Jak wyeksportować WebM i h264 z komputera Mac


0

Wyeksportowałem dwa filmy z Photoshopa przy użyciu standardowego narzędzia do eksportu filmów. Okno dialogowe to standardowy eksport Quicktime, do którego jesteśmy przyzwyczajeni od samego początku.

Do każdego filmu wybrałem WebM (rozszerzenie QT) i h.264 jako kodek. Obie nazwy plików mają rozszerzenie .mov, ale są kodowane za pomocą odpowiedniego kodeka.

Ostatecznym miejscem docelowym jest strona internetowa, na której zostaną osadzone z tagiem wideo html5. Jeśli ręcznie zmienię ich rozszerzenie na .webm i .mp4, czy będą one działać po przesłaniu ich na serwer?

Odpowiedzi:


2

W sklepie Mac App Store jest darmowa aplikacja Miro Video Converter. Może zrobić to, czego potrzebujesz.


Dodałbym: najpierw wyeksportuj do bezstratnego formatu, takiego jak Animacja, a następnie przekaż go przez Miro do pożądanych formatów i kodeków.
methodofaction

Dodałbym: Miro Video Converter kosztuje 14,99 USD.
Michael

1

Wątpię, mov webm i mp4 to wszystkie typy kontenerów, a zmiana nazwy plików mov na różne typy kontenerów to przepis na katastrofę

Zawsze możesz je zostawić i dodać typ i wskazówki dotyczące kodeków do znaczników HTML tagu wideo


Rzeczywiście, .mov na .mp4 nie miał żadnego problemu na żadnej platformie, ale .mov na .webm odmówił gry w niczym innym niż Chrome.
methodofaction
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.