Monitor o rozdzielczości 1920 x 1200 z VGA nie wykrytym przez Mac OS X 10.7.2


8

Niedawno dostałem monitor Dell 2412m o rozdzielczości ekranu 1920 x 1200. Ale w preferencjach systemowych pokazuje tylko 1920 x 1080. Pięknie podłączyłem go do mojej wolnej maszyny linux, więc nie o to chodzi.

Jak mogę uzyskać prawidłową rozdzielczość na wyświetlaczu?

Specyfikacja: Dell 2412m Mac OS X 10.7.2 Łączenie za pomocą portu MiniDisplay z VGA

Odpowiedzi:


6

Jest mało prawdopodobne, abyś mógł użyć wejścia VGA, aby przekroczyć 1080p

Ale aby upewnić się, postępuj zgodnie z tą odpowiedzią, jak wyświetlić więcej rozdzielczości do wypróbowania.

MacBook Pro z wyświetlaczem Retina (koniec 2012 r.) Nie wyświetla niczego powyżej 1080p

Wybierz monitor w Preferencjach systemowych:

Preferencje systemowe -> Wyświetlacze -> Monitor (nie wbudowany wyświetlacz) -> Karta Wyświetlacz -> Rozdzielczość

Zmień z „Najlepiej na wyświetlacz” na „Skalowany”, przytrzymując klawisz „alt”, wyświetli się więcej rozdzielczości do wyboru,

Jak zauważono w komentarzach, musisz zacząć w domyślnym trybie „Najlepiej na wyświetlacz” i przejść do „Skalowanego”, trzymając klawisz Alt / Opcja ⎇, a nie odwrotnie


1
Sekretny klucz Alt działa.
Artru,

Jeśli wybrałeś już opcję „skalowane”, to powinieneś kliknąć z powrotem na „domyślne”, a następnie przytrzymać klawisz Alt, gdy klikniesz skalowane.
VenomFangs

Wypróbuj również SwitchResX madrau.com lub podobny, nie jest bezpłatny, ale masz 10 dni na wypróbowanie go i sprawdzenie, czy działa dla Ciebie.
MichaelStoner,

4

OK, wiem, że faceci w dół głosowali paolap, jednak, z jakiegokolwiek powodu, to działało dla mnie. Kiedy podłączam monitor 1440 x 900 do mojego MacBooka Pro, domyślnie ma on rozdzielczość 800 x 600 i nie jestem w stanie go zmienić (a przynajmniej zmienić na to, co chciałem, nawet przy użyciu alt) klucz). Wydaje się, że w jakiś sposób kolejność i czas podłączania i włączania rzeczy mogą „magicznie” powodować, że czasami (1/5 razy) domyślna rozdzielczość jest poprawna. Moja teoria jest taka, że ​​gdzieś monitor próbuje powiedzieć komputerowi prawidłową rozdzielczość, ale jeśli komputer już zdecyduje się wysłać sygnał 800 x 600, monitor po prostu zdecyduje się na to. W ten sposób odłączenie i ponowne podłączenie może czasem uświadomić komputerowi, jaka powinna być właściwa rozdzielczość. Edycja: W końcu przestawiłem się na używanie DVI do monitora i od tamtej pory nie miałem problemu.


Pracowałem też dla mnie.
Jonas H.,

W 2018 roku jest to nadal cenne: mój monitor 1920x1200 został ustawiony na 800x600 przy pierwszym podłączeniu. Skalowane rozdzielczości „Alt” obejmowały 1600 x 1200 i 1920 x 1080, ale nie natywną. Odłączenie i ponowne zainstalowanie wykonało zadanie: system macOS ustawił go na 1900 x 1200, a jest to potwierdzone w menu Apple Informacje o tym raporcie Mac / System. Dziwne, ale działa.
Francis Pierot,

3

Jeśli ktoś nadal ma ten sam problem, po prostu odłącz i ponownie podłącz minidisplay do komputera Mac. Miałem ten sam problem z mniejszym Dellem i to działa. P.


Problemem nie jest to, że się nie łączy. Chodzi o to, że poprawna rozdzielczość nie wyświetla się. Twoja odpowiedź w ogóle nie rozwiązuje tego problemu.
sameetandpotatoes

To rozwiązało problem dla mnie
Jonas H.,


-1

Jeśli przejdziesz do ustawień wyświetlania -> Wyświetlanie. I przytrzymaj klawisz „opcja” przed kliknięciem skalowane, otrzymasz wszystkie rozdzielczości, które w przeciwnym razie byłyby ukryte.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.