W jaki sposób Mac OS X decyduje, które woluminy należy zainstalować? Jeden z moich dysków nie montuje się przy rozruchu


16

Mam cztery dyski w moim Mac Pro. Dysk rozruchowy i dwa inne są montowane podczas uruchamiania systemu OS X, ale czwarty nie. Mogę go zamontować w Narzędziu dyskowym i wydaje się, że wszystko jest w porządku.

Jak mogę powiedzieć Mac OS X, aby go zamontował?

diskutil list /dev/disk2s2
/dev/disk2
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *1.0 TB   disk2
  1:            EFI             209.7 MB  disk2s1
  2:         Apple_HFS Broken         999.9 GB  disk2s2

Aktualizacja: Wydaje się, że doszło do nieporozumienia na temat tego pytania. Nie chcę się dowiedzieć, co jest nie tak z moim dyskiem, który nazwałem „Broken”. Wygląda na to, że działa dobrze. Przeformatowałem go także kilka razy. Chcę wiedzieć, jak powiedzieć OS X, aby zamontował określony dysk podczas rozruchu. Nazwałem dysk „Uszkodzony”, ponieważ nie można go zamontować automatycznie, nie dlatego, że mam z nim jakiekolwiek problemy i nie ma żadnych komunikatów o błędach. Po prostu zapomnij wspomniałem o dysku i odpowiedz na pytanie, jak powiedzieć OS X, które dyski należy zamontować podczas rozruchu, jeśli znasz odpowiedź. Dzięki.


Mówisz, że możesz zamontować go w Narzędziu dyskowym, tak jakbyś nie mógł go zamontować za pomocą paska bocznego Findera? cl.ly/DC0k
gentmatt

1
Jak mogę do niej nawigować, gdy nie jest zamontowany? Myślę, że mylisz montaż napędu z otwieraniem go w Finderze. Napęd nie jest zamontowany. Oznacza to, że nie jest dostępny dla systemu jako wolumin, tylko jako urządzenie (takie jak „disk2s2” w przypadku tego napędu). Podczas uruchamiania systemu Mac OS X zwykle instaluje wszystkie dyski.
Andrew J. Brehm,

1
Linux ma / etc / fstab, Mac OS X nie (przynajmniej moja instalacja tego nie ma). Tutaj „urządzenie” to naprawdę wiele rzeczy, ale niektóre urządzenia są naprawdę dyskami (lub podobnymi) i zawierają systemy plików. Po ich zamontowaniu system plików staje się częścią systemu i może być dostępny dla Findera i innych programów.
Andrew J. Brehm,

1
HFS + niepubliczny nie był domyślny od wielu lat. Kronikowanie powinno być włączone na wszystkich woluminach HFS +, chyba że masz bardzo dobry powód, aby tego nie robić - myślę, że niektóre narzędzia HFS dla Linux / BSD nie lubią kronikowanego HFS +.
Brett Dikeman,

2
Te odpowiedzi w większości nie mają sensu! Nie chce się montować podczas logowania. Chce zamontować w czasie rozruchu. To nie jest trudne pytanie, ale wydaje się, że jest to trudna odpowiedź. Na przykład chcesz, aby dysk zewnętrzny (nie są one montowane automatycznie, wydaje się, że są to dyski wewnętrzne) używany w sieciowej lokalizacji Time Machine Backup. Nie chcesz ograniczać urządzeń sieciowych do możliwości tworzenia kopii zapasowych tylko wtedy, gdy określony użytkownik jest zalogowany na komputerze. Chcesz, aby tworzył kopię zapasową przez cały czas. Tak więc pytanie nie brzmi: dlaczego lub dlaczego nie podczas logowania, ale jak zamontować dysk zewnętrzny w czasie rozruchu

Odpowiedzi:


16

OS X używa, diskarbitrationdktóry odkrywa nowe urządzenia pamięci masowej i sprawdza je pod kątem montowanych systemów plików. Struktura Disk Arbitration obsługuje powiadomienia o zdarzeniach podłączania / odmontowywania dysku i pozwala im wpływać na to, czy wolumin jest podłączony, czy nie.

Zajrzyj na stronę podręcznika, aby diskarbitrationduzyskać bardzo ograniczone dodatkowe informacje; na przykład diskarbitrationd /etc/fstabsprawdza, czy wykryty system plików powinien zostać zamontowany inaczej niż w domyślnej lokalizacji (/ Volumes /) lub ze specjalnymi opcjami (lub wcale nie).

Przyczyny dezakbitracji i niewłączania systemu plików lub „woluminu” na urządzeniu mogą obejmować:

 • Błędy (uszkodzenie) w tablicy partycji.
 • Niedopasowanie między typem partycji a systemem plików.
 • Uszkodzony system plików, którego fsck nie może naprawić.
 • Awaria sprzętu
 • System plików jest wymieniony na /etc/fstabnoauto.
 • Aplikacja korzystała ze struktury Disk Arbitration, aby zapobiec automatycznemu montowaniu

Zgodnie z twoimi komentarzami wszystkie kronikowane systemy plików są montowane, a system plików, który nie jest montowany, nie ma włączonej kronikowania. Kronikowanie zostało wprowadzone w 10.2 Server i 10.3 Client i do tej pory jest uważane za istotną, krytyczną funkcję. Powinien być włączony, chyba że naprawdę wiesz, co robisz; dlatego musisz przytrzymać klawisz Opcja w Narzędziu dyskowym, aby wyłączyć go w nowoczesnych wersjach OS X. Upewnij się, że wolumin ma włączone kronikowanie:

 1. Wybierz głośność w Disk Utility
 2. Wybierz File-> Enable journaling(jeśli jest wyszarzony, księgowanie jest włączone.
 3. Sprawdź, wybierając File-> Get info; powinieneś zobaczyć „Mac OS Extended (Journaled)” jako typ systemu plików.

1
diskutil lista / dev / disk2s2 / dev / disk2 #: TYP ROZMIAR identyfikatorze 0: GUID_partition_scheme * 1,0 TB disk2 1: EFI 209,7 MB disk2s1 2: Apple_HFS Przerwane 999.9 GB disk2s2
Andrew J. Brehm

1
Pamiętaj, że „Broken” to nazwa woluminu.
Andrew J. Brehm,

1
Myślę, że pracujesz przy założeniu, że coś jest nie tak z samym procesem montowania. Tam nie ma. Montaż napędu działa. Po prostu nie montuje się przy rozruchu.
Andrew J. Brehm,

1
Dzieje się to tylko z jednym napędem i nie jest automatycznie montowane. Odmontuj i odłącz dysk, a następnie podłącz go ponownie, i założę się, że nie zostanie zamontowany automatycznie. Naprawdę nie ma w tym nic specjalnego. Proszę umieszczać wszystkie informacje prosiłem aktualizując swoje pytanie, a nie przez wklejenie go tutaj - formatowanie jest uszkodzony.
Brett Dikeman,

2
Czasami są pytania z niewystarczającymi szczegółami i pytający nigdy nie wraca, więc są zamknięte. Jednak w tym przypadku Andrew wydaje się aktywnie odpowiadać, więc pozostawiam pytanie otwarte. Wydaje się, że jest wystarczająco zainwestowany, aby zdać sobie sprawę, że pominięcie kroków rozwiązywania problemów może skutkować brakiem odpowiedzi.
Kyle Cronin

3

Trochę późno, ale mam nadzieję, że pomaga to każdemu, kto szuka (ponieważ pozostałe odpowiedzi tutaj są bezużyteczne!)

Cytując https://discussions.apple.com/message/29744735#29744735 -

Ponieważ przynajmniej Panther i El Capitan, AutomountDisksWithoutUserLogin musi być ustawiony na true (1) w /Library/Preferences/SystemConfiguration/autodiskmount.plist, wtedy cała pamięć zewnętrzna powinna zostać zamontowana podczas rozruchu.

Sprawdź bieżące ustawienie: sudo defaults read / Library / Preferences / SystemConfiguration / autodiskmount AutomountDisksWithoutUserLogin

Dane wyjściowe będą wynosić 0 lub 1 0 = fałsz 1 = prawda

Ustaw na true: sudo domyślnie zapisuje / Library / Preferences / SystemConfiguration / autodiskmount AutomountDisksWithoutUserLogin -bool true


2

Wolumin jest montowany ponownie automatycznie.

Nigdy nie dowiedziałem się, jak Mac OS X decyduje, które woluminy należy zamontować, a które nie. Ale cokolwiek to jest, Mac OS postanowił ponownie zamontować wolumin. Najwyraźniej rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie komputera, dopóki nie zadziała.


Mam teraz inny dysk, który nie został automatycznie zamontowany, ale został poprawnie zamontowany ręcznie.
Andrew J. Brehm

1

Zakładając, że nie ma dramatów z samymi woluminami, możesz zamontować dodatkowe woluminy podczas logowania, dodając je jako elementy logowania do konta użytkownika w Preferencjach systemowych.


To otwiera nowe okno wyszukiwarki przy każdym logowaniu. Bez względu na to, czy zaznaczysz „ukryj”. Trochę irytujące.
gentmatt,

Jest to również niemożliwe, ponieważ elementy logowania są otwarte , a nie zamontowane . Skąd Finder miałby wiedzieć, które urządzenie zamontować dla ikony o nazwie „Dysk twardy 2”?
Andrew J. Brehm,

1
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie otwiera Findera, po prostu montuje głośność. Używam tego do montowania udziałów z mojego Drobo (chociaż przyznaję, że zakładam, że działa to tak samo dla lokalnych woluminów). Potwierdzi kroki, kiedy wrócę do domu.
Tony Johnson

Woluminy można dodawać do elementów startowych, przechodząc do Preferencji systemowych> Użytkownicy i grupy> Elementy logowania. Wybierz „+”, aby dodać nowy element i wybierz objętość, o której mowa. Potwierdziłem, że działa to zarówno z woluminami lokalnymi, jak i udziałami sieciowymi. Rezultatem jest zamontowany wolumin i ikona na pulpicie. Nie są otwierane okna wyszukiwarki.
Tony Johnson

1
Tak, wolumin zostanie zamontowany. Jedynym warunkiem jest wyświetlenie Objętości w oknie dialogowym „Dodaj element startowy”. Zgadzam się, że to bandaid, ale jeśli to działa, czy to ma znaczenie?
Tony Johnson

1

Przejdź do Preferencji systemowych> Konta> Elementy logowania. Kliknij znak plus i dodaj dysk do tej listy. Za każdym razem, gdy logujesz się na swoje konto, Finder automatycznie montuje ten dysk.


1
To jest ta sama odpowiedź, co Tony'ego Johnsona. Przeczytaj komentarz tam.
Andrew J. Brehm

1

W moim przypadku musiałem zamontować wolumin afp podczas rozruchu i chciałem, aby był przezroczysty. Stworzyłem skrypt i dodałem go do elementów logowania. W ten sposób okno nie jest wyświetlane.

tell application "Finder"
  mount volume "afp://ServerName._afpovertcp._tcp.local/VOLUMENAME" as user name "macUser"
end tell

możesz spróbować zrobić coś podobnego

do shell script "diskutil mount /dev/disk2s1"
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.