Jak mogę otworzyć łącza sieciowe Windows w Mac OS X?


33

Ostatnio zacząłem używać komputera Mac w miejscu pracy, w którym większość osób korzysta z systemu Windows. Udostępniamy sobie linki do plików roboczych, które istnieją na niektórych serwerach tutaj. Mogę więc otrzymać adres URL za pośrednictwem wiadomości e-mail, który wygląda tak, \\servername\folder\stuff.doclub nawet link do folderu takiego jak \\servername\folder- kliknięcie go powoduje błąd na komputerze Mac (Lion). Czy mogę coś zrobić, aby kliknięcie takich adresów sieciowych spowodowało uruchomienie dokumentu lub folderu?


1
Serwer Windows musi być skonfigurowany, aby umożliwić udostępnianie na komputerze Mac. Sugeruję przeprowadzenie wyszukiwania w Google, jak to zrobić.
Zręczny

Odpowiedzi:


38

W menu wyszukiwarki wybierz „Idź” -> „Połącz z serwerem”.

W wyświetlonym polu musisz wpisać ścieżkę do udziału serwera SMB.

SMB oznacza Server Message Block, który Windows rozumie.

Ścieżka wyglądałaby tak ...

smb: // nazwa_serwera / folder współdzielony

Zrobiłem to na OSX Tiger i Lion.

Dostępnych jest wiele samouczków, takich jak ten na temat Lifehackera


2
Wiem, w jaki sposób mogę ręcznie uzyskać dostęp do tych adresów, ale moje pytanie dotyczyło tylko uruchomienia linków w formacie Windows na Macu.
Roee Adler,

4

W przeszłości korzystałem z WinShortcutter - wydaje się, że działa OK. Umożliwi to otwieranie ścieżek UNC w stylu Windows (\\ nazwa_serwera \ ścieżka \ do \ katalogu), gdy pojawiają się w wiadomościach e-mail itp.


Działa świetnie! Instrukcje konfiguracji funkcji automatycznego tłumaczenia skrótów nie są dobrze napisane. Zasadniczo po zainstalowaniu WinShortcutter: 1) otwórz preferencje „Klawiatura” w panelu „Preferencje systemowe”, a następnie 2) wybierz kartę „Skróty”, 3) wybierz „Usługi” z listy po lewej stronie i 4) zaznacz „Otwórz jako Windows Link ”na liście po prawej stronie. Gdy znajdziesz link udostępniania w stylu Windows, kliknij go prawym przyciskiem myszy (klawisz Control) i wybierz „Otwórz jako łącze Windows” z wynikowego menu kontekstowego.
xmnboy

3

Ponadto, jeśli łączysz się z domeną lokalną, możesz skonfigurować ścieżki UNC do pracy w Mac OS X.

Możesz połączyć się z domeną, przechodząc do Preferencji systemowych> Użytkownicy i grupy> Opcje logowania i kliknij przycisk Dołącz obok Serwera kont sieciowych. Wpisz nazwę domeny i naciśnij enter.

Następnie możesz kliknąć przycisk Open Directory Utility, wybrać opcję Active Directory i kliknąć przycisk ołówka, aby edytować. Sprawdź, czy jesteś związany z domeną i kliknij przycisk Pokaż opcje zaawansowane. Upewnij się, że zaznaczono opcję Użyj ścieżki UNC z usługi Active Directory do uzyskania domowej lokalizacji sieci i wybierz SMB jako protokół sieciowy, który ma być używany.

Mam nadzieję że to pomoże.


Wygląda to na bardzo przydatne rozwiązanie, ale kiedy próbuję go użyć, pojawia się pytanie o nazwę administratora i hasło do serwera Active Directory Server - jak określić „ adres domeny Active Directory” w polu serwera ? Jeśli mogę sprawić, by działało, oczekuję, że mój użytkownik AD i hasło będą wszystkim, co byłoby potrzebne, nie wymaga administratora. Czy to prawda?
xmnboy

1

Uruchom vim, wklej link do systemu Windows, a następnie uruchom następujące polecenia

:%s/\\/\//g
:%s/ /%20/g

Pierwsze polecenie zamieni wszystkie \(odwrotne ukośniki) w /(ukośniki) w.

Drugi zamieni wszystkie spacje w ciąg „% 20” wymagany dla polecenia Mac.

Wklej ten bigos do Apple + K (Połącz z serwerem) za pomocą funkcji SMB.


0

O ile wiem z lektury dokumentacji, to ustawienie ścieżek UNC w Directory Utility działa tylko w przypadku używania ścieżki UNC z Active Directory do zamontowania sieciowego katalogu domowego. Nie zapewnia ogólnego wsparcia UNC. :-(


0

Spróbuj wstawić „file:” przed adresem. Pomogło mi to z linkami podczas pracy w aplikacjach pobocznych. Zawierały hiperłącza, ale kiedy podałem im adres komputera lokalnego do pliku na komputerze Mac, automatycznie uruchomiłoby przeglądarkę internetową, pokazując, że strony nie można wyświetlić. Za pomocą „file:” na początku łącza adresowego otwiera plik z wyznaczonym oprogramowaniem, nawet nie pokazując go w Finderze.


0

Możesz uzyskać dostęp tylko z IP jak. musisz sprawdzić adres IP okna i uruchomić ten adres IP w przeglądarce, otrzymasz ten system z komputera Mac ..

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.