Jakie są najlepsze praktyki dla rodziny dzielącej jeden identyfikator Apple ID?


39

Moja rodzina ma identyfikator Apple i nie mogę wybrać, z którymi kontaktami chcę synchronizować podczas konfigurowania usługi Icloud. Na przykład mam komputer Mac i iPhone. Chcę, aby moje treści były synchronizowane tylko między MOIM Maciem a MOIM iPhone'em. Zamiast tego wszystko, łącznie z moimi kontaktami, jest pomieszane i duplikowane wraz z komputerem moich rodziców i iPhone'ami mojej rodziny. Z tego powodu w mojej książce kontaktowej mam trzy różne przypadki mojej siostry. Wersja mojej mamy, moja wersja i wersja mojej drugiej siostry.

Czy ktoś ma porady na temat tego, jak powinniśmy organizować treści i identyfikatory Apple?

Odpowiedzi:


34

Oto, co robię, gdzie dzielę jednego appleida na zakupy wśród 3 członków rodziny. Po pierwsze, używaj appleid tylko do zakupów tylko do zakupów. następnie każdy członek powinien mieć osobne konto iCloud z unikalnym identyfikatorem Appleid do synchronizacji poczty, kontaktów, iCal itp. Następnie na wszystkich urządzeniach ustaw identyfikator appleid dla sklepu na identyfikator zakupu, a na poszczególnych urządzeniach ustaw identyfikator iCloud na identyfikator appleid dla każdego z osobna. Działa świetnie dla mnie.


2
Denitely, rozwiązaniem.
Herr

1
Nie podawaj swoim dzieciom hasła.
Ɱark Ƭ

Zgadzam się. NAJLEPSZE rozwiązanie dla rodzin. Używam tej techniki od dłuższego czasu.
Can Sürmeli,

7

System mojej rodziny polega na użyciu wspólnego Apple ID do zakupu w iTunes i Mac App Store. Każdy członek ma następnie własne konto iCloud oparte na unikalnym adresie e-mail dla aplikacji Mail & Notes, kontaktów i kalendarzy.

Na iPhonie: każdy powinien wprowadzić wspólny Apple ID w sekcji Ustawienia / Sklep / Apple ID w celu dokonania zakupów. Każdy użytkownik może następnie wprowadzić własne iCloud dla wszystkich innych danych w Ustawieniach / iCloud.

Na Macu: każdy powinien autoryzować swoje konta iTunes i Mac App Store pod wspólnym Apple ID, logując się w menu Store w iTunes i Mac App Store. Każdy użytkownik może wprowadzić własne konto iCloud dla wszystkich innych danych w Preferencjach systemowych / iCloud.

Zarówno dla iPhone'a, jak i Maca: moja rodzina udostępnia kalendarze. Jeśli chcesz udostępniać pocztę i notatki, kontakty lub kalendarze, dodaj konto iCloud danej osoby do Ustawień lub Preferencji systemowych / Poczta, kontakty i kalendarze. Następnie wybierz, co chcesz udostępnić.


5

W końcu opracowałem rozwiązanie dla „rodzin dzielących się”. Skomentuj, jeśli znajdziesz nieścisłości lub jeśli możesz ulepszyć to rozwiązanie.

1. Poczta, kalendarz, kontakty i notatki:

Od 2 lat przed iOS 5 korzystamy z niektórych funkcji płynnie w całej rodzinie. Wygląda na to, że będziemy musieli kontynuować tę konfigurację. Używamy tego, co opisuje Neil Trodden w tej odpowiedzi . Załóż „wspólne konto rodzinne” w witrynach takich jak Google, Yahoo itp. (Używamy Google) do obsługi poczty, kalendarza, kontaktów i notatek. PS: Kontakty i kalendarz są skonfigurowane jako „Exchange”, a poczta i notatki są ustawione jako „IMAP”. Działa jak urok - gdy tylko jedno urządzenie doda / zaktualizuje kontakt - wszystkie pozostałe mają najnowsze! Wpisy kalendarza są wyświetlane na wszystkich urządzeniach natychmiast, dzięki czemu relacje rodzinne nigdy nie są podwójnie rezerwowane, a listy zakupów (i inne notatki) są natychmiast aktualizowane na wszystkich urządzeniach. Bezproblemowe, bez użycia rąk, tak jak powinno być.

Oprócz „wspólnego konta rodzinnego” każdy z nas ma własne konta pracodawcy (e-mail, kalendarz, kontakty itp.), Które są skonfigurowane tak, jak chcą systemy pracodawcy. Wszelkie dodatkowe osobiste e-maile można skonfigurować w ten sam sposób.

2. Muzyka, aplikacje, zdjęcia, dokumenty

Jeśli rodzina nie podzieli ich, co jeszcze zrobią? Jeśli myślisz o 5 GB razy 4 urządzenia = 20 GB za darmo, to jest blok myślowy. Wystarczy założyć 5 GB razy 1 bezpłatne konto i wprowadzić te informacje do wszystkich urządzeń. Urządzenia chętnie udostępnią zdjęcia i dokumenty. Prawdopodobnie masz już jedno konto iTunes z kartą kredytową itp. Na zakupy aplikacji, równie dobrze możesz użyć tego samego identyfikatora, aby uprościć sprawę.

Teraz można zapytać, czy pojedynczy identyfikator działa dla tych 4, dlaczego nie użyć tego samego dla poczty, kalendarza, kontaktów i notatek? Odpowiedź brzmi: jeśli 5 GB wystarcza dla 4 lub 6 osób. Istnieje pewna komplikacja związana z próbą skopiowania wszystkich kont e-mail na inne urządzenia i zakłócaniem zasad właściwego użytkowania przez pracodawcę, jeśli na jednym ze swoich urządzeń wyświetla się adres e-mail / kalendarz pracodawcy.

3. Zakładki i przypomnienia:

Nie znalazłem sposobu na wygodne udostępnianie zakładek między urządzeniami / osobami. Wydaje mi się, że wyszukiwarki są wystarczająco dobre do tego zadania; nie tęsknimy za bardzo. Jeśli chodzi o „przypomnienia”, prawdziwe pytanie brzmi - dlaczego znajdują się poza kalendarzem? Apple powinno było zachować prostotę. Ale tak było w świecie papierowym, można argumentować, że obie aplikacje dzwonią do ciebie przez to samo urządzenie, więc system nadal działa, jeśli masz jedno urządzenie . Nie wiem jeszcze, czy przypomnienia będą działać na wszystkich urządzeniach.

4. Wnioski:

Podczas projektowania iCloud firma Apple rozważała chmurę urządzeń, ale wielu z nas to chmura urządzeń i ludzi. Chyba się spieszyli. Mamy nadzieję, że do przyszłej wersji zostaną dodane rozważania dotyczące chmury ludzkiej. Pierwsza jest próba automatyzacji w tym prostym scenariuszu. Kolejnym poziomem będzie zajęcie się tym, że każdy z nas jest punktem wspólnym dla wielu chmur-ludzi (np. Rodzina, praca, środowisko zawodowe, PTA itp.). Automatyzacja w tym scenariuszu będzie wymagać od użytkowników końcowych sprostania temu wyzwaniu.

Wszelkie uwagi dotyczące tego zestawu będą mile widziane. Twoje komentarze pomogą, ponieważ rozważam dodanie kilku urządzeń dla dodatkowych członków mojej rodziny, którzy wkrótce dołączą do tej chmury maszyn. Chodzi o to, aby zachować jak najwięcej rąk w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób. Dobre produkty Apple!


2

Mam taką samą konfigurację jak @Tank i @DaggerDone i działa świetnie dla całej rodziny. Jeden Apple ID (mój) do zakupów w sklepie, a moja żona, syn i córka mają własne konta iCloud do obsługi poczty e-mail i iMessage.


2

Używam pojedynczego identyfikatora do zakupów, a osobno do chmury. Ponadto mam małego syna i ustawiłem mu osobny identyfikator zakupów, które są finansowane z kart podarunkowych, a nie z kartą kredytową, co jest łatwym sposobem na ograniczenie wydatków.


2

Udostępniłem konto iTunes urządzeniu, które podarowałem mamie. To, co robimy inaczej, to nie synchronizacja kontaktów z moim głównym komputerem. Synchronizujemy nasz e-mail, kontakty i kalendarz za pomocą Google.

Następnie wybieram rzeczy na jej maszynie, których nie chcemy synchronizować - tj. Nie chcę, aby moje zakładki i jej replikowały się nawzajem na swoich urządzeniach, więc wyłączam synchronizację tych iCloud, a ich kopie zapasowe są tworzone, gdy okresowo wymuszam itunes synchronizacji jej urządzenia.


2

@ user16713

Używam pojedynczego identyfikatora do zakupów, a osobno do chmury. Ponadto mam małego syna i ustawiłem mu osobny identyfikator zakupów, które są finansowane z kart podarunkowych, a nie z kartą kredytową, co jest łatwym sposobem na ograniczenie wydatków.

Jeśli chodzi o konto twojego syna, to nie jest taki świetny pomysł. Jeśli twój syn kupuje aplikacje dla dzieci, w porządku. Jednak za kilka lat, jeśli ty i on chcesz mieć ten sam film lub muzykę, będziesz musiał mieć dwa konta autoryzowane w iTunes lub będziesz musiał odkupić rzeczy.

Na przykład moja matka, siostra, ojciec i ja uwielbiamy musicale i wiele takich samych filmów. Udostępniamy identyfikator Apple ID, dzięki czemu kiedy kupuję film lub album, wszyscy możemy się nim cieszyć. Gdyby moja siostra nadal używała swojego identyfikatora Apple ID do zakupów, wydalibyśmy mnóstwo pieniędzy na odkupienie tych rzeczy, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się nimi na naszych komputerach Mac i urządzeniach z systemem iOS.


2

Wraz z wydaniem iOS8 użyj nowej funkcji udostępniania rodzinnego . Umożliwia udostępnianie zakupów (aplikacji, książek, muzyki, filmów, programów telewizyjnych), informacji z kalendarza, zdjęć, lokalizacji i niektórych innych informacji maksymalnie 5 członkom rodziny. Więcej informacji można znaleźć tutaj .

Każdy członek potrzebuje własnego konta iCloud (lub Apple ID), ale wszyscy będą mogli zobaczyć jego zakupy.

Wiele innych poprzednich obejść nie jest już potrzebnych, ponieważ Udostępnianie rodziny zajmuje się pokazywaniem zakupów, prosząc o zgodę przed zakupem, ponieważ wszystko idzie do tego samego źródła płatności. To naprawdę miłe rozwiązanie dla rodzin i rozwiązuje wiele wyżej wymienionych problemów.


0

Szczerze mówiąc, najlepszym rozwiązaniem jest, aby każdy użytkownik potrzebujący konta iTunes miał osobne konto. Konta iCloud są zaprojektowane do użytku przez jednego użytkownika. Jeśli występuje problem z tym, że każdy użytkownik musi mieć tę samą kartę kredytową / debetową podłączoną do konta w sklepie iTunes Store, każdy identyfikator Apple ID może mieć tę samą kartę.

Trudne jest to przejście w postaci aplikacji, książek i muzyki, warto na dłuższą metę, abyś nie musiał mieć do czynienia z danymi wszystkich innych na twoim komputerze.


Jestem pewien, że współużytkują jedno konto, aby móc również udostępniać zakupy.
Gerry

Powiedziałbym, że udostępnianie identyfikatora Apple ID w celu udostępniania zakupów nie jest warte kłopotów z pomieszanymi danymi iCloud. Wpisanie tego samego numeru karty kredytowej / debetowej na każdym koncie nie zajmuje dużo czasu, co w zasadzie robi to samo, ale to tylko ja.
Matt Love,

1
Tak, ale ta sama karta kredytowa będzie obciążana za każdym razem, gdy (ten sam) zakup nastąpi dla innego konta. Mogę sobie wyobrazić, że to jest powód, dla którego gospodarstwo domowe powstrzymuje się od posiadania całkowicie oddzielnych identyfikatorów Apple ID.
Gerry

To dobra uwaga, nie myślałem o tym. W takim przypadku utworzę identyfikator Apple ID z kontem Gmail lub innym adresem e-mail i użyję go wyłącznie do zakupów, a każdy członek rodziny będzie mógł korzystać z własnego konta iCloud.
Matt Love,

0

Niedawno wydana funkcja „Family Sharing” powinna to ułatwić. Nadal możesz chcieć wybierać między starą metodą a nowym „udostępnianiem rodziny”.

Używam jednego Apple ID do zakupów muzyki i mam jeden komputer jako główne urządzenie. Korzystam z aplikacji innej firmy (synchronizacja), aby zsynchronizować bibliotekę iTunes z innym komputerem (to mnie uratowało kilka razy, zwłaszcza gdy próbowałem wyczyścić telefon i usunąć wszystkie moje listy odtwarzania na komputerze

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.