Jak zsynchronizować dwa foldery w systemie OS X Lion?


35

Mam kilka plików i folderów na dysku USB podłączonych do mojego iMaca ... Chciałbym zsynchronizować je z folderem na moim iMacu ... jak to zrobić?

Czy Lion ma wbudowaną funkcjonalność, która pozwala mi to zrobić, czy muszę korzystać z rozwiązania innej firmy?


Kiedy mówisz „Synchronizuj”, jakie dokładnie zachowanie chcesz zobaczyć? Jak chcesz rozwiązać rozbieżności?
Daniel

Chcę się upewnić, że oba foldery zawierają te same pliki (bez duplikatów). Więc jeśli jeden folder zawiera nowsze pliki, a następnie zastępuje stare w drugim folderze. Zasadniczo po prostu przesyłają pliki, które są nowsze - lub różnice w istniejących plikach.
marcamillion

A starsze pliki kłębiły się bez monitu
Daniel

Niekoniecznie @Daniel. Na przykład Chronosync pozwala archiwizować wersje X starszych plików na Y dni. Przydatne, jeśli zdecydujesz, że chcesz odzyskać starszą wersję.
james.garriss

Użyj demona uruchamiania, aby automatycznie uruchomić rsync po podłączeniu USB.
CousinCocaine

Odpowiedzi:


29

arRsync to darmowy GUI OS X do narzędzia wiersza poleceń rsync . To pozwoli Ci zacząć ścieżkę do oświecenia rsync. Możesz zapisać typowe operacje synchronizacji, aby przywołać je później w celu łatwego rsync. Obsługuje typowe scenariusze użycia rsync: wypychaj A do B, ale pozostawiaj rzeczy w B, ale nie w miejscu, popychaj A do B i usuwaj rzeczy w B, ale nie w A, spraw, aby A i B wyglądały tak samo (z raport o konflikcie).


13

Jeśli nie masz nic przeciwko terminalowi, rsync to świetne narzędzie, które łatwo synchronizuje foldery. Spójrz na samouczek tutaj (samouczek znajduje się na stronie „Everything Linux”, ale narzędzie rsync jest dostarczane zarówno z Linuksem, jak i Mac OS X).

Przykładowe polecenia:

Skopiuj / scal wszystko nowe z SOURCE do DEST , nie usuwaj niczego:

rsync -va   /path/to/folder/SOURCE/  /path/to/folder/DEST/

Skopiuj wszystko nowsze do DEST i usuń wszystkie elementy z DEST , które nie istnieją w SOURCE :

rsync -va --delete   /path/to/folder/SOURCE/  /path/to/folder/DEST/

Pamiętaj o dołączeniu końcowego ukośnika /na końcu ścieżek folderów.

Przydatną wskazówką jest to, że możesz przeciągać foldery do okna Terminala, aby wstawiało pełną ścieżkę do tego folderu (lub pliku), oszczędzając Ci dużo pisania i literówek.


Oto miła wskazówka na temat korzystania z wbudowanego programu rsync i Automatora w systemie Mac OS X do tworzenia GUI: bananica.com/Geek-Stuff/…
Demis

Jeśli synchronizujesz w OSX, prawdopodobnie chcesz dodać --exclude '.DS_Store' --exclude 'Thumbs.db'do polecenia rsync, aby uniknąć kopiowania metadanych OSX.
Hengjie

4

Kolejnym oprogramowaniem darowizn jest SyncTwoFolders :

Ten program synchronizuje dwa foldery. Najstarsze pliki zostaną zastąpione najnowszymi, aw niektórych przypadkach niektóre pliki zostaną usunięte. Użyj tagów pomocy, aby zapoznać się z opcjami. Po uruchomieniu synchronizacji upewnij się, co robisz. W razie wątpliwości wykonaj symulację. To pokaże, co się stanie, jeśli zdecydujesz się na synchronizację, ale żadne pliki nie zostaną zastąpione ani usunięte.


2

Miałem szczęście z Chronosync do synchronizacji folderów / komputerów Mac.


2

SyncTwoFolders to darmowa świetna aplikacja, która jest bardzo przydatna i przydatna dla użytkowników komputerów Mac. Używam tego do synchronizowania folderów GoogleDrive i Dropbox. Oto link do konfiguracji SyncTwoFolders .

Właściwie możesz zaplanować synchronizację. Musisz stworzyć jako własne ustawienie np. „mysync”, klikając znak „+” obok menu „Ostatnie ustawienia” i zapisując go. Ten „mysync” pojawi się w oknie po prawej stronie po kliknięciu przycisku „*” nad przyciskiem „Synchronizuj”.

W dolnej części tego przesuwanego okna harmonogramu można ustawić przedział czasu, w którym może być synchronizowany.

Musisz utrzymywać działanie aplikacji w tle, aby wykonać zaplanowaną synchronizację.


2

Zainstaluj Xcode z App Store i użyj funkcji Scalanie plików.

Następnie możesz otworzyć oba katalogi i porównać poszczególne różnice i wybrać, który z nich jest „poprawny” (nawet do wierszy tekstu w pliku), scalając wyniki do nowego katalogu lub nad jednym z dwóch porównywanie

(powinien być dostępny w Spotlight po zainstalowaniu Xcode, jeśli nie, otwórz Xcode i z menu Xcode znajduje się w „Innych narzędziach dla programistów”)


Przydatne narzędzie! Chociaż trochę kłopotliwe, fajnie, że pokazuje wszystkie zmiany przed scaleniem.
Demis

0

Aby uzyskać przyzwoity synchronizator plików oparty na graficznym interfejsie użytkownika, sprawdź Synchronizacja plików (strona znaleziona tutaj ) Jest to niedrogie narzędzie (15 USD), które ma niezłą kontrolę nad procesem synchronizacji. Strzałki GUI dają całkiem dobre wyobrażenie o tym, co się stanie, zapewniając prawidłowe korzystanie z narzędzia i nie nadpisywanie niewłaściwego pliku. Niezłe narzędzie.


-2

Darmowe konto Dropbox jest świetne, jeśli chcesz zsynchronizować niewielką liczbę plików z innymi urządzeniami, ale jeśli masz wiele urządzeń, powinieneś uaktualnić Dropbox lub uzyskać Chronosync. Osobiście korzystam z obu tych rozwiązań, więc wszystkie moje komputery Mac są w zasadzie zsynchronizowane. :)Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.