Jak mogę skopiować obraz systemu OS X z podstawowego dysku twardego na nowy dysk SSD?


14

Kupiłem dysk SSD 240 GB, aby zastąpić podstawowy dysk twardy 500 GB w moim nowym MacBooku Pro.

Jak sklonować bieżący obraz systemu Lion z mojego dysku twardego o pojemności 500 GB na dysk SSD? Chcę sklonować cały dysk, a nie tylko kopiować dane.

W MacBooku Pro mogę mieć jednocześnie tylko dysk twardy lub dysk SSD. Mam zewnętrzny dysk USB 500 GB, którego mogę użyć w razie potrzeby. Widziałem sugestie dotyczące używania Carbon Copy Cloner, ale nie jestem pewien, jak postępować tylko z jednym dyskiem w MacBooku Pro na raz.

Odpowiedzi:


5

Abyś mógł nadal używać swojego starego dysku twardego o pojemności 500 GB, kupiłbym za to tanią obudowę. Można je mieć z USB 2.0 za jedyne 10 USD.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, ani SuperDuper, ani Carbon Copy Cloner nie są złe. Osobiście jednak wolę narzędzie dyskowe Apple.

Po prostu uruchom komputer z Instaluj dysk DVD lub Przywróć partycję (jeśli używasz Lion), przytrzymując klawisz ALT podczas włączania komputera.

Zarówno Install DVD, jak i Restore Partition zapewniają dostęp do Narzędzia dyskowego. Tam po prostu wciśnij kartę Przywróć i odpowiednio przeciągnij i upuść wolumin źródłowy i docelowy.

Jeśli nie chcesz kupować nowej obudowy dysku twardego, po prostu sklonuj wewnętrzny dysk twardy na zapasowy dysk zewnętrzny w powyższy sposób. Następnie zamień dysk twardy swojej książki na dysk SSD. I sklonuj wszystko z powrotem do tego.


Lars: Najpierw wypróbuję twoją ostatnią sugestię: sklonuj dysk twardy, aby zwolnić dysk, i sklonuj wszystko z powrotem. Zakładam, że MBP może uruchomić się z dysku zapasowego?
Sajee,

Znaleziono odpowiedź: support.apple.com/kb/ht1948
Sajee

w porządku. dobrze, że sam to znalazłeś. Nie powinno to stanowić problemu, wystarczy poświęcić czas. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży.
Lars Christian Beduhn

Wydaje się, że to rozwiązanie jest trudniejsze do klonowania z większego dysku twardego na mniejszy dysk SSD. Poszedłem z rozwiązaniem CCC poniżej, a ponadto możesz korzystać z komputera, czekając na zakończenie procesu klonowania.
marko

13

Spróbuję otworzyć obudowę zewnętrznego dysku USB i zastąpić go dyskiem SSD, aby sklonować dane.

Proste klonowanie dysku twardego za pomocą Carbon Copy Cloner

  1. Sformatuj dysk docelowy za pomocą Disk Utiliy.appdo Mac OS Extendend (Journaled) za pomocą opcji Erase . Spowoduje to usunięcie dysku i utworzenie jednej partycji na całym dysku.

  2. Pobierz i zainstaluj Carbon Copy Cloner. BTW: Deweloperzy muszą jeść! Dlatego sugeruję przekazanie niewielkiej darowizny na rzecz Mike'a Bombicha za pośrednictwem Paypal.

  3. W CCC skonfiguruj Dysk źródłowy: Macintosh HD i Dysk docelowy: twój_formatowany_disk . Aby uzyskać opcje klonowania, wybierz opcję Wykonaj kopię zapasową wszystkich elementów , aby cel mógł zostać uruchomiony. Czas klonowania jest różny. Klonowanie Hitachi 250 GB na Seagate 500 GB zajęło mi 105 minut.

    wprowadź opis zdjęcia tutaj

  4. Zamień dyski twarde i uruchom na nowym dysku twardym. Napraw dysk za pomocą Narzędzia dyskowego.

Źródło : podziękowania dla Mark West @ mac101.net


Czy możesz tutaj streścić lub wyciągnąć link do tego artykułu? Linki zerwane :)
Nathan Greenstein,

Tak, wiem :). Gotowy!
gentmatt,

3

SuperDuper http://www.shirt-pocket.com/SuperDuper jest także niesamowitym produktem do tworzenia kopii zapasowych i może łatwo sklonować dysk, tworząc kopię zapasową rozruchową. Możesz użyć go za darmo do tego, co próbujesz zrobić, ale jest warte każdego grosza za dodatkowe funkcje.


SuperDuper obecnie nie obsługuje klonowania partycji odzyskiwania, ale Carbon Copy Cloner tak. Jeśli korzystasz z SuperDuper, możesz utworzyć partycję odzyskiwania, instalując OS X na nowym dysku przed klonowaniem partycji OS X, lub instalując ponownie OS X z App Store po klonowaniu partycji OS X. Zobacz shirt-pocket.com/forums/showthread.php?p=31750 i apple.stackexchange.com/questions/58452 .
Lri

2

Korzystam z Asystenta migracji na starym dysku twardym, aby migrować dane z kopii zapasowej Time Machine na nowy dysk. Nie będzie działać w każdej sytuacji (potrzebuję obudowy USB itp.) - ale wygląda na to, że zadziała dla mnie.1

Porzuć napęd optyczny i użyj „podwajacza danych”, aby utrzymać dysk twardy w MBP wraz z dyskiem SSD. Robię to i przechowuję wszystkie moje intensywnie używane pliki (OS, Xcode, ~ / Library, Aplikacje itp.) Na dysku SSD, a następnie takie rzeczy, jak foldery filmów, muzyki i zdjęć na dysku twardym. W ten sposób nadal mogę kupić stosunkowo mały i niedrogi dysk SSD, ale nadal mam całą potrzebną pamięć. Kiedy ostatni raz musiałem czytać DVD? ha!

Mam tutaj podwajacz danych: http://eshop.macsales.com/shop/drive_bracket/datadoubler/ i sam go zainstalowałem. Prędkość jest teraz nie do pobicia, a ja wciąż mam nieskończoną ilość miejsca.

Jeśli chodzi o kopiowanie danych, zrobiłbym obraz dysku z bieżącego dysku twardego na zewnętrzny za pomocą Narzędzia dyskowego. Następnie ponownie użyj Narzędzia dyskowego, aby umieścić go na dysku SSD z zewnętrznego źródła. Pamiętaj, że nie możesz obrazować dysku, z którego uruchomiłeś komputer, więc być może będziesz musiał tymczasowo zainstalować Lion na dysku SSD, aby uruchomić komputer podczas tworzenia obrazu.


0

Niektórzy producenci dysków SSD będą sprzedawać go jako zestaw aktualizacyjny. Obejmuje SSD i adapter SATA na USB. Musisz kupić adapter USB. Podłącz i pozwól klonerowi kopiującemu wykonać resztę.


0

Miałem problem z przejściem z dużego dysku na mniejszy dysk SSD, nawet po usunięciu plików. Dowiedziałem się, że to z powodu wolumenu Lion MobileBackup. Wyłączyłem tę funkcję i pozwoliłem wyczyścić pliki, następnie ponownie uruchomiłem, a następnie mogłem wykonać ruch.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.