Czy masz zasady tworzenia kopii zapasowych obejmujące najgorszy scenariusz?


17

Mam dużo zdjęć i filmów moich dzieci. Czuję, że utrata tych zdjęć byłaby prawdziwym bólem dla mnie i mojej rodziny.

W przeszłości robiłem od czasu do czasu płytę DVD ze wszystkimi moimi cyfrowymi zdjęciami, ale obecnie moja galeria jest po prostu zbyt duża, aby zrobić z niej DVD.

Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie kopii zapasowej na dysku twardym. Zgadza się. Mam zewnętrzny dysk USB dedykowany Time Machine. Ta sytuacja jest bezpieczna. W przypadku awarii dysku. Ale nie na przykład z powodu rabunku lub pożaru / wody uszkadzających oba dyski w tym samym czasie, ponieważ znajdują się one prawie w tym samym miejscu.

Niektórzy z was są prawie gotowi, aby powiedzieć mi o chmurze, ale nie idę tą drogą.

Więc moje pytanie brzmi: Jakiego rodzaju procedury używasz, aby zachować bezpieczną kopię swoich rzeczy?


1
Czy utworzyłeś tag „katastrofa”? Lol.
gentmatt

Tak. Zastanawiam się, jak długo on przeżyje ;-)
Pierre Watelet

1
co powiesz na odzyskiwanie po awarii? ;)
Graeme Hutchison

Nie całe rozwiązanie, ponieważ wymaga trochę pracy, ale posiadanie dysku wehikułu czasu w wodoodpornym ognioodpornym sejfie może załatwić sprawę. Chociaż od czasu do czasu musisz podłączyć dysk. Ale tworzenie kopii zapasowych co miesiąc / tydzień może po prostu załatwić sprawę. możesz również skonfigurować konto Dropbox lub inne konto usługi w chmurze, aby również wykonać kopię zapasową najnowszych danych.
FLY

Widzę wiele pytań odrzuconych na wiki społeczności i nie znalazłem pojęcia na temat meta. Czy istnieje wokół tego nowa polityka?
Pierre Watelet

Odpowiedzi:


15

Mam jeden dysk twardy podłączony do mojego iMaca do użytku z Time Machine. Oprócz kopii zapasowej Time Machine utrzymuję bootowalny klon dysku twardego iMaca za pomocą SuperDuper . Dysk twardy z bootowalną kopią zapasową jest przechowywany w domu moich teściów (równie łatwo można go przechowywać w domu znajomego lub w pracy). Klon poza witryną jest aktualizowany raz w tygodniu.

Dzięki tej konfiguracji mogę odzyskać pojedyncze pliki z Time Machine, jeśli to konieczne, ale mam kopię zapasową poza witryną w przypadku katastrofy (pożar, włamanie itp.). Niektóre osoby utrzymują znacznie bardziej zbędny schemat tworzenia kopii zapasowych, ale myślę, że zapewnia to odpowiednią ochronę przy stosunkowo niewielkim wysiłku.


2
Dobra odpowiedź. Ta konfiguracja jest prosta i wykonuje zadanie. Uważam, że wszelkie wady posiadania tygodniowej kopii zapasowej poza siedzibą firmy naprawdę równoważą ryzyko związane z korzystaniem z dowolnego rozwiązania online. Podobnie jak @Rabskatran, ja też wolę coś takiego niż kopię zapasową w chmurze.
Christian Correa

3
Sejf w banku jest również dobrym miejscem do przechowywania sklonowanego dysku. Tak, trudniej jest regularnie aktualizować, ale jest również bardzo bezpieczny i prawdopodobnie bardzo bezpieczny przed wszelkimi klęskami żywiołowymi.
EmmEff

1
Jeśli naprawdę masz obsesję na punkcie swoich danych, zewnętrzny HD w odległości kilku kilometrów nie wystarczy, ponieważ wszelkiego rodzaju katastrofy regionalne mogą zniszczyć zarówno Twój dom, jak i miejsce przechowywania. Drugi dysk przechowywany dalej (inny zlew, strefa geologiczna itp.) Jest naprawdę potrzebny, nawet jeśli oznacza to, że Twoje transfery sneakernet zdarzają się tylko raz lub dwa razy w roku zamiast tygodniowo. Alternatywnie, usługa tworzenia kopii zapasowych online z zagranicznymi obiektami powinna zabezpieczyć cię przed wszystkimi katastrofami z wyjątkiem najbardziej apokaliptycznych.
Dan Neely,

+1 za prostotę przechowywania kopii zapasowej w innym fizycznym miejscu (praca, dom krewnego itp.). Obejmuje to wiele katastrof, takich jak kradzież, pożar i powodzie.
Josh

1
Jedyne, co chciałbym dodać, to mieć więcej niż jeden klon SuperDuper na wewnętrznym dysku twardym. Zewnętrzne dyski twarde są tanie, więc dlaczego nie mieć dwóch: jednego w szufladzie biurka i jednego w piwnicy w ognioodpornym pudełku. Codziennie wykonuj kopię zapasową w szufladzie biurka, zamiast zamieniać ją na ognioodporną skrzynkę. Jeśli chcesz mieć drugie urządzenie poza domem, przechowuj je w garażu lub w innym miejscu. Chodzi o wymyślenie procesu, który można łatwo wykonać każdego dnia. Tak robię i jestem od wielu lat. Działa całkiem dobrze.
Richard

8

Chmura Ci się nie podoba - jeszcze zaproponuję rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych online w najgorszym przypadku, ponieważ uważam, że są najbardziej niezawodne.

  • lepsze przechowywanie i konserwacja danych , przecież dysk twardy jest podatny na utratę danych, ponieważ jest urządzeniem magnetycznym
  • kopie zapasowe online nie są podatne na rabunek domowy, ponieważ są przechowywane w innym miejscu
  • kopie zapasowe online są elastyczne - dostęp z dowolnego miejsca

Jeśli zależy Ci na prywatności, nadal możesz zaszyfrować kopię zapasową.


8
Powinieneś używać zarówno zewnętrznego dysku twardego, jak i chmury. Dane przechowywane w chmurze nie są całkowicie bezpieczne ... firma może stracić twoje pliki lub pójść na dno itp. Jednak jest mało prawdopodobne, aby zarówno dysk twardy, jak i chmura natychmiast uległy awarii.
user606723,

1
Chociaż zgadzam się, że dane przechowywane w chmurze nie są w 100% bezpieczne, ich system tworzenia kopii zapasowych jest o wiele bardziej dopracowany. Jak sugerujesz, tworzę kopie zapasowe zarówno w chmurze (dostarczanej przez uniwersytet), jak i lokalnie za pomocą Time Machine.
gentmatt

heh, „chmura” uniwersytecka brzmi jeszcze bardziej ryzykownie = p. Ale każdemu z nich. Tak czy inaczej, praktycznie jestem pewien, że nic ci nie jest.
user606723,

Nie uważam tworzenia kopii zapasowych w chmurze za praktyczne, biorąc pod uwagę obecne ograniczenia przepustowości przy wysyłaniu / pobieraniu dla domowych połączeń szerokopasmowych. A ile czasu zajmie pełne przywrócenie z chmury 40-100 GB zdjęć / filmów?
Syclone0044

1
Tylko pierwszy powrót zajmie dużo czasu. Jeśli wykonujesz kopię zapasową przy użyciu curl, najpierw sprawdzi zmiany i tylko zmiany kopii zapasowej. Chmura jest właściwą drogą. Jest to kopia zapasowa poza siedzibą i dostępna z dowolnego miejsca i nie trzeba polegać na kimś, kto przyniesie taśmę kopii zapasowej.
Lennard

6

Absolutnie! Planuję na gorsze!

Jako pierwszy poziom obrony uruchamiam Time Machine przed wszystkimi moimi ważnymi plikami. Zdjęcia i filmy. Rzeczy, których nie chciałbym stracić. Daje mi to „ubezpieczenie od głupoty” - jeśli usunę coś przypadkowo, mam nadzieję, że uda mi się go odzyskać z migawki Time Machine.

Przesyłam też wszystkie moje dane do chmury. Jestem subskrybentem CrashPlan . Ich stawki i obsługa dobrze do mnie pasowały, dlatego poszedłem z nimi. Do tej pory musiałem ich używać tylko do odzyskiwania pojedynczych plików, a nie do odzyskiwania całego dysku. Jest dość szybki do odzyskiwania pojedynczych plików. W przypadku całego dysku prawdopodobnie zapłaciłbym za przesłanie mi danych na nowym dysku.

I na koniec trzymam dwa dyski twarde: jeden jest w mojej skrytce depozytowej, jeden jest na miejscu, i klonuję moje ważne dane na dysku i obracam dyski. W tym tygodniu sklonuję moje ważne dane na dysku, który tu mam. Jedź do banku i zamień ten dysk na ten z sejfu. Robię to co 3 lub 4 miesiące. Pomiędzy tym a CrashPlan czuję się zadowolony z mojego bezpieczeństwa danych.


Dobry pomysł. Posiadanie dwóch obracających się zewnętrznych dysków zapasowych stanowi dodatkową warstwę nadmiarowości bez uszczerbku dla wygody.
Peter Roe

Crashplan pozwoli ci także wykonać kopię zapasową na zewnętrzny dysk w domu znajomego. Byłoby to bezpieczne nawet przed kradzieżą / pożarem / powodzią itp. W twoim domu. Zależy, dlaczego oryginalny plakat nie widzi chmury jako alternatywy. Osobiście używam Crashplan do tworzenia kopii zapasowych zarówno na dysku twardym w domu (szybka kopia zapasowa, szybkie przywracanie, redundancja), jak i na serwerach Crashplan (wolniej, ale poza siedzibą).
Henrik N

2

Miałem dokładnie taki sam strach. Staram się być zbędny. Bardziej szczegółowo opisałem, jak to robię w poście na blogu, ale, aby się skupić

  • kopia zapasowa na HD w domu

  • kopia zapasowa do HD w pracy (szyfrowana)

  • kopia zapasowa z pająkiem (szyfrowana, on-line)

  • lokalne kopie na moich komputerach Mac.


1

Tak naprawdę mam Time Capsule podłączoną do źródła zasilania w innym pokoju w domu.

Mam również tę samą konfigurację w pracy, aby wszelkie obrazy, nad którymi pracuję, byłyby bezpieczne, gdyby ktoś powiedział, że włamał się i ukradł mój komputer Mac, ponieważ TC jest ukryty, szczęśliwie podłączony, działa jako zewnętrzny dysk twardy, ale nie jest podłączony do maszyna.

W ten sposób, gdyby ktoś się włamał, nie wiedziałby, jak tego szukać. (chyba że przeczytają to najpierw)

Możesz także użyć dwóch zewnętrznych dysków HD, ale byłoby to trochę fajne. Możesz zapisać wszystkie informacje na jednym, trzymając drugi w innym budynku, a następnie w przyszłym tygodniu zaktualizować sencond, zabierając pierwszy.


1

Przechowuj jeden dysk zapasowy na poddaszu, a drugi w piwnicy. Wtedy katastrofa zdarza się tylko wtedy, gdy masz zarówno pożar, jak i powódź.

Alternatywnie, trzymaj miesięczną kopię ze swoimi teściami, a wtedy może być co najmniej trochę pocieszenia w przypadku katastrofy.

Trzecią możliwością jest przechowywanie w chmurze zdjęć z pięcioma gwiazdkami i piosenek z pięcioma gwiazdkami, ale wtedy każdy z nas prawdopodobnie zastanawia się, dlaczego przede wszystkim trzyma się czegoś innego.


1

Zdobądź może 3 lub 4 dyski twarde USB, odpowiedni pojemnik transportowy dla każdego i program do tworzenia kopii zapasowych, który tworzy obrazy na pełnym dysku. Jeśli twoja kolekcja plików jest niestabilna i podlega codziennym zmianom, wykonaj kopię zapasową obrazu każdego dnia, a następnie włóż ją do kontenera wysyłkowego i UPS uziem ją. W ten sposób możesz codziennie tworzyć kopie zapasowe poza lokalem, nie opuszczając nawet komfortu pobytu.

Podczas transportu jest bezpiecznie poza lokalem. W ten sposób, jeśli trafisz w najgorszy przypadek, następnego dnia facet w brązowej ciężarówce rzuci kopię zapasową na wyciągnięcie ręki, gotową do przywrócenia, nawet jeśli nie masz już nic, co można by przywrócić na ścianie, lub ścianę do podłączenia w. W grę wchodzą koszty. Ale co za siano ... W dzisiejszych czasach nie ma darmowego lunchu.

Uziemienie UPS dla siebie jest prawdopodobnie w 98% niezawodne i jest względnie opłacalne i proste w wykonaniu, chociaż dla większości osób może być nieco przesadzone. Ale oczekiwanie osiągnięcia 100% to absurd. Każdy przyrost w kierunku 100% staje się wykładniczo bardziej złożony i kosztowny. Jednak tylko Ty wiesz, gdzie chcesz narysować linię. Chyba że masz na imię Trump, Buffett lub Gates, fugeddaboudit.

Powodzenia.

Od emeryta odtwarzacza po awarii z agencją federalną LARGE.


To jest łał. :-)
Pierre Watelet,

1

Wehikuł czasu w domu, SuperDuper do codziennego pełnego klonowania w biurze. Rozdzielenie metod tworzenia kopii zapasowych i lokalizacji nie zapewnia superadundantnego planu tworzenia kopii zapasowych, ale jest wystarczająco solidny, aby chronić przed kradzieżą lub niewykrywalną awarią jednej z metod tworzenia kopii zapasowych.


1

Najlepiej, jeśli chcesz mieć wiele kopii zapasowych w wielu lokalizacjach. Chroni to przed awarią urządzeń N-1 (wszystkie oprócz 1). Problem z kopiami zapasowymi w wielu lokalizacjach polega na tym, że zazwyczaj nie są one łatwe do utworzenia. Wymagają one pewnego rodzaju aktywności fizycznej, którą musisz świadomie zrobić, aby je utworzyć / zaktualizować / utrzymać.

Bez względu na to, jak kuloodporny twierdzisz, że twoja strategia tworzenia kopii zapasowych jest, jeśli zawiera element ludzki, nie jest kuloodporny. Jesteśmy leniwi i zapominający, wielu z nas jest prokrastynatorami, więc kopie zapasowe w końcu się zepsują, zestarzeją lub po prostu przestaną być aktualizowane.

W tym celu strategia tworzenia kopii zapasowych musi być w 100% automatyczna. Właśnie dlatego wynaleziono Time Machine. Time Machine automatycznie tworzy dla ciebie kopie zapasowe, bez interwencji z twojej strony (jak już wiem).

Istnieje mnóstwo produktów, które zarządzają kopiami zapasowymi, a większość z nich ma jedną wspólną cechę: są one automatyczne. Ustawiasz je i pozwalasz im odejść. Nie myślisz o tym, dopóki nie będziesz musiał uzyskać do nich dostępu.

Możesz powiedzieć, że jesteś „przeciw chmurze” lub po prostu cię nie lubisz, albo nie chcesz na nim polegać, cokolwiek. Są to wszystkie powody, dla których nie należy polegać na korzystaniu z usług „w chmurze” jako podstawowej strategii miejsca docelowego kopii zapasowych. Wszystkie argumenty za przepustowością i ograniczeniami są całkowicie uzasadnione. „Chmura” jest jednak najłatwiejszym sposobem na przenoszenie danych z jednej lokalizacji do drugiej, bez konieczności fizycznego ich przenoszenia.

Brakuje Ci niezawodnego zestawu narzędzi, nie wykorzystując mocy „chmury”. Rozumiem, że początkowe przesłanie danych zajmie dużo czasu (a prawdopodobnie nawet pójdzie do przodu, jeśli kręcisz dużo filmów), a także bardzo boleśnie długo, jeśli będziesz musiał kiedykolwiek PRZYWRÓCIĆ swoje dane z chmury. Jeśli jednak użyjesz go jako dodatkowej kopii zapasowej, oba te punkty będą dyskusyjne.

Większość użytkowników nie nasyca swojego połączenia internetowego zbyt często, a zwłaszcza nie we wczesnych godzinach porannych lub podczas pracy. Jeśli zaplanujesz tworzenie kopii zapasowych w tych czasach, powinieneś odczuć bardzo mały ból, korzystając z tych usług.

Podsumowując; posiadanie kopii zapasowej poza witryną (lub dwóch) w połączeniu z kopiami zapasowymi na miejscu zapewni najbardziej niezawodną strategię tworzenia kopii zapasowych. Zastąpienie tych wspomnień jest niemożliwe po ich zagubieniu (tortury mediów cyfrowych!). Zdecydowanie warto mieć dodatkowy spokój ducha, wiedząc, że twoja strategia tworzenia kopii zapasowych jest solidna, niezawodna, a przede wszystkim PROSTA!


0

Mam dwa dyski USB, obecnie 1 TB kosztuje około 100 USD. Trzymam jeden w domu i robię kopie zapasowe ważnych plików mniej więcej co tydzień (najważniejsze pliki, takie jak zdjęcia rodzinne, zwykle nie zmieniają się zbytnio codziennie). Drugi pozostaje w sejfie w banku. Co trzy miesiące wymieniam jednego w domu na bliźniaka w banku, dając mi bezpieczną, stosunkowo nową, zewnętrzną kopię zapasową i nie muszę używać „chmury”. Mój dom może się spalić i wciąż mam bezpiecznie wszystko oprócz ostatnich kilku miesięcy.

Mniej więcej raz w roku wymieniam najstarszy z dysków zapasowych na nowy (dyski twarde mają ograniczoną żywotność) i oddaję emerytowany dysk moim rodzicom następnym razem, gdy je zobaczę, do przechowywania w ich domu. Mieszkają po drugiej stronie kontynentu, więc nawet po totalnej katastrofie w całym regionie wciąż mam gdzieś kopie większości moich ważnych danych.

Aha, a te dyski przenośne są szyfrowane, więc nie obawiam się też, że zostaną skradzione. Dla kogokolwiek innego to tylko cegła. (Szczegóły: sama kopia zapasowa znajduje się w zaszyfrowanym rzadkim pakiecie na dysku, który montuję, gdy trzeba skopiować pliki, dla których używam rsync do tworzenia przyrostowych kopii zapasowych.)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.