Jak interpretować maksymalną rozdzielczość monitora MacBook USB?


1

Zastanawiam się, czy macbook (tylko USB C) może obsługiwać: 49 "(5120 x 1440) wyświetlacz monitora.

Macbook 2018 ma kartę Intel® HD Graphics 615 (za specyfikacje) .

  • The Strona internetowa firmy Intel dla tej karty graficznej jest myląca tabela dla maksymalnej rozdzielczości, która cytuje: 4096 x 2304 przy 60 Hz, 3840 x 2160 przy 60 Hz.
  • Karta najwyraźniej ma 16 GB pamięci.

Chociaż jestem wyszkolonym inżynierem elektrykiem, nie jestem wystarczająco kompetentny, aby sprawdzić, czy ta karta może obsługiwać wyświetlacz 5120 x 1440.

Czy to tak proste, jak zapewnienie:

5120 x 1440 & lt; 4096 x 2304?

Czy jest to bardziej niuansowe?


@tetsujin Widziałem to pytanie, ale nie daje ono odpowiedzi na moje pytanie. Jeśli uważasz, że jest to duplikat, możesz wyjaśnić, w jaki sposób ten post odpowiada na pytanie, czy cytowany powyżej macbook obsługuje monitor 5120 x 1440.
tohster


Tetsujon ma rację, musisz tylko określić, jaki protokół obsługuje Mac i jak twój wyświetlacz reaguje na ten standardowy sygnał. Spekuluję, ale w końcu sprzęt może napędzać więcej pikseli, ale metoda połączenia i sterownik zawsze będą tam, gdzie guma spotyka się z drogą. Teoria wychodzi z okna, jeśli dane nie są zsynchronizowane.
bmike

Odpowiedzi:


1

Apple wybiera i zarządza sterownikami graficznymi, więc wiedząc, że inny system operacyjny może mieć sterowniki zdolne do uruchamiania rozdzielczości, to dobra informacja, ale nie ma gwarancji, że zobaczysz to samo na macOS.

Co więcej, otrzymujesz super zorganizowane artykuły pomocnicze wyjaśniające wszystkie rodzaje obsługi 4K i 5k we wszystkich modelach komputerów Mac, bez względu na sterowniki i szczegóły dotyczące wewnętrznego chipsetu. Również w rozmiarze dodatnim MacBook z 2018 r. Jest już w sprzedaży i można uzyskać informacje, które obsługuje przy 60 Hz więcej megapikseli niż wyświetlacz, o który pytasz.

Nasze kanoniczne pytanie, jak wyszukać szczegółowe specyfikacje dla wszystkich komputerów Mac, da ci te informacje:

Obsługa grafiki i wideo
Podwójny wyświetlacz Intel HD Graphics 615 i   dublowanie wideo: jednocześnie obsługuje pełną rozdzielczość natywną na   wbudowany wyświetlacz i rozdzielczość do 4096 na 2304 przy 60 Hz na jednym   zewnętrzny wyświetlacz, oba w milionach kolorów. Port USB-C z obsługą   dla:

- Ładowanie
-USB 3.1 Gen 1 (do 5 Gb / s)
-Natywne wyjście wideo DisplayPort 1.2

Ponieważ MacBook nie ma bezpośredniego połączenia HDMI i nie piorunuje, kluczową brakującą informacją jest to, jakie wideo USB-C będzie obsługiwane w tym ogłoszonym, ale nie wysyłanym produkcie.

Gdybym musiał zgadywać, spekulowałbym, że potrzebujesz DisplayPort 1.4, aby uruchomić LG lub podobną dell z całkowitą liczbą 7,3 megapiksela, a ja spekuluję tylko na MacBooku Pro lub Air z Thunderbolt 3 będzie miał DP 1.4 . Powinieneś prawdopodobnie zaplanować DisplayPort 1.2 lub niższy dla modeli MacBooka „one”, ponieważ Apple może przekroczyć ich specyfikację, ale MacBook jest wymieniony jako w pełni obsługujący.

Czy LG może Ci powiedzieć, jak ten wyświetlacz będzie działał po podaniu DP 1.2?


Dzięki temu jest bardzo pomocna odpowiedź. Obawiałem się, że odpowiedź nie jest tak prosta, jak tylko zapewnienie, że liczba megapikseli jest niższa niż określone maksimum. Sprawdzę różnicę między Displayport 1.2 i 1.4, a następnie sprawdzę z LG. Dziękuję bardzo.
tohster
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.