Czy istnieje sposób na wydłużenie czasu rozmowy z Siri?


10

Jeśli uruchomię Siri i poproszę o wysłanie wiadomości lub e-maila, zapyta kogo, odbierze imię ode mnie itp.

Kiedy przychodzę do wypowiadania wiadomości, mogę powiedzieć tylko kilka słów przed odcięciem. Następnie muszę powiedzieć „edytuj”, aby zacząć od nowa, lub dotknij wiadomości, aby edytować ręcznie.

Jeśli jednak miałbym utworzyć wiadomość bez korzystania z Siri, a następnie nacisnąć przycisk mikrofonu, mogę dłużej rozmawiać z rozpoznawaniem głosu i ręcznie zatrzymać jego słuchanie.

Czy istnieje sposób na zmianę czasu, przez który Siri wychodzi po zakończeniu rozmowy, lub sposób zmiany jego wrażliwości na dźwięk?


1
Pamiętaj, że Siri wysyła dość duży plik głosowy do serwerów Apple, na których odbywa się mowa na tekst. Bez wątpienia będą przynajmniej granice (beta), ile mowy można wysłać w jednym kawałku. Domyślam się, że jeśli jesteśmy połączeni przez Wi-Fi, Siri wyśle ​​nieco więcej tekstu, przez telefon komórkowy nieco mniej.
Richard

Robi to jednak, gdy korzysta z rozpoznawania głosu na klawiaturze, używa tego samego procesu co Siri, ale wysyła znacznie więcej, ponieważ jest ręcznie zatrzymany.
Graeme Hutchison

Dobry punkt Graeme. Domyślam się, że istnieje różnica między dyktowaniem bezpośrednim a dyktowaniem w połączeniu z działaniem, które również musi zostać przetłumaczone. A czasami, kiedy zbyt długo kontynuuję proste dyktando, Siri myśli o tym i wychodzi pusta. Zawsze uważałem, że to przesadziłem. Miałem zbyt dużo szczęścia w prostym dyktowaniu z długim zdaniem lub krótkim akapitem na raz, kończącym się na „kropka, nowa linia” lub coś w tym rodzaju.
Richard

Odpowiedzi:


15

Możesz uniemożliwić Siri odcięcie cię w trybie poleceń, przytrzymując przycisk Początek, aż skończysz mówić.

Zwykle aktywujesz Siri w trybie poleceń, przytrzymując przycisk Początek, aż Siri zareaguje, a następnie zwolnij przycisk i zacznij mówić. W tym trybie dość szybko cię odetnie. Dalsze przytrzymywanie przycisku Początek omija to ograniczenie.


2

Jeśli powiesz „Hej Siri, otwórz Notatki” i masz wolną rękę, aby stuknąć ikonę Utwórz, a następnie stuknij przycisk Mikrofon obok spacji na klawiaturze Utwórz. Natychmiast Siri dokona transkrypcji na czas nieokreślony, dopóki nie sięgniesz i nie wybierzesz Gotowe. Chyba że ekran miał się wyłączyć, jest to rozwiązanie 3-dotykowe.

Za pomocą aplikacji Skróty, którą firma Apple wydała ostatnio niż w przypadku innych odpowiedzi na to pytanie, możesz utworzyć prosty łańcuch z „Dictate Text” do „Create Note”, ale nadal masz tylko opcje zatrzymania go z pauzą , krótką pauzę lub stuknięcie, bez słowa kodowego, więc dla Twoich celów jest to rozwiązanie 1-touch, nie bezpiecznie w trybie głośnomówiącym.

Edycja: iOS 13 złamał to tak bardzo, że często zatrzymuje nagrywanie po mniej niż sekundowej przerwie między słowami. Jednak nowa odpowiedź jest możliwa dzięki nowemu narzędziu sterowania głosem, które iOS 13 wprowadził w menu Ustawienia> Dostępność (przewiń w dół do sekcji Fizyczne i ruchowe). Po pobraniu i aktywacji możesz teraz mówić do ekranu głównego, „Otwórz notatki”, a następnie „Kliknij nową notatkę”, a teraz istnieje szereg poleceń, które można rozpoznać jako kończące ciągłe dyktowanie, wykonując czynności z tekstem . Szczegóły pod linkiem:

https://support.apple.com/en-us/HT210539

„Gdy kursor znajduje się w dokumencie, wiadomości e-mail, wiadomości tekstowej lub innym polu tekstowym, możesz dyktować w sposób ciągły”.


1

Siri ma dwa sposoby, by powiedzieć, kiedy skończysz dyktować element, ustandaryzowaną pauzę lub dotknięcie przycisku. Jeśli Siri tworzy wiadomość, nie ma przycisku, więc nie ma innego sposobu na zatrzymanie, niż czekanie na przerwę.

Po utworzeniu wiadomości możesz spróbować dodać do niej więcej, mówiąc „Dodaj ...”.


1

Natknąłem się na to pytanie, próbując skonfigurować skrót iOS, aby dyktować notatkę. W tym kontekście krótka pauza w Siri nie jest pomocna.

Skróty mają (długo zwinięte) obejście tego problemu, obejmujące powtórzenia i instrukcje if.

To sprawdza, czy podyktowany tekst kończy się na „.”, A jeśli nie, sprawdza nowy podyktowany tekst i dołącza nowy tekst, za każdym razem szukając zakończenia „.”.

To tak naprawdę nie wydłuża czasu oczekiwania, ale pozwala ci mówić dalej, dodając tekst za każdym razem, dopóki nie zdecydujesz się zakończyć notatkę znakiem „.”. Powtarza się 3 razy, ale możesz to zwiększyć do 5 lub więcej, jeśli chcesz.

Podałem pełny skrót, jeśli komukolwiek to pomaga

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Kolejnym sposobem na uniknięcie pauzy, która rozłączy Siri, jest wyciągnięcie dźwięków samogłoskowych z twoich słów, dając ci czas na przemyślenie tego, co powiesz dalej (np. „Aaaaaaaaaaaaaand”). Właściwie może to być zabawne. :)


To nie daje żadnej użytecznej wartości. Czas na wydłużenie czasu to więcej treści, a nie przedłużanie samogłoski .....
bmike

-3

Bardzo krótka pauza wystarczy, by Siri pomyślała, że ​​skończyłeś. Nabierz nawyku CIĄGŁEGO mówienia, a Siri powinna zaakceptować wszystkie twoje słowa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.