Jak urządzenia iOS obsługują przechowywanie muzyki, gdy włączony jest iTunes Match?


11

Mam iPhone'a 3GS 32 GB, który był wypełniony muzyką po brzegi. Wczoraj zapisałem się do iTunes Match, i zauważyłem, że muzyka odcinek ustawieniach urządzenia w iTunes (który używany do pozwól mi wybrać, które listy odtwarzania / Piosenki / gatunki / artyści chciałem synchronizowane) została zastąpiona w ten sposób:

Zrzut ekranu z iTunes

iTunes twierdzi również, że mój telefon ma 22,6 GB wolnego miejsca, mimo że większość paska wydaje się pełna.

Zrzut ekranu z iTunes

Jak mój iPhone zarządza wolnym miejscem, gdy urządzenie się zapełnia? Czy pobrana muzyka zostanie automatycznie usunięta, gdy będzie jej potrzebować coś innego, np. Instalacja aplikacji lub nowy podcast? Jeśli tak, w jaki sposób decyduje, co usunąć? Czy też będę musiał ręcznie usuwać utwory jeden po drugim, jeśli zdecyduję się ponownie zainstalować wszystkie 782 MB Rage HD ?


Co ciekawe, wolne miejsce jest dokładnie o 1 GB mniejsze niż miejsce audio. Być może zbieg okoliczności, ale może sugerować, że iTunes rezerwuje 1 GB miejsca na muzykę.
Nathan Greenstein,

1
To denerwujące, że wciąż nie otrzymano satysfakcjonującej odpowiedzi :(
Django Reinhardt

Odpowiedzi:


3

Niektóre badania doprowadziły do tego artykułu z AllThingsD na temat tego, jak przedstawiciel Apple potwierdził, że usługa rzeczywiście przesyła strumieniowo muzykę, ale oszczędza również na urządzeniu, zajmując w ten sposób miejsce. Zaczyna się gra przed jej zakończeniem pobierania, ale nie faktycznie pobrać i zapisać.

MacRumors i wideo z InsanelyGreatMac są nieco niejasne, ale MacWorld zgadza się, że na urządzeniu z iOS jest to pobieranie (przewiń w dół do „Odtwarzanie utworów z iTunes Match na Macu i iOS”).

AKTUALIZACJA według komentarza: od iOS 5 urządzenie usunie buforowane dane z aplikacji, gdy będzie mało miejsca. Na początku wywołało to pewne kontrowersje, ponieważ aplikacje nie miały możliwości automatycznego usunięcia buforowanych danych. W połączonym artykule Marco Arment podaje przykład:

Typowy scenariusz: klient Instapaper gromadzi iPada na długi lot. Synchronizuje kilka filmów i podcastów, pobiera czasopisma i kupuje kilka nowych gier, pozostawiając bardzo mało wolnego miejsca. Tuż przed wejściem na pokład pamięta, aby pobrać najnowszy numer The Economist. (Myślę wysoko o moich klientach.) Powoduje to, że ilość wolnego miejsca spada poniżej progu, który uruchamia odkurzacz, który - w tle, bez wiedzy - usuwa wszystko, co zostało zapisane w Instapaper. Później, bez połączenia z Internetem, uruchamia Instapaper i stwierdza, że ​​jest całkowicie pusty.

Zostało to naprawione w iOS 5.0.1 ( dokumentacja Apple Developer ), dzięki czemu programiści mogą rozróżniać buforowane dane, które są i nie są ważne.

Krótka wersja: Gdy ilość wolnego miejsca spadnie poniżej określonego poziomu, urządzenie odzyska tyle miejsca, ile będzie w stanie, usuwając buforowane dane z zainstalowanych aplikacji. Jeśli nie może tego zrobić lub całkowicie brakuje ci miejsca, prawdopodobnie po prostu powie ci, że nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby zrobić to, co próbujesz zrobić.


2
Wiem, że utwory są zapisywane na urządzeniu podczas ich odtwarzania, ale moje pytanie dotyczy tego, co się stanie, gdy urządzenie się zapełni.
Brant Bobby

@BrantBobby: zaktualizowana odpowiedź zgodnie z komentarzem. Nie jestem jednak pewien, czy u podstaw twojego pytania.
Tom Hamming,

To wcale nie odpowiada na oryginalne pytanie! :(
Django Reinhardt

2

W zeszłym tygodniu iTunes Match usunął prawie każdą piosenkę, którą mam na iPhonie, pozostawiając tylko 10 piosenek na urządzeniu. Przyczyną może być to, że chociaż zaktualizowałem kilka dużych aplikacji, nie było wystarczająco dużo miejsca do przechowywania aktualizacji i oryginalnej aplikacji, więc wyczyściłem pamięć, która obejmuje również bibliotekę iPoda: /


0

Z tego, co słyszałem od niektórych programistów, najpierw usuwa najstarszą najmniej odtwarzaną muzykę. To oczywiście ma sens. A jeśli aplikacje potrzebują więcej miejsca, mają pierwszeństwo przed muzyką. Ale to nie jedna z tych rzeczy, o które się martwię. Mój iPhone ma dużo miejsca na aplikacje, a jeśli muzyka zostanie usunięta, miejsce i oceny są przechowywane w chmurze, więc nie martwię się o to.


0

Jeśli chcesz usunąć całą muzykę z iPhone'a, aby zwolnić miejsce: Ustawienia> Ogólne> Użycie i poczekaj, aż Muzyka pojawi się w obszarze Pamięć. Kliknij Muzyka, a następnie Edytuj w prawym górnym rogu, kliknij czerwony ukośnik po lewej stronie, a pojawi się Usuń. Kliknij, aby usunąć, a wszystkie pliki muzyczne zostaną usunięte z iPhone'a.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.