Czy funkcja „Usuń wszystkie dane” na iPhonie wyłącza „Znajdź mój telefon”?


12

Mam funkcję „Usuń wszystkie dane po 10 nieudanych próbach podania hasła” na moim iPhonie 4S. Mam również zainstalowaną aplikację „Znajdź mój telefon”. Jeśli mój iPhone został skradziony, a złodziej uruchomił funkcję „Wymaż wszystkie dane” po tym, jak nie odblokował telefonu, czy usunąłby aplikację „Znajdź mój telefon”, co oznacza, że ​​nie mogłem go zlokalizować za pośrednictwem iCloud?


Odpowiedzi:


4

Aplikacja „Znajdź mój iPhone” na samym iPhonie nie ma wpływu na możliwość zlokalizowania / zdalnej wiadomości / zdalnego wyczyszczenia iPhone'a. Aplikacja „Znajdź mój iPhone” to klient, który upraszcza funkcje związane z tym na innych urządzeniach.

Aby faktycznie korzystać z tych funkcji na samym iPhonie, MUSI być skonfigurowany poprzez Settings: Location Services> (w dół na dole) Find My iPhone. Tylko włączenie tej opcji umożliwi zlokalizowanie telefonu za pośrednictwem innego urządzenia z systemem iOS lub na icloud.com ;


1
Tak, wiem, że jeśli jesteś na swoim iPhonie, możesz „zdalnie zablokować”, „wysłać wiadomość” lub „zdalnie wyczyścić” iPhone'a za pomocą aplikacji, ale chodzi o to, że Aplikacja Find My iPhone jest klientem, a rzeczywiste ustawienia serwera / zabezpieczeń wymieniono w samej odpowiedzi.
Jason Salaz

2

Tak. Włączenie tej opcji jest ryzykowne i bezpieczne. Z jednej strony ryzykujesz utratą telefonu / danych na zawsze, ale z drugiej strony dana osoba nie będzie mogła uzyskać dostępu do twoich danych ani korzystać z telefonu. To twój telefon, ale zalecam odłożenie go, abyś przynajmniej miał szansę go odzyskać. Zawsze możesz zdalnie wyczyścić telefon za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone bez włączonej tej opcji.


3
Nie zgadzam się. Nie zawsze można „zdalnie wyczyścić iPhone'a”. Jeśli złoczyńca, który ukradł telefon, wyłączy WiFi i wyjmie kartę SIM, znajdź mój iPhone NIE będzie działać. Jeśli nie masz hasła, wszystkie twoje dane (być może również dane firmy) będą dostępne. Jeśli posiadasz hasło, ale nie kasujesz danych telefonu po X próbach i używasz tylko 4-cyfrowego kodu, atakujący może po prostu brutalnie wymusić twój kod. Jest to szczególnie złe w przypadku pewnych danych firmowych.
nieufny

@cyphorious Zgadzam się z tym postem na podstawie mojego niedawnego doświadczenia z bycia napadanym w Sao Paulo. Minęło kilka tygodni, a urządzenie nigdy nie połączyło się ponownie z iCloud, a moje zdalne kasowanie nigdy się nie udało.
Calchas,

2

Tak. Niestety, Find my iPhone nie jest systemem niezawodnym. Jest również wyłączany, gdy ktoś inny usuwa wszystkie dane, na przykład za pośrednictwem iTunes. Ponadto, jeśli do telefonu zostanie włożona karta SIM inna niż Twoja, słuchawka może się zlokalizować tylko za pośrednictwem Wi-Fi, a nie poprzez kartę SIM innej sieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.