Czy są jakieś sposoby na poprawienie renderowania czcionek w X11.app / XQuartz?


11

Używam WingIDE do programowania w Pythonie i działa pod X-Windows. Renderowanie czcionek X11 doprowadza mnie do szału. Czy są jakieś sztuczki, aby uzyskać lepsze czcionki w X Server na MacOS / Lion? Przykładowy obraz tutaj . Nie jest tak źle, że powiedziałbym, że jest zepsuty, ale podpowiedzi, renderowanie subpikseli itp. Wszystko po prostu nie wygląda tak ładnie na serwerze X, jak w natywnym MacOS.

Zainstalowałem pliki binarne XQuartz 2.7.0 ręcznie i nie zauważyłem żadnej poprawy w renderowaniu czcionek. Próbowałem również skopiować Menlo.ttc do mojego katalogu ~ / .fonts, aby uzyskać ładniejszą czcionkę niż czcionki X Windows, ale jasne jest, że renderer czcionek X po prostu nie może dopasować macierzystego MacOS. W tym artykule z poradami dotyczącymi OpenOffice z 2005 r. Zaleca się zastąpienie libfreetype, ale jest to dość niezręczny proces, którego nie próbowałem, biorąc pod uwagę wiek instrukcji.


1
Za to pytanie naliczyłem nagrodę w wysokości 100 punktów i nie otrzymałem solidnej odpowiedzi. Podejrzewam, że odpowiedź na moje pytanie brzmi „nie”. Społeczność X11 pracuje nad poprawą renderowania czcionek (np. Dla Ubuntu) i być może ich praca mogłaby być wykorzystana również na komputerze Mac.
Nelson

Jestem bardzo zainteresowany tym tematem, aplikacje X11 na Mac wyglądają jak ****. Jak dotąd znaleziono tylko wiki.archlinux.org/index.php/X_resources - ale to tylko punkt wyjścia, a nie odpowiedź.
sorin,

Odpowiedzi:


6

Ostrzeżenie: to nie jest moja ostateczna odpowiedź, znalezienie lepszego będzie trochę potrwać.

Testowane OS X 10.8.5z XQuartz 2.7.4 (xorg-server 1.13.0):

 • meld - zainstalowany przez brew install meld
 • xterm
 • xclock

Aby dostroić czcionki, utwórz plik ~/.Xresourcesi umieść to:

Xft.dpi:    96
Xft.antialias: true
Xft.hinting:  true
Xft.autohint:  true
Xft.rgba:    rgb
Xft.hintstyle: hintfull

XTerm*faceName: DejaVu Sans Mono
*faceName: DejaVu Sans Mono

Wewnątrz ~/.gtkrc-2.0:

style "user-font" {
  font_name = "Lucida Grande 10"
}
widget_class "*" style "user-font"

gtk-font-name="Lucida Grande 10"
gtk-enable-mnemonics = 0

Zapraszam do publikowania swoich modyfikacji, o ile używają standardowych czcionek dostępnych w systemie OS X, chciałbym zrobić ten przepis na drop-in.

Ostatni plik ma wpływ na meldi inne aplikacje GTK.

Uwaga: czcionka jest taka sama, jak używana w interfejsie użytkownika systemu OS X, ale renderowanie jest nieco inne.


3

Minęło sporo czasu, odkąd zajmowałem się X11, więc mogę tylko wnieść ogólny wkład. Ale ponieważ nikt inny nie publikuje ...

Z perspektywy Mac OS wszystko, co robi X11, to tylko mapy bitowe. Mac OS nigdy nie widzi czcionek wyświetlanych przez X.

Więc tak naprawdę chcesz poprawić renderowanie czcionek w samym X11. To FAQ może pomóc. Możesz zrobić lepiej na bardziej ogólnym forum unixowym.


1
Proszę streścić lub wypisać odpowiednie części artykułu, do którego linkują Państwo w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna na wypadek, gdyby coś się stało z połączoną stroną.
Nathan Greenstein,

Dziękuję, doceniam próbę udzielenia pomocy w moim złym pytaniu. Prawdopodobnie masz rację, że potrzebujesz bardziej ogólnego forum uniksowego; Powinienem zobaczyć aktualny stan renderowania Ubuntu. BTW, że link FAQ pochodzi z 2002 roku; od tego czasu znacznie się poprawiło.
Nelson

2

Po prostu ctrl + kliknięcie dwoma palcami (mac book air), a otrzymasz wyskakujące menu, które pozwala zmienić rozmiar czcionki.


0

Napotkałem podobną sytuację, gdy przekierowywałem X11 z systemu Ubuntu na komputer Mac.

Dzięki odpowiedzi Sorina mogłem trochę poprawić renderowanie czcionek. W moim systemie Ubuntu uruchomiłem:

xrdb -query -all

Spowodowało to następujące wyniki:

*customization: -color
Xcursor.size:  24
Xcursor.theme: DMZ-White
Xft.antialias: 1
Xft.dpi:  96
Xft.hinting:  1
Xft.hintstyle: hintslight
Xft.rgba:  rgb

Następnie wziąłem ten wynik i utworzyłem ~/.Xresourcesplik na komputerze Mac, używając jako jego zawartości powyższego wyniku xrdb -query -all. Następnie na komputerze Mac uruchomiłem:

xrdb ~/.Xresources

... co zrozumiałem, powinno spowodować, że ustawienia zaczną obowiązywać na bieżącym serwerze X. Następnie renderowanie czcionek wydawało się lepsze, choć nadal nie jest idealne.

Jeśli to ma znaczenie, zainstalowałem również czcionki Ubuntu na komputerze Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.