł. Brak szczęścia. dodaj mysz USB Logitech. Działa przez chwilę (podobnie jak gładzik). wtedy umiera. Znika tylko podstawowe kliknięcie. Działa mi jak wyciek pamięci, który zastępuje kontrolę nad głównym kliknięciem myszy.

Prowadzisz coś, co może zakłócać kliknięcia, na przykład sterownik innej firmy?
Steven Fisher

Odpowiedzi:


4
  • Sprawdź dwukrotnie, czy nie masz zablokowanych klawiszy na klawiaturze, testując wszystkie klawisze, zwłaszcza modyfikatory (shift, opcja itp.).
  • Upewnij się, że nie ma żadnych kreatorów, alertów ani okien dialogowych ukrytych za istniejącymi oknami lub w innych przestrzeniach (ten często mnie łapie, szczególnie uruchamiając dziwną mieszankę programów, z których codziennie korzystam).

2

Miałem ten sam problem: żadne urządzenie myszy nie zarejestrowało kliknięcia lewym przyciskiem (wewnętrzny gładzik, zewnętrzny gładzik, mysz USB). Dziwnie działało kliknięcie prawym przyciskiem.

Okazało się, że mam Magiczną Mysz, którą zostawiłem w włączonej torbie. Został skompresowany, co zarejestrowano jako naciśnięcie przycisku, więc żadne inne myszy / trackpady nie mogą zarejestrować kliknięcia lewym przyciskiem. Wyjmowanie i wyłączanie rozwiązało problem.

Wydaje mi się, że OS X nie rozróżnia urządzeń wejściowych.


Jesteś ratownikiem. Od jakiegoś czasu przeciągam po tym włosy. W zeszłym tygodniu trzymałem mysz w torbie i zupełnie o tym zapomniałem.
Joyce Babu

2

Sprawdź, czy na zewnętrznym gładziku, którego teraz rzadko używasz, nie ma na sobie książki! To mnie myliło przez co najmniej 10 minut0

Tak więc miałem ten sam problem na moim MacBooku z 2006 roku, również z 10.6.8. Byłem przekonany, że był to problem z oprogramowaniem, dopóki nie przeczytałem gdzieś postu, który powiedział, że może to być stara bateria, która się rozszerzyła i wywiera nacisk na gładzik. Więc wyjąłem baterię, upewniłem się, że zasilacz jest podłączony do uruchomionego ... bingo, problem rozwiązany. Następnie zostawiłem akumulator na chwilę w zamrażarce, aby zmniejszyć obrzęk, a kiedy go odłożyłem, wszystko działało dobrze. Być może będę musiał to robić, jeśli problem wróci ponownie :)


0

Macbook Pro z myszą Apple i baterią wynosił 82%. Mysz poruszałaby się, ale ani lewy, ani prawy przycisk nie działały. Okazało się, że jest to po prostu brudne połączenie na jednej z baterii. Wyjęłam baterie, zeskrobałam połączenie myszy, włożyłam baterie i sukces!


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.