Czy są jakieś narzędzia do czyszczenia danych książki adresowej?


1

Używam świetnego narzędzia dodatkowego o nazwie Thunderplunger do czyszczenia mojej książki adresowej w kliencie pocztowym Mozilla Thunderbird , ale potrzebuję czegoś podobnego do oryginalnej książki adresowej Mac. Zasadniczo mam duże listy e-mailowe subskrybentów z ostatnich kilku lat. Do czasu ich usunięcia i otrzymuję wiele odrzuceń, gdy próbuję wysyłać biuletyny (na które zdecydowali się!), Ale zbyt nudne jest ich usuwanie po kolei, szczególnie gdy chcę wysłać biuletyn po kilku czas minął, a wiele adresów e-mail zostało zmienionych / usuniętych.

Wiem, że nie ma 100% metody na odfiltrowanie nieprawidłowych adresów, ale to pomaga przynajmniej trochę. Jeśli istnieje metoda importowania / eksportowania adresów i wszystkich ich informacji (mam kilka specjalnych pól, takich jak kategorie i notatki) z Książki adresowej do Thunderbirda i na odwrót - rozwiązałoby to również problem. Ale nie mogę uwierzyć, że nie ma narzędzia, które może posprzątać książkę adresową?

Odpowiedzi:


2

Zanim cokolwiek zrobisz, możesz wykonać kopię zapasową bazy danych książki adresowej jako archiwum, aby móc ją później przywrócić, jeśli wprowadzisz zmiany, których nie lubisz.

W Książce adresowej wybierz Plik: Eksportuj ...: Archiwum książki adresowej ... i zapisz archiwum.

Czy korzystasz z Thunderbirda 9 w systemie Mac OS X? Możesz skonfigurować Thunderbirda do odczytu i zapisu w książce adresowej Mac OS X zamiast korzystania z książki adresowej Thunderbird. Innymi słowy, po otwarciu książki adresowej Thunderbird i utworzeniu lub zmodyfikowaniu pozycji książki adresowej manipuluje ona bazą danych książki adresowej Mac OS X.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy w ten sposób możesz użyć Thunderplunger w Thunderbirdie, aby wyczyścić książkę adresową Mac OS X?

Nie mam dokładnego rozwiązania, ale chciałbym opowiedzieć o jednym prostym narzędziu, które może okazać się pomocne.

AB2CSV

umożliwia wyeksportowanie całości lub części książki adresowej Mac OS X jako plik CSV (wartość oddzielona przecinkami). Możesz zaimportować to do dowolnego arkusza kalkulacyjnego lub programu bazodanowego w celu dalszej edycji.

Możesz także użyć AB2CSV do wyeksportowania całości lub części bazy danych książki adresowej do jednego dużego pliku VCF.

Następnie Książka adresowa Apple może zaimportować plik .CSV lub plik VCF, który edytowałeś. W Pomocy książki adresowej znajduje się strona „Importuj kontakty”, która wyjaśnia, jak to zrobić.


Dzięki za odpowiedź! Miałem ten sam pomysł z TB i jego funkcją use mac os x address book- niestety jest on tylko do odczytu :( Poza tym trochę boję się eksportować i ponownie importować, ponieważ mam pewne niestandardowe pola, których TB nie obsługuje, ale „ Spróbuję tego jako kompromis. Wciąż mam nadzieję, że ktoś ma jeszcze jedną dobrą wskazówkę!
Anonimowy

0

Aby wyeksportować z OSX Contacts.app

Zamiast instalować inny program, aby zrobić coś, co na początek powinno zostać opracowane w aplikacji do kontaktów, możesz wyeksportować wszystkie swoje kontakty jako pakiet VCARD.

Gdy masz wiązkę vCard można zaimportować je do , który obsługuje formatu vCard, a następnie wyeksportować je z Gmaila w dowolnym formacie chcesz, w tym CSV.

Aby sprawdzić, czy jest nieprawidłowy

Jest wiele programów, które to robią, ale powinieneś sprawdzić, jakiej metody używają do tego. Niektóre programy sprawdzają serwer , inne wysyłają testowe wiadomości e-mail, które można uznać za spam.

Możesz to również zrobić ręcznie z . Próbowałem tylko z ale prawdopodobnie możesz go odpowiednio zmodyfikować dla dowolnego dostawcy SMTP:

Korzystając z terminalu w OSX, możesz wykonać następujące kroki, aby połączyć się ze zdalnym serwerem e-mail SMTP i sprawdzić, czy określony adres e-mail jest prawidłowy, czy nie.

dowództwo

nslookup -type=mx gmail.com

odpowiedź

Server:    192.168.1.1
Address:  192.168.1.1#53

Non-authoritative answer:
gmail.com  mail exchanger = 5 gmail-smtp-in.l.google.com.
gmail.com  mail exchanger = 10 alt1.gmail-smtp-in.l.google.com.
gmail.com  mail exchanger = 20 alt2.gmail-smtp-in.l.google.com.
gmail.com  mail exchanger = 30 alt3.gmail-smtp-in.l.google.com.
gmail.com  mail exchanger = 40 alt4.gmail-smtp-in.l.google.com.

dowództwo

telnet gmail-smtp-in.l.google.com 25

odpowiedź

Trying 74.125.193.27...
Connected to gmail-smtp-in.l.google.com.
Escape character is '^]'.
220 mx.google.com ESMTP d4si2280017icq.135 - gsmtp

dowództwo

HELO //alternately you can try ELHO

odpowiedź

250 mx.google.com at your service

dowództwo

mail from:<wherever@make_something_up.com>

odpowiedź

250 2.1.0 OK d4si2280017icq.135 - gsmtp

dowództwo

rcpt to:<email_address_you_want_to_verify@gmail.com>

Jeśli adres e-mail jest prawidłowy, otrzymasz następującą odpowiedź:

250 2.1.5 OK d4si2280017icq.135 - gsmtp

Jeśli adres e-mail jest nieprawidłowy, otrzymasz następującą odpowiedź:

550-5.1.1 The email account that you tried to reach does not exist. Please try
550-5.1.1 double-checking the recipient's email address for typos or
550-5.1.1 unnecessary spaces. Learn more at
550 5.1.1 http://support.google.com/mail/bin/answer.py?answer=6596 d4si2280017icq.135 - gsmtp

Oczywiście, jeśli chcesz zweryfikować całą grupę e-maili, nie chcesz tego robić ręcznie dla każdego z nich, ale możesz łatwo przekonwertować go na zadanie z .

Znalazłem program shareware , który to robi i działa dość dobrze. Uruchamiam go na partycji systemu na moim komputerze.

Pozwala ci sprawdzić partie po 500 za darmo, aby zrobić więcej, niż trzeba kupić program

http://www.bulkverifier.com/


-1

To stary post i nie mogłem znaleźć w Google żadnych innych informacji na ten temat, więc pomyślałem, że powinienem go tutaj napisać.

Zrobiłbym listę tych e-maili, które chcesz usunąć, a następnie stworzyłem wizytówki lub inną metodę tworzenia zduplikowanych wiadomości e-mail w książce adresowej. Następnie przypisz je do grupy. Zasadniczo utwórz nowy folder i utwórz wszystkie kontakty w tym folderze. Pod kartą w menu „Wyszukaj duplikaty” i scal je. Następnie przejdź do właśnie utworzonego folderu grupy i usuń je wszystkie. Poprosi o usunięcie lub po prostu usunięcie z grupy. I zawsze wykonaj kopię zapasową i wykonaj testy przed rozpoczęciem ...


Czy rzeczywiście przeczytałeś pytanie?
Anonimowy

-1

Tak, anonimowy użytkownik .... Musiałem przeczytać jeszcze raz. tylko o ciebie .. Jest więcej niż jedno pytanie. Nie ma jednego problemu. Szuka lepszego sposobu dla każdego zdania, które tam umieszcza.

Jedyną rzeczą, o której zapomniałem wspomnieć, jest aplikacja. Liczby. Możesz zaimportować całą książkę adresową do NUMBERS.

Musisz być w sytuacji, aby zrozumieć i pomóc. :)


możesz edytować własną odpowiedź, co może być mniej mylące niż dodawanie nowej odpowiedzi.
dwightk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.