Jak utworzyć skrót, aby wstawić określony znak specjalny


2

Używam znaków specjalnych, takich jak symbole matematyczne, w różnych programach, takich jak Mail lub Adobe Illustrator. Oczywiście mogę otworzyć tabelę symboli, wyszukać potrzebny symbol i skopiować go i wkleić. Czy istnieje sposób zdefiniowania skrótu do wstawienia określonego znaku specjalnego?

Odpowiedzi:


2

Dwie możliwości to utworzenie zmodyfikowanego układu klawiatury (co można zrobić ręcznie, ale jest znacznie prostsze przy użyciu programu takiego jak Ukulele ) lub poprzez program skrótów, taki jak TextExpander

Sam używam TextExpandera, więc c == jest skrótem w moim systemie dla ⌘, o == dla ⌥ i kilku innych, częściowo dlatego, że nie chcę stracić symboli już zamapowanych na kombinacje klawiszy Option ( ) na mojej klawiaturze.

Z drugiej strony, ponowne przypisanie klawiszy do symboli innych niż te, dla których zostały pierwotnie skonfigurowane, może być pomocne i wygodne również dla niektórych osób, czyli tam, gdzie świeci Ukulele.
1

Inną opcją byłoby utworzenie ~/Library/KeyBindings/i zapisanie listy właściwości w następujący sposób DefaultKeyBinding.dict:

{
  "\UF704" = { // F1
    "a" = (insertText:, "∀");
    "2" = (insertText:, "²");
  };
  "~a" = (insertText:, "∀");
}

Po ponownym uruchomieniu aplikacji, naciśnij F1Alub Alt ⌥ Apowinien wstawić „∀”.


-1

Możesz stworzyć AppleScript, który wstawi Twoją postać.

Następnie można mieć ten skrypt w menu Skrypty po prawej stronie.

Potem myślę, że w menu skrypt może mieć polecenie z klawiatury.

To koniec!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.