Co się stanie, gdy zamknę pokrywę komputera MacBook Pro z systemem OS X?


15

Jestem nowym użytkownikiem Maca. Co się stanie, gdy zamknę pokrywę komputera MacBook Pro z systemem OS X Lion?

Czy to śpi A może hibernacja? Coś innego?

Odpowiedzi:


17

Krótka odpowiedź

MacOSX używa Hybrid Sleep . Podczas zamykania pokrywy stan pulpitu jest zapisywany zarówno w pamięci RAM, jak i na dysku.

Następnie, podczas gdy komputer wciąż ma wystarczającą moc dla pamięci RAM, budzi się z pamięci RAM ( uśpienia ). Jednak w przypadku odcięcia zasilania komputer budzi się z dysku ( bezpieczny sen ).

Pamiętaj, że bateria nie jest w rzeczywistości na najniższym poziomie naładowania po przejściu do bezpiecznego snu. Nadal utrzymuje się ładunek. Dlatego jeśli chcesz całkowicie rozładować baterię, komputer musi pozostawać w bezpiecznym śnie przez kilka godzin, aż biała dioda przestanie „oddychać”.

Długa odpowiedź

Oto fragment oficjalnej dokumentacji Apple :

Na wszystkich komputerach Mac:

 • Mikroprocesor przechodzi w tryb niskiego poboru mocy
 • Wyjście wideo jest wyłączone, a podłączony wyświetlacz może się również wyłączyć lub przejść w stan bezczynności
 • Dyski twarde dostarczone przez Apple obracają się; dyski twarde innych firm mogą się obracać

Na przenośnych komputerach Mac:

 • Port Ethernet wyłącza się, jeśli dotyczy

 • Gniazda kart rozszerzeń są wyłączone

 • Wbudowany modem, jeśli jest obecny, wyłącza się

 • Karta AirPort, jeśli jest obecna, wyłącza się

 • Połączenie USB reaguje tylko na klawisz zasilania na zewnętrznej klawiaturze

 • Napęd nośnika optycznego obraca się w dół

 • Wejście i wyjście audio zostają wyłączone

 • Podświetlenie klawiatury, jeśli jest funkcją komputera przenośnego, wyłącza się


3
Jak wskazał Mike w swojej odpowiedzi, dobrze jest wiedzieć, że pamięć jest zapisywana na dysku natychmiast po zaśnięciu, a nie tylko wtedy, gdy poziom naładowania akumulatora jest krytycznie niski. Różnica polega jednak na tym, że tak długo, jak pamięć RAM pozostanie zasilona, ​​będzie ona wznawiana z pamięci RAM, ale jeśli nastąpi przerwa w zasilaniu, wznawia się od zrzutu pamięci dostępnej na dysku.
Gerry

Ok, wyedytuję to. Znalazłem też termin na to: Hybrid Sleep
gentmatt

6

Domyślnie działa zarówno w trybie uśpienia, jak i hibernacji - to znaczy wyłącza to, co może, ale utrzymuje zasilanie pamięci RAM, aby można było natychmiast wznowić, ale także zrzuca bieżący stan pamięci RAM na dysk, aby mógł wznowić pracę z dysku, jeśli zabraknie mu energii.


1

Zasadniczo zamknięcie komputera Mac jest tym, co chcesz zrobić, wyłączając go w dowolnej sytuacji. Przechodzi w tryb uśpienia (zużywa bardzo mało energii, po prostu utrzymuje pamięć RAM w stanie aktywnym), co pozwala jej ponownie włączyć się w ciągu około jednej sekundy.

Dodatkowo, w tym stanie, tworzy kopię pamięci RAM na dysku twardym na wypadek, gdyby jego bateria się rozładowała podczas snu. W takim przypadku ponowne włączenie zajmie trochę więcej czasu, ale zdarza się to bardzo rzadko.

Najważniejsze jest to, że jeśli zamkniesz pokrywę, zapamięta wszystko, co robiłeś, zablokuje Maca i prawie we wszystkich przypadkach włączy się niesamowicie szybko.

Warto również zauważyć, że komputery Mac nie są tak naprawdę „przeciążane”, jak system Windows. Możesz utrzymywać działający komputer Mac (jak w, bez odpowiednich restartów) przez dobry miesiąc lub dłużej, bez „zapychania się” i spowolnienia. Zwykle jedynym powodem, dla którego chcesz zrestartować komputer, jest aktualizacja lub coś podobnego.


-1

Nie wyrządzasz żadnej szkody, aby zamknąć pokrywę. W rzeczywistości nigdy nie wyłączam komputera Mac, zawsze zamykam pokrywę. Jest szybki, bezpieczny, tak jak powiedział ci Mike.


3
W rzeczywistości spanie jest jeszcze bardziej energooszczędne niż regularne wyłączanie i ponowne uruchamianie.
Gerry

Dokładnie o to mi chodzi!
Michiel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.