2011 MacBook Pro wyświetla pionowe linie, a następnie uruchamia się ponownie


2

Mój 2011 MacBook Pro uruchamia się dobrze, ale kiedy zacząłem pracować, niezależnie od tego, co robię, laptop działa nieprawidłowo i ostatecznie pokazuje pionowe czarno-białe linie, po których następuje ponowne uruchomienie komputera.

Czy to wskazuje na awarię karty graficznej? Jak mogę zdiagnozować / rozwiązać?

Odpowiedzi:


0

Czy to wskazuje na awarię karty graficznej?

Tak może być. Ponowne uruchomienie jest najprawdopodobniej paniką jądra z powodu awarii GPU. To, wraz z zniekształceniem ekranu, stanowi klasyczne oznaki niepowodzenia. Jednak to nie jedyna możliwa diagnoza. Chociaż jest mało prawdopodobne, nadal może być tak, że GPU jest w porządku, a wyświetlacz jest uszkodzony.

Jak diagnozować?

Jak tylko się zalogujesz, Zrób zrzut ekranu . Jeśli zniekształcenie pojawi się na zrzucie ekranu, problem dotyczy procesora graficznego i wymiany płyty głównej. Jeśli zniekształcenie nie pojawia się na zrzucie ekranu, problem dotyczy wyświetlacza i musisz go wymienić.

Jak rozwiązać problem?

Jest to problem z procesorem graficznym lub problem z wyświetlaniem. Bardzo podejrzewam tego pierwszego. Tak czy inaczej, jest to problem sprzętowy, dla którego nie ma rozwiązania problemów online. Ponieważ ta maszyna jest poza okresem gwarancji (i AppleCare), koszt jej naprawy wynosi 500-1000 USD, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Powodzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.