Czy jest widżet na pulpicie nawigacyjnym Mac OS X, który ma większe karteczki?


13

Czy jest widżet na pulpicie nawigacyjnym Mac OS X do zapisywania notatek?

Uwaga: Teraz używam żółtych, małych karteczek (używam 8 na kilku miejscach na scren).

Naprawdę je uwielbiam, ale czasem przydałoby się je powiększyć i powiększyć, a nie połączyć w kilka.

Odpowiedzi:


13

Używam SimpleNote na komputerze Mac i iPhonie do prawie wszystkich notatek. Automatycznie synchronizuje notatki między komputerami / urządzeniami, więc może nie być dla Ciebie, jeśli chcesz tylko notatki lokalne. Uważam jednak, że jest to naprawdę wygodne, aby uzyskać dostęp do moich notatek wszędzie.

Nie wygląda na duże karteczki, zamiast tego wyświetla się lista notatek z podglądem, z której można otworzyć całą notatkę. Uważam, że jest naprawdę ładny, ale może nie być estetyczny, którego szukasz.

Edycja: Zapomniałem wspomnieć, że używam widżetu DashNote na moich komputerach Mac. Istnieją również inne opcje, ale głównie są to samodzielne programy.


2
Pytanie dotyczyło widżetu deski rozdzielczej. Czy SimpleNote ma widżet pulpitu nawigacyjnego?
Wojtek Kruszewski

@WojtekKruszewski Właśnie zaktualizowałem moją odpowiedź nowym linkiem do widżetu DashNote, który używa tych samych plików, co SimpleNote.
Lizzan,

7

Miałem dokładnie ten sam problem, dlatego utworzyłem widżet „Większe notatki”.

Możesz go znaleźć tutaj:

https://github.com/fauria/bigger-notes

Mam nadzieję, że to pomoże.

Pozdrowienia.


Ok, zacząłem używać widżetu Bigger Notes i podobało mi się to ... Wyłączyłem komputer i kiedy go ponownie uruchomiłem, notatki były całkowicie puste. Jestem bardzo zirytowany! Zachowaj ostrożność przy umieszczaniu w tych notatkach czegoś ważnego lub w ogóle nie używaj widżetu.

2
Najwyraźniej problem związany z tym, że większe notatki nie zachowują notatek, został rozwiązany, sprawdź repozytorium GIT dla najnowszej wersji.
nohillside

2

Niestety nie spotkałem się z niczym takim jak Stickies na OS X.

Piszę to w nadziei, że programista Maca badający ten temat dostrzeże taką możliwość.

Funkcje z Stickies, których mi brakuje:

 • Włączaj i wyłączaj Stickies za pomocą globalnego skrótu klawiaturowego.
 • Nie chcę przechodzić przez Dashboard, chcę, żeby Stickies wyskakiwał na pulpicie na polecenie!
 • Ustaw alarm dla dowolnego Sticky. Niesamowite dla przypomnień lub codziennych zadań. Karteczka przechodzi w tryb uśpienia (ukrywa się) i pojawia się na pulpicie w wymaganym czasie. Możesz nawet odtwarzać dźwięk i animować!
 • Proste automatyczne formatowanie linków. Możesz przeciągnąć uri przeglądarki do Stickies. Możesz kliknąć linki w Stickies, aby otworzyć w przeglądarce. Idealne do przechowywania list artykułów do przeczytania (dlaczego miałbym utworzyć nowe konto online lub skorzystać z rozszerzenia przeglądarki, jeśli mogę dowolnie edytować moją listę? Nie wspominając o tym, że jest ona zapisana gdzieś na moim dysku twardym, z którą bez problemu mogę czytać uruchomiona aplikacja i kopia zapasowa).
 • Jeśli tekst będzie długi, pojawi się pasek przewijania. Możesz wybrać, ile posiadłości ekranu chcesz wykorzystać dla swoich Stickies.
 • Możesz łatwo ustawić tytuł Stickies.
 • Możesz zarządzać Stickies, ukrywać te, których nie chcesz teraz widzieć, i przywrócić je później. W efekcie działa również jako baza małych notatek, ale przede wszystkim jest to świetny notatnik.
 • Możliwość ukrycia Stickies jest świetna, ponieważ czasami możesz chcieć, aby Stickies był widoczny podczas pracy nad czymś, a możesz chcieć ukryć innych, którzy ci przeszkadzają.
 • Stickies miał niesamowite skróty, takie jak: przywróć wszystkie „ukryte” klejenie na widoku.
 • Nie były tak ładne jak OS X Stickies, ale można swobodnie ustawiać przezroczystość i kolory.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że aplikacje Mac są lepsze pod względem użyteczności i wyglądu, ale jest to jeden rodzaj aplikacji, w którym prawie każda próba, którą widziałem w OS X, zmierza w kierunku „osobistej wiki” (za dużo) lub synchronizacji online (nie potrzeba) lub po prostu niezgrabny (widżet na pulpicie nawigacyjnym).

Przez lata korzystałem z Stickies w systemie Windows. Całkowicie zapłaciłbym za to 20 EUR lub więcej za OS X.


2

Wiem, że to jest stare, ale dodam jedno, które właśnie znalazłem na wypadek, gdyby ludzie wciąż na to patrzyli. To się nazywa WikityWidgets. Muszę go jeszcze użyć, ponieważ właśnie go pobrałem, ale wygląda na to, że będzie całkiem niezły.


Wyglądamy na bardziej rozbudowane odpowiedzi, poświęć trochę czasu na edycję swoich, dodając, dlaczego uważasz, że to narzędzie jest najlepszą opcją, aby rozwiązać tę potrzebę.
Thecafremo

1
To jest link: inkspotting.com/wikity/WikityWidget.zip Właśnie tego szukałem ... Dzięki.
AhHatem

2

AKTUALIZACJA : link KNotesWidget jest uszkodzony. Szukałem i znalazłem to tutaj .

Być może szukasz KNotesWidget . (link jest zepsuty)

Stanowi alternatywę dla lepkiego widgetu Apple z większą funkcjonalnością:

 • nieograniczony rozmiar tekstu
 • skalowalny
 • składany
 • umożliwia natychmiastowe odrodzenie kolejnej nuty k

1
Dzięki .. moim jedynym problemem jest to, że wyglądają tak brzydko :) Wiesz .. Jestem użytkownikiem Apple, jestem maniakiem projektowania
aneuryzm

2
@Patrick nigdzie w twoim pytaniu nie była wymagana estetyka :) Biorąc pod uwagę, że jesteś maniakiem projektowania, włam się do widżetu i upiększ go :) W każdym razie to html / css / javascript.
Martin Marconcini,

KNotesWidgetLink nie otwierać @Martin Marconcini
Alper

Dobre znalezisko Alper. Podejrzewam, że nikogo nie obchodzi zbytnio Dashboard, który był tak „świetną” funkcją w tamtych czasach;)
Martin Marconcini,


0

Używam notatek Tomboy . Jest podobny do lepkich, ale z kilkoma ładnymi dodatkowymi funkcjami.

 • Połącz notatki ze sobą, wpisując poprzedni tytuł notatki w bieżącej notatce
 • Ostatnio otwierane notatki są szybko dostępne
 • Możesz „przypiąć” notatki, aby zawsze były szybko dostępne
 • Utwórz wiele notatników

Wyszukiwanie notatek i łączenie powiązanych notatek jest naprawdę łatwe. Jedyną funkcją, której moim zdaniem brakuje, jest sposób synchronizacji z moim iPhonem.


0

Sprawdź Secret NotePad . Wygląda na to, że możesz zmienić jego rozmiar, zablokować i zastosować do niego różne style. Wygląda również całkiem nieźle.


0

Nie używaj lepkich, zwłaszcza widżetów dostarczanych z komputerem, ponieważ jeśli klikniesz pole wyboru, znikną i stracisz wszystkie informacje. Chyba że istnieje zasadniczy sposób odzyskiwania danych.


Witamy w AD, On prosi o lepsze rozwiązanie, a nie o Nie używaj tego bez wyjaśnienia, która opcja jest lepsza.
Rob
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.