Dlaczego mój Mac czasami działa bardzo wolno?


3

To brzmi jak całkiem otwarte, wielozadaniowe pytanie, ale jestem na straty. Nieustannie doświadczam tego, że mój mac jest opóźniony o kilka słów lub znaków. Zauważam to głównie w chromie i adium, ale niekoniecznie jest to specyficzne dla tych. Kiedy to się dzieje, patrzę na mierniki menu i zauważam następujące.

4 rdzenie na biegu jałowym Dysk twardy również jest bezczynny.
1000 MB pamięci RAM przy minimalnym
wykorzystaniu sieci poniżej 10 KB / s

Jeśli spojrzę na średnie obciążenia, to ogólnie jestem dość niska. Ostatnim razem byłam około .2 na wszystkich trzech liczbach, z pewnością nic blisko 4.

Co jeszcze może powodować ekstremalną powolność taką jak ta? Chociaż wspomniałem o pisaniu, nie dotyczy to wyłącznie pisania, ale zauważam także duże opóźnienia po prostu otwierając inną kartę w przeglądarce internetowej. Objawy mogą utrzymywać się przez kilka minut lub dłużej, a następnie całkowicie ustąpić do tego stopnia, że ​​rzeczy znów szybko się czują.

Może to być oczywiste, opierając się na 4 rdzeniach siedzących w trybie bezczynności, ale patrząc na monitor aktywności nie widać niczego, co zabierałoby dużo procesora, a największe wykorzystanie pamięci RAM dla pojedynczej aplikacji wynosiło około 300 MB ostatni raz kilka chwil temu.


Również dysk twardy także nie pracuje. Zapomniałem o tym wspomnieć. Dzięki.
wilbbe01

Dodano to do twojego pytania.
daviesgeek

Wykonaj skanowanie powierzchni dysku. Tego rodzaju rzeczy wskazują na rychłą awarię dysku. Na tej notatce możesz zignorować raporty SMART.

Czy masz wystarczającą ilość wolnego miejsca na podstawowym dysku HD, aby umożliwić szybki dostęp do wymiany? Czy próbowałeś uruchomić top?
segiddins

Robię i mam. Nie widziałem niczego, gdy patrzę na monitor aktywności i / lub na górę, a nawet z sugestią ruchu w sieci ktoś inny patrzył na ruch w ruchu, który jest zwykle minimalny lub żaden. Przypuszczam, że może być jakiś ruch, który wstrzymuje programy, czekając, aż wróci ... to jest coś, czego tak naprawdę nie zajrzałem.
wilbbe01

Odpowiedzi:


2

Możliwości jest wiele, ale najgorsze: najpierw

Biegnij /Applications/Utilities/Console.appi sprawdź system.log.

Zwróć szczególną uwagę na wpisy, które mówią coś takiego disk4s3: I/O error. Jeśli to widzisz, zobacz: Odzyskiwanie dysku twardego

Zobacz także Console Messages. Zwykle jest tam wiele dziwnych wiadomości, ale szukaj powtarzających się rzeczy pojawiających się w tym samym czasie, co spowolnienia.

Jeśli aplikacja przestaje odpowiadać przez kilka sekund na raz, szczególnie jeśli daje ci kursor z obracającą się kulką, prawdopodobnie jest to problem z dyskiem we / wy. Jeśli aplikacja jest powolna, zwłaszcza jeśli inne aplikacje są w porządku, może próbować zrobić coś w tle, co wiąże się z wieloma operacjami zależnymi od czasu (np. Rozmowa sieciowa), które nie pojawiają się na monitorze aktywności, ponieważ dotyczą one głównie bezczynnego czekania.

Problemy z grafiką mogą również powodować dziwne spowolnienia, ale powinno to być coś oczywistego, jak uruchomienie w tle strzelanki 3D (lub wizualizacji iTunes), podłączenie drugiego wyświetlacza lub zainstalowanie niestandardowych sterowników grafiki.

Wyczyść wszystkie pamięci podręczne przeglądarki, zamknij wszystkie niepotrzebne aplikacje.

Inną możliwością rozważenia jest przegrzanie. Upewnij się, że wszystkie otwory wentylacyjne są czyste, uzyskaj wentylator lub narzędzie do regulacji temperatury. Ale teraz naprawdę sięgam. Odpowiedź jest prawdopodobnie w dziennikach gdzieś.


Nie widziałem niczego na powierzchni skanów, które prowadziłem wcześniej, i spoglądając przez konsolę w przeszłości, nie widziałem też, żeby coś mnie wyskoczyło. Utrzymam go w ruchu dzisiaj i zobaczę, czy mogę coś zobaczyć w czasie powolnym. Dziękujemy za sugestie.
wilbbe01
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.