Eksportowanie definicji inteligentnych list odtwarzania iTunes


10

Mam około 30 inteligentnych list odtwarzania zdefiniowanych w iTunes na PC. Chciałbym wyeksportować wszystkie te definicje. Aby wyjaśnić, nie chcę eksportować utworów z każdej z tych list odtwarzania, chcę wyeksportować definicję (np. „Artist zawiera Foo”).

Mam zdefiniowane wiele warunków dla każdej listy odtwarzania i wolę rozwiązanie, które nie wymaga ręcznego wykonywania tych samych czynności 30 razy. Na przykład, gdybym mógł wyeksportować ustawienia rejestru, byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Odpowiedzi:


7

Jeśli wybierzesz inteligentną listę odtwarzania, a następnie wybierz Plik> Biblioteka> Eksportuj listę odtwarzania ... i wybierz format pliku XML, możesz następnie użyć odpowiedniego polecenia Importuj listę odtwarzania ... z innej biblioteki iTunes, aby zaimportować definicję inteligentnej listy odtwarzania.

Niestety iTunes umożliwia wybranie tylko jednej listy odtwarzania na raz, więc nie ma możliwości wybrania wielu list odtwarzania i wyeksportowania ich jednocześnie. Możesz zrobić „Eksportuj bibliotekę ...”, która robi wszystko , ale wtedy masz wiele dodatkowych rzeczy, których nie chcesz.

Jeśli jednak możesz nieco hakować , możesz wyeksportować całą bibliotekę, a następnie użyć PlistEdit Pro do edycji pliku i usunięcia wszystkich list odtwarzania i śledzenia słowników, których nie chcesz, pozostawiając tylko inteligentne listy odtwarzania. Następnie wszystkie definicje list odtwarzania będą znajdować się w jednym pliku, który można zaimportować do innej biblioteki iTunes.


1
Ta biblioteka eksportu jest dokładnie tym, czego potrzebowałam. W rzeczywistości byłem w trakcie usuwania wszystkiego z mojej biblioteki iTunes i miałem tylko te listy odtwarzania, które chciałem wyeksportować, więc xmlplik wynikowy miał tylko informacje o liście odtwarzania i działał doskonale. Dzięki!
Rozsądny

Przekonałem się, że eksportowanie biblioteki, a następnie jej ponowne importowanie nie jest takie trudne, kiedy trzeba usunąć kilka (być może nawet kilkanaście) zduplikowanych list odtwarzania. Wygląda na to, że iTunes jest coraz lepszy w tłumieniu dokładnych duplikatów, ale jeśli choć jeden utwór różni się na listach odtwarzania, otrzymasz oba podczas importowania.
bmike

2

Po przebudowie moich list SmartLists po raz pozornie setny, musiałem znaleźć lepszy sposób. Wymyśliłem rozwiązanie, ale wymaga to wstępnego planowania - musisz wyeksportować swoje listy jako XML, zanim je stracisz . Następnie usuwam wszystkie odwołania do utworów z pliku XML, aby plik zawierał tylko parametry SmartList. Następnie, gdy muszę przywrócić listę (jak po aktualizacji / uaktualnieniu), po prostu importuję plik XML. Oto instrukcje zapisywania kopii list:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy SmartList i wybierz Eksportuj, a następnie pamiętaj, aby wybrać XML jako Zapisz jako typ pliku.
  • Otwórz plik .XML w edytorze tekstu i wyszukaj <key>Playlists</key>. Ustaw kursor na początku tego wiersza, a następnie użyj suwaka, aby przewinąć do samego końca. Wybierz wszystkie linie od początku do linii, która ma <key>Tracks</key>, a następnie usuń te linie. (Usuwa <dict></dict>sekcję w obszarze Ślady).
  • Poszukaj linii z <key>Playlist Items</key>. Przejdź do następnego wiersza ( </dict>), a następnie kliknij na początku następnego wiersza. Przewiń do końca pliku, a następnie zaznacz wszystkie linie do trzeciego wiersza od dołu ( </array>). Usuń te linie. (Usuwa Playlist Items <array>)

W ten sposób zmniejsza się rozmiar pliku XML (2k do 3k w zależności od złożoności listy) i przechowuje tylko parametry listy SmartList, a nie rzeczywistą listę utworów. Zaimportowanie tych plików XML spowoduje odbudowanie listy utworów, co jeszcze mnie nie zawiodło. Pamiętaj o dołączeniu tych plików do kopii zapasowych, aby móc odzyskać te listy w przypadku awarii dysku twardego. Pamiętaj także, aby powtórzyć ten proces, jeśli zmienisz parametry swojej listy SmartList.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.