Czy iPhone'a można używać bez iTunes?


13

Czy można używać iPhone'a (wszystkie obecne modele) bez konieczności instalowania iTunes na moim komputerze domowym?

Czy muszę mieć aktywowany przez mój lokalny sklep Apple?

Jakie funkcje (jeśli w ogóle) straciłbym, nie mając własnej kopii iTunes?
(Takie jak: pobieranie muzyki, instalowanie aplikacji, aktualizacje zabezpieczeń systemu operacyjnego, subskrybowanie i pobieranie podcastów, aktualizowanie map nawigacji satelitarnej, tworzenie kopii zapasowych plików przechowywanych w telefonie itp.)

Jeśli straciłbym jakąkolwiek funkcjonalność bez iTunes, czy dołączenie do iCloud skutecznie zastąpiłoby iTunes? Jeśli tak, jakie ograniczenia (jeśli w ogóle) napotkam?

(Widziałem sprzeczne odpowiedzi na wszystkie te pytania w Internecie i mam nadzieję, że ostateczna odpowiedź będzie dokładna).

Odpowiedzi:


14

Obecne urządzenia z systemem iOS 5 (iPod Touch, iPhone, iPad) mogą być samodzielnymi urządzeniami. Nie potrzebujesz komputera, aby z nich korzystać.

Termin „iTunes” może odnosić się do dwóch rzeczy ...

Aplikacja iTunes, z którą prawdopodobnie masz problem, oraz sklep iTunes, w którym kupujesz aplikacje, muzykę, filmy itp.

Nie potrzebujesz iTunes (aplikacji), ale trudno będzie ci uniknąć korzystania z iTunes (sklepu).

iTunes (aplikacja), umożliwia korzystanie z iTunes (sklep) na twoim komputerze. Może to zapewnić pewną wygodę, ale nie jest konieczne.

Tak długo, jak urządzenie iOS może łączyć się z Internetem, możesz je aktywować bez komputera lub iTunes (aplikacja).

iCloud oferuje kilka funkcji. Żaden z nich tak naprawdę nie zastępuje iTunes (aplikacji lub sklepu).

  • iTunes w chmurze: możesz pozwolić Apple przechowywać muzykę kupioną w iTunes (sklepie) na swoich serwerach i pobierać je na żądanie (w rzeczywistości przechowują tylko odniesienia do twoich utworów, które już posiadasz, mają już zapisane wszystkie pliki dla iTunes (sklep)). Jeśli zarejestrujesz się w iTunes Match, będą one również przechowywać odniesienia do Twojej muzyki, która znajduje się w bibliotece iTunes (aplikacji), ale nie została zakupiona od Apple. Będą również przesyłać i przechowywać twoją muzykę, której nie mają w sklepie iTunes (w określonych granicach).
  • Strumień zdjęć: Synchronizuje zdjęcia na wszystkich urządzeniach. Dodatkowe funkcje dotyczą użytkowników iPhoto lub Aperture.
  • Dokumenty w chmurze: przechowuj dokumenty na serwerach Apple, uzyskuj do nich dostęp i synchronizuj je między urządzeniami (wymaga aplikacji napisanych w celu skorzystania z tej funkcji).
  • Kopie zapasowe: wykonaj kopię zapasową danych urządzenia w chmurze
  • Synchronizuj aplikacje i książki: aplikacje i książki zakupione przez iTunes (sklep) oraz iBookstore (rozszerzenie sklepu iTunes) można synchronizować z wieloma urządzeniami.
  • Synchronizuj kalendarz, pocztę i dane kontaktowe. Pochodzi z kontem e-mail @ me.com.
  • Znajdź moich przyjaciół i Znajdź mojego iPhone'a: ​​pozwala śledzić GPS znajomych i rodziny oraz śledzić telefon, jeśli go zgubisz. Znajdź moich przyjaciół może być przydatne na dużych zgromadzeniach i może być włączane i wyłączane do woli, na wypadek, gdybyś nie chciał, aby mama wiedziała, że ​​spędzasz czas w zalesionej części miasta.

Mam nadzieję, że to jest pomocne.


Nie w żaden obsługiwany sposób. Istnieją narzędzia innych firm, które mogą przenosić pliki do iz iPhone'a / iPoda / iPada, ale ich nie używałem.
Miles Leacy

8

Z iOS 5 i iCloud, iPhone'y są teraz wolne od komputera . Chociaż korzystnym jest posiadanie iTunes, iCloud i iOS 5 są w stanie poradzić sobie z pobieraniem muzyki, instalowaniem aplikacji, aktualizacjami systemu operacyjnego, podcastami i tworzeniem kopii zapasowych / przywracaniem. Sprawdź pełną stronę funkcji na stronie Apple.


Czy wiesz, czy można teraz umieścić swoją muzykę (inną niż Apple Store) na iPhonie bez iTunes? Miałem wrażenie, że tak nie jest, ale od jakiegoś czasu nie próbowałem.
Danny Tuppeny

Nie ma obsługiwanego sposobu, aby to zrobić, o czym jestem świadomy. Jedyną opcją, jaką mogę wymyślić, aby to zrobić bez iTunes, nadal jest komputer i można użyć Audiogalaxy do strumieniowego przesyłania treści przez Internet. Poza tym nie znam żadnego sposobu synchronizacji muzyki, która nie została zakupiona za pośrednictwem iTunes.
Matt Love

5

Z całą pewnością!

W zależności od tego, czy korzystasz z Verizon, czy AT&T. Możesz aktywować telefon, przechodząc do ich sklepu lub czasem możesz zadzwonić (wiem, że Verizon ma * 228). Naprawdę nie powinieneś tracić dużo funkcjonalności. Chociaż rzeczy Apple działają lepiej z rzeczami Apple.

Jeśli naprawdę chcesz podać odpowiedź, może to być dobre pytanie dla pracownika sklepu Apple. Są zwykle pomocni i uczciwie odpowiadają na pytania.


Wygląda na to, że przegapiłeś iCloud?
Jonathan.

Czy wiesz, czy można teraz umieścić swoją muzykę (inną niż Apple Store) na iPhonie bez iTunes? Miałem wrażenie, że tak nie jest, ale od jakiegoś czasu nie próbowałem.
Danny Tuppeny

Tak! link w moim poście ma 6 sposobów synchronizacji i zawsze są produkty imTOO, które umożliwiają przesyłanie muzyki i innych rzeczy
Chillie

2

Właśnie skonfigurowałem nowego iPoda Touch z systemem iOS 5. Proces instalacji iPoda Touch wymaga albo połączenia z siecią Wi-Fi, albo podłączenia iPoda Touch do iTunes za pomocą kabla USB. Nie mogłem połączyć się z siecią Wi-Fi w czasie konfiguracji, więc musiałem użyć iTunes.

Nie skonfigurowałem jeszcze nowego iPhone'a z systemem iOS 5, ale iPhone ma sieć komórkową oprócz Wi-Fi. Mam nadzieję, że ktoś inny wyjaśni, jak to działa, jeśli aktywujesz nową usługę lub migrujesz z innego telefonu.


1

W przypadku muzyki nie kupionej w sklepie iTunes:

Szukałem (szukam) sposobów na ładowanie muzyki (nie kupionej w sklepie iTunes) przez Wi-Fi na moim iPhonie. Najwyraźniej preinstalowaną aplikację ipod można załadować tylko za pomocą środków usankcjonowanych przez Apple (aplikacja iTunes lub mecz iTunes).

Więc jedynym sposobem na to jest upuszczenie aplikacji ipod i zastąpienie jej odtwarzaczem multimedialnym innej firmy. Jednak wszystkim graczom, których do tej pory znalazłem, brakuje niektórych funkcji aplikacji ipod. Oto dwa sposoby, aby to zrobić:

  • Dropbox. Możesz umieścić muzykę w folderze Dropbox na komputerze. Aplikacja Dropbox na iPhonie ma prosty odtwarzacz multimediów, który może odtwarzać pliki mp3. Brak list odtwarzania, widoku wykonawcy lub albumu. Kosztuje pieniądze, jeśli przekroczysz limit bezpłatnego miejsca

  • W sklepie z aplikacjami znajduje się kilka aplikacji do zarządzania pobieraniem, ponownie z wbudowanym odtwarzaczem multimediów, na przykład „Pobieranie” lub „Fusic”. Wymaga to serwera WWW, aby uzyskać dostęp do biblioteki mp3. Mój jest na Linux-ie z uruchomionym Apache, z zamontowaną kolekcją mp3 i pokazującą zawartość systemu plików. Brak widoku wykonawcy lub albumu, tylko płaska lista. Tylko jeden utwór do pobrania, jeśli chcesz mieć pełny album, musisz załadować wszystkie utwory niezależnie.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.