kernel_task używając * way * za dużo pamięci


34

Mam 2008 Mac Mini z 4 GB pamięci RAM. Ostatnio (po instalacji Lion) zaczął zachowywać się bardzo powolnie, więc użyłem Monitora aktywności, aby zobaczyć, co zużywa zasoby systemowe. Okazuje się, że kernel_task zużywa 2,95 GB pamięci RAM. Nie literówka: używa ~ 3 GB pamięci RAM.

Używam tego Maca Mini jako domowego serwera multimediów, podłączonego do telewizora i Drobo. Innymi słowy, poza uruchomieniem iTunes, tak naprawdę nie używam go zbyt wiele. Nie mam uruchomionych wielu aplikacji, ani nie mam podłączonych do niego akcesoriów innych niż Drobo i telewizor.

Do czego kernel_task może potrzebować 3 GB pamięci RAM i jak mogę to powiedzieć, żeby przestał jeść całą pamięć RAM i przeciągał mój system do piskliwego zatrzymania?


1
Jak niedawno zainstalowano Lion? Odkryłem, że spanie zajmuje trochę czasu. Możesz spróbować odświeżyć system operacyjny i przywrócić aplikacje (nie wiesz, jak to zrobiłeś), co może poprawić wydajność.

Zainstalowałem Lion około dwa miesiące temu i zauważyłem ten problem dopiero w ciągu ostatniego miesiąca. Zrobiłem podstawową aktualizację, a nie czystą instalację.
Alex Basson


Czy wypróbowałeś sugerowane rozwiązania? Który to moduł zła?
ManuelSchneid3r

Odpowiedzi:


19

W przeszłości miałem problemy z dziwnym zużyciem pamięci po aktualizacji OS X, z powodu wciąż ładowanych starszych rozszerzeń jądra. Niektóre rozszerzenia były przeznaczone dla aplikacji, których już nie używałem i o których zapomniałem. Możesz wypisać wszystkie rozszerzenia jądra, które nie są jabłkami, a następnie usuń je jeden po drugim, aby sprawdzić, czy zauważysz jakąkolwiek poprawę zużycia pamięci.

Aby wyświetlić listę ładowanych danych, wpisz następujące polecenie w powłoce terminala:

kextstat | grep -v com.apple

Tak więc, każde rozszerzenie jądra będzie miało odpowiedni plik kext, znajdujący się w domyślnym / System / Library / Extensions /.

Następnie, aby zwolnić rozszerzenie jądra, wpisz następujące polecenie:

sudo kextunload /System/Library/Extensions/<NAME_OF_KEXT_File.kext>

Jeśli zidentyfikujesz jakieś rozszerzenia, które są nieporadne, masz miejsce, w którym możesz sprawdzić, czy może istnieje zaktualizowana wersja aplikacji, która jest bardziej przyjazna dla Lion.


1
Pierwsze polecenie, napisałeś kexstat, powinien to być kextstat
Jonathan.

2
Czy rozładowanie rozszerzenia obowiązuje natychmiast? czy to dopiero po następnym restarcie?
Nic Cottrell,

-1

Polecam czystą instalację Lion. Widziałem sporo problemów z aktualizacją z 10.6 do 10.7 bez przeprowadzania czystej instalacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.