Co jest dobrym odpowiednikiem WinMerge dla komputerów Mac? [Zamknięte]


Odpowiedzi:


49

Możesz użyć FileMerge , rozwiązania Apple do porównywania . Jest bezpłatny i jest dostarczany z każdą instalacją Mac OS X.
Jedynym minusem jest to, że musisz zainstalować Narzędzia programistyczne . Można je znaleźć na instalacji DVD, która została dostarczona przy zakupie komputera Mac (Snow Leopard lub wcześniejszy). Możesz także pobrać narzędzia programistyczne z App Store, jeśli Twoja wersja systemu operacyjnego to obsługuje.

Następnie można go znaleźć na stronie /Developer/Applications/Utilities/FileMerge.app


Musisz mieć narzędzia programistyczne, aby je mieć, więc jeśli ich nie masz (i nie chcesz ich mieć), wypróbuj DiffMerge, jak sugerowano w drugiej odpowiedzi.
Martin Marconcini,

6
Po użyciu FileMerge i DiffMerge znalazłem FileMerge jako lepsze narzędzie, szczególnie do porównywania folderów. Ale oba nie są w żaden sposób bliskie WinMerge.
Murukesh,

4
W moim ustawieniu był on zlokalizowany na/Applications/Xcode.app/Contents/Applications/FileMerge.app
Benoit Duffez,

2
Zgoda. FileMerge nie jest niczym zbliżonym do WinMerge.
Jonny

1
@bobobobo FileMerge jest doskonały; Nie wiem, dlaczego nazywasz to biednym. Nigdy nie znalazłem narzędzia do porównywania, które podobałoby mi się tak bardzo (a DiffMerge jest tak brzydki, że chciałem wydłubać oczy, gdy go wypróbowałem). Jedyny raz, gdy widziałem takie zachowanie, o jakim mówisz, dotyczyło niezgodności nowej linii.
Marnen Laibow-Koser

21

Znalazłem następujące aplikacje:

 • FileMerge ( opendiff)

  Nie jest już dostępny w pakiecie z narzędziami wiersza poleceń Xcode, musisz zainstalować Xcode z App Store lub Apple Developer Website .

 • DiffMerge

 • Diff Diff

  Open beautifier i narzędzie do porównywania kodów rozpoznających język dla wielu języków.

 • Meld

  Można zainstalować za pomocą Homebrew za pomocą polecenia:brew install meld

 • TkDiff

  Można zainstalować za pomocą Homebrew za pomocą polecenia:brew install tkdiff

 • TextWrangler

 • VisualDiffer

  Dostępny w App Store

 • Kalejdoskop

  Komercyjny z bezpłatnym okresem próbnym.

 • Araxis Merge

  Komercyjny z bezpłatnym okresem próbnym.

 • KDiff3

  Nie jest już w Homebrew, nie został opracowany / zaktualizowany od 2014 roku.

Zobacz też:


2
Głosowałbym za tym kilka razy, gdybym mógł. Nigdy nie wiedziałem, że TextWrangler może porównywać pliki.
LarsH

1
opendiffwyświetla mi następujący błąd: xcode-select: error: narzędzie „opendiff” wymaga Xcode, ale aktywny katalog programisty „/ Library / Developer / CommandLineTools” jest instancją narzędzi wiersza poleceń
Pieter

@ Pieter Więc musisz zainstalować XCode, a następnie według błędu. Sprawdź to lub problem Google.
kenorb

Miałem wrażenie, że potrzebowałem tylko narzędzi wiersza poleceń Xcode , ale dobrze.
Pieter

1
kdiff3nie jest już w warzeniu, prawdopodobnie dlatego, że nie został opracowany / zaktualizowany od 2014 roku.
wisbucky

13

Zgadzam się z zaleceniem dla FileMerge.app. Masz również darmowy, wieloplatformowy program DiffMerge , ale bardziej podoba mi się FileMerge.


DiffMerge nie jest tak dobry jak Windiff. Porównuje tylko pliki. Nie można po prostu kopiować, wklejać i porównywać treści.
Kannan Ramamoorthy

1
DiffMerge nie jest już rozwijany / aktualizowany od 2013 roku.
wisbucky

10

Natknąłem się na ten wątek dzisiaj i pomyślałem, że wrócę do tego nowego wieloplatformowego narzędzia do różnicowania OSS, które obsługuje porównywanie plików i katalogów. To dobra alternatywa dla WinMerge dla komputerów Mac. http://meldmerge.org/

Meld to wizualne narzędzie do porównywania i scalania przeznaczone dla programistów. Meld pomaga porównywać pliki, katalogi i projekty z kontrolą wersji. Zapewnia dwukierunkowe i trzykrotne porównanie plików i katalogów oraz obsługuje wiele popularnych systemów kontroli wersji.

Meld pomaga przeglądać zmiany w kodzie i rozumieć łatki. Może nawet pomóc ci dowiedzieć się, co się dzieje podczas łączenia, którego ciągle unikasz.


Dzięki za opublikowanie odpowiedzi, digger69! Czy możesz dodać trochę więcej informacji na temat Meld? Jak to rozwiązuje pytanie PO? Dziękuję Ci!
daviesgeek

Nie mogę go uruchomić, potrzebuje pygtk i używa niezwykłego formatu kompresji xz.
lulalala

1
Możesz go zainstalować za pomocą HomeBrew ( github.com/mxcl/homebrew ) brew install meld
sventechie

FileMerge jest znacznie bardziej wydajny i atrakcyjny wizualnie niż Meld (który na przykład nie ma dobrego widoku diff3). Nie ma żadnego powodu, aby używać Meld na Mac OS.
Marnen Laibow-Koser

2
Sposób instalowania meldobecnie (stan na 2017) to: brew tap caskroom/cask; brew cask install meld. Jest teraz dołączony jako aplikacja OSX i nie wymaga żadnych dodatkowych pakietów.
wisbucky

8

Nowoczesną, wydajną, ale płatną (obecnie 69,99 USD, 69,99 USD) aplikacją do łączenia plików dla systemu OS X jest Kalejdoskop . Obsługuje foldery, pliki, a nawet obrazy. Tekst reklamy ze strony:

Porównaj tekst w blokach, płynach i ujednoliconych układach w trybie dwukierunkowym i trójdrożnym. Szybko nawiguj i szukaj najbardziej czytelnego pliku różnic, jaki kiedykolwiek widziałeś.


1
Nie tak świetnie, nie w cenie, która wynosi teraz około 100 CAD. Brakuje wielu funkcji i często można go całkowicie zawiesić na dużych plikach. Do tego stopnia, że ​​(raz) musiałem wyłączyć maszynę za pomocą przełącznika zasilania, ponieważ nie mogłem wyświetlić Force Quitokna dialogowego. Ten sam plik, uruchomić GNU diff? Mniej niż 3 sekundy na zwrócenie wyników. Kiedy działa, działa dobrze, ale nie zawsze. Poza tym jest naprawdę dość naiwny w rozpoznawaniu bloków przeniesionego tekstu.
JL Peyret

7

Araxis Merge (http://www.araxis.com/merge_mac/index.html) jest złotym standardem w tym obszarze i ma podobny koszt (jaka jest waga bitów?). Istnieją wersje dla systemu Windows i Mac i jest to naprawdę doskonałe, jeśli spędzasz dużo czasu, robiąc różnorakie różnice i scalenia (bardziej powszechne w dzisiejszych czasach rozproszonych systemów kontroli wersji).

Ceny zaczynają się (od września 2011 r.) Od 129 USD.


Po co płacić tyle, skoro istnieją doskonałe bezpłatne narzędzia?
Marnen Laibow-Koser

1
Aby zachować aktualność odpowiedzi, zacznę od linku: araxis.com/merge/index.en, ale w zasadzie możesz porównać więcej niż tylko dwustronne pliki tekstowe.
Art Taylor

1
FileMerge ma doskonałe trójdrożne różnice. P4Merge porównuje niektóre pliki binarne (choć nie jest to funkcja, której bardzo potrzebuję). Oba są bezpłatne.
Marnen Laibow-Koser

2

Być może okaże się, że aplikacja SourceTree jest interesująca: http://www.sourcetreeapp.com/ SourceTree to darmowy klient Mac dla systemów kontroli wersji Git i Mercurial. Dlatego nie jest to narzędzie do porównywania lub scalania ogólnego przeznaczenia, ale warto o tym wspomnieć.


„SourceTree to darmowy klient Mac dla systemów kontroli wersji Git i Mercurial”. Brzmi nieźle, ale czy zawiera różnicę / scalenie dowolnego pliku?
parsley72

Zawiera narzędzie porównywania / scalania.
sventechie


2

Perforce, aplikacja do kontroli źródła, ma bezpłatne * narzędzie do porównywania i scalania, które działa na różnych platformach i działa dobrze na moim Macu. Nazywa się P4Merge .

http://www.perforce.com/product/components/perforce-visual-merge-and-diff-tools

Bardzo ładnie prezentuje różnice plików i obsługuje potrójne scalanie jak mistrz. Jako wieloletni użytkownik WinMerge byłem z tego bardzo zadowolony. Korzystanie z małych ikon podobnych do klejnotów w łączeniu 3-kierunkowym zajmuje trochę czasu. Jedna ikona jest dla mojej zmiany, jedna dla ich, a druga dla wspólnego przodka. Gdy wszystko zrozumiałeś, było to bardzo pomocne.

* był bezpłatny, ale może podlegać licencji Perforce. Perforce w ogóle jest ograniczony do określonej liczby użytkowników i / lub plików, chyba że je kupisz. Ograniczenia te mają jednak sens tylko w przypadku korzystania z oprogramowania po stronie serwera. Te narzędzia przeznaczone tylko dla klienta nie mogą być tak licencjonowane. Będę aktualizować, jeśli kiedykolwiek odpowiem od firmy w tej sprawie.


2

Istnieje aplikacja o nazwie SemanticMerge dla komputerów Mac .

SemanticMerge, jak sama nazwa mówi :-), jest narzędziem do łączenia w oparciu o strukturę kodu zamiast bloków tekstu. Zasadniczo oznacza to, że najpierw analizuje kod, a następnie łączy w oparciu o metody, klasy i tak dalej, dzięki czemu jest dość przyjazny dla refaktorów, ponieważ może dopasować metody / funkcje, nawet jeśli zostały przeniesione do różnych lokalizacji w pliku.

W chwili pisania tego tekstu Semantic obsługuje .NET, C, Java, C ++ i JavaScript.


Brzmi świetnie, ale link nie działa
Vladimir

1

Jestem użytkownikiem Maca przywiązanym do elegancji i estetyki jako istotnego czynnika produktywności ze względów poznawczych. W pełni natywny i elegancki interfejs ludzki ma dla mnie ogromne znaczenie.

Próbowałem wielu pretendentów (Araxis, P4Merge i wielu innych). Kupiłem kilka. Przez długi czas kochałem Zmiany. Teraz moim ulubionym jest Kalejdoskop. Zapewnia łączenie w 3 kierunkach, może inteligentnie porównywać obrazy, ma elegancki i elegancki interfejs.

Gdy aplikacja twierdzi, że jest wieloplatformowa, dzwoni dzwonek alarmowy. Najczęściej oznacza to brzydki, nienatywny interfejs. Konieczność kulenia się podczas pracy nie jest moim pomysłem na dobrą zabawę w pracy.


„Wieloplatformowy” niekoniecznie oznacza brzydki nienatywny interfejs. Istnieje wystarczająco dużo bibliotek widżetów, które wyglądają rozsądnie na wielu systemach operacyjnych, więc programiści mogą tworzyć ładne aplikacje na wiele platform. Szczerze mówiąc, wolę aplikacje wieloplatformowe (inne rzeczy są równe), ponieważ nie chcę się zamykać w jednym systemie operacyjnym.
Marnen Laibow-Koser

Nie zgadzasz się Napisałem „Częściej niż nie”. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​aplikacje wieloplatformowe „częściej niż nie” nie czują się natywnie. „wyglądać rozsądnie” jest łatwe, ale dalekie od wystarczających. Wolę aplikacje natywne, mimo ryzyka zablokowania się, bo szczerze mówiąc, nie chcę spędzać wielu godzin na skakaniu na każdym kroku z powodu niesamowitej doliny, w którą zagłębiła się aplikacja, próbując, ale głównie nie, czuć się rodzimym, pozostając na różnych platformach. Przykładem takiej (poza tym doskonałej) aplikacji jest YNAB.
Jean-Denis Muys

Więc tak, nie zgadzam się. Niektóre aplikacje cross-platform nie nie patrzeć rodzimy, ale częściej niż nie , uważam, że należy patrzeć rodzimy. Ponieważ ci dobrzy wyglądają na rodzimych, nie zauważasz ich, więc tylko ci źli przychodzą na twoją uwagę.
Marnen Laibow-Koser

Przypuszczam, że nie spotkałem się z tymi samymi aplikacjami na wiele platform, co ty. Dałem ci przykład. Jaki byłby dobry przykład naprawdę natywnej aplikacji wieloplatformowej? Być może transmisja, którą zgadzam się, wydaje się w pełni rodzima. Powrót do aktualnego tematu. Nie znam żadnej aplikacji do porównywania / porównywania na wielu platformach, która byłaby tak oryginalna na komputerze Mac.
Jean-Denis Muys

Chrome i Firefox (oraz inne aplikacje XUL, takie jak Zotero i KomodoEdit) są świetnymi przykładami aplikacji wieloplatformowych, które naprawdę przypominają komputery Mac. Frescobaldi jest również zaskakująco dobry pod tym względem, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to aplikacja Python (wydaje mi się, że używa biblioteki widżetów, która ma dobrą skórkę Maca). SublimeText to kolejny przykład; nie ma dokładnie „standardowego” interfejsu w stylu Mac, ale z pewnością wydaje się natywny.
Marnen Laibow-Koser

1

Meld to dobra opcja.

kroki, aby zainstalować Meld na Macu:

 1. Zainstaluj MacPorts:

  Informacje dotyczące instalacji można znaleźć w: Instalacja MacPort Przed zainstalowaniem MacPort, musisz zainstalować Xcode i Narzędzia wiersza poleceń Xcode, jeśli twój komputer ich nie ma.

 2. Otwórz terminal i wykonaj następujące polecenia

  i) Instalowanie rarian: „sudo port install rarian”
  II) Instalowanie meld: „ Sued port install meld”

 3. Skonfiguruj usługę dbus, aby uruchamiała się przy rozruchu

  I) Sudo launchctl load -w
  /Biblioteka/LaunchDaemons/org.freedesktop.dbus-system.plist II) launchctl load -w /Library/LaunchAgents/org.freedesktop.dbus-session.plistdf

 4. Dodaj zmienną LC_ALL do pliku .bash_profile w swoim katalogu / home export LC_ALL = en_US

 5. Wpisz polecenie meld w terminalu, a aplikacja zostanie uruchomiona dla Ciebie.

getting-meld-work-on-mac-os-x


Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób jest zainstalowany, a nie tylko publikować link?
Jash Jacob,

Te instrukcje są już nieaktualne. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to:brew tap caskroom/cask; brew cask install meld
wisbucky

1

Używam VisualDiffer .

To nie jest tak dobry jak WinMerge, ale bardzo blisko i bardzo tanie (tylko $ 3 4.99 w tej chwili!). To jest obiecujące.

Oto zrzut ekranu.

Zrzut ekranu VisualDiffer


Nadal używam tego codziennie 2 lata później. Polecam.
Jonny

0

Witamy w Ask Different, Jordan! Dziękujemy za opublikowanie odpowiedzi! Czy możesz dodać więcej informacji o zmianach? Jak odpowiada na pytanie PO? Odpowiedzi muszą być czymś więcej niż linkami i muszą konkretnie odpowiedzieć na pytanie PO.
daviesgeek

Wygląda na to, że ten link już nie działa.
Sam

0

Moim ulubionym darmowym rozwiązaniem do łączenia zawartości plików jest KDiff3 . KDiff3 może wykonywać połączenia dwukierunkowe i trójdrożne, ma przyzwoity interfejs GUI i ma kilka całkiem potężnych funkcji, które pomagają w scalaniu.

Moim ulubionym niewolnym, ale niedrogim (30 USD) rozwiązaniem do łączenia zawartości plików jest Beyond Compare 3 . Tak, Beyond Compare 3 jest dostępny tylko jako natywna aplikacja Windows lub Linux, ale uruchamiam go w WiNE za pomocą łatwej w użyciu aplikacji Wineskin Winery .

Jeśli chodzi o scalanie zawartości katalogów, zarówno KDiff3, jak i Beyond Compare 3 mogą to zrobić, ale IMO KDiff3 nie jest zbyt użyteczne w tym względzie. Na szczęście Beyond Compare 3 wyróżnia się podczas łączenia katalogów, nawet w systemie OS X.


0

Wygląda na to, że planowano również udostępnić WinMerge 3 dla komputerów Mac:


Nie wybrałem komputera Mac. Ale w Windows używam WinMerge, na Linux Meld (który jest również dostępny dla komputerów Mac), obecnie używam twdiff , już próbowałem FileMerge.appi zamierzam wypróbować DiffMerge .

Uwaga na temat Melda:

Meld działa na systemach OS X i Windows, ale w tej chwili nie ma dostępnych pakietów all-in-one dla tych systemów. W OS X Meld jest dostępny w MacPorts lub Fink.


1
Brak aktualizacji w repozytorium od 2011 roku. WinMerge 3 nie żyje? bitbucket.org/grimmdp/winmerge
Jonny

Meld jest teraz w pakiecie dla OSX. brew tap caskroom/cask; brew cask install meld
wisbucky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.