Czy w OS X można określić, z którego połączenia sieciowego korzysta aplikacja?


11

Mój ethernet łączy się z siecią LAN, moje lotnisko łączy się z inną siecią (to inny komputer Mac współużytkuje połączenie VPN). Chcę, aby wszystkie aplikacje oprócz symulatora iPhone'a łączyły się przez sieć LAN.

czy to możliwe?


świetne pytanie ...
Robert S Ciaccio

Odpowiedzi:


3

Głównym sposobem, w jaki musiałbyś to zrobić, jest prawdopodobnie użycie wiersza polecenia ipfw , chociaż naprawdę nie mam z tym dużego doświadczenia. Możesz utworzyć niestandardowe reguły routingu, aby zrobić to, co musisz zrobić.

Niektóre inne opcje:

  • Jeśli aplikacja próbowała użyć czegoś konkretnie w tej sieci, powinna skierować tę drogę. Podobnie jak w przypadku, jeśli twoja sieć lokalna to 192.168.xx, a twój pilot to 10.0.xx, jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do czegoś w 10.0.xx, powinno to prowadzić w ten sposób.

  • Innym pomysłem, który przychodzi mi na myśl (który tak naprawdę przeskakuje problem), byłoby posiadanie skryptu jabłkowego, który zmieniał kolejność interfejsów, kiedy były potrzebne. Twój Mac powinien używać tego, co znajduje się na górze listy jako swojej podstawowej sieci w preferencjach. Jeśli przeciągniesz lotnisko w górę, użyje go jako głównej sieci. Być może skryptowanie tego byłoby łatwe i szybka zmiana, gdy trzeba przetestować coś w symulatorze.


1
Nie, ipfw nie działa „na aplikację”, ale jeśli może znaleźć porty, których używa, musi przesłać je przez odpowiednią podsieć… jest to możliwe, ale prawdopodobnie skomplikowane.
Martin Marconcini,

0

Możesz spróbować Little Snitch .

Nie jestem pewien, czy ma tę funkcję, ponieważ od jakiegoś czasu jej nie używałem, ale warto spróbować.


2
Nie sądzę, by Mały Znicz robił to, co chce! przynajmniej używam go tylko do kontrolowania mojego połączenia internetowego (zezwalaj aplikacji na łączenie się lub nie)
Am1rr3zA 28.10.10

1
Littlec Rzeczywiście Little Snitch nie ma z tym nic wspólnego, to wychodzący kontroler zapory ogniowej.
Martin Marconcini,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.