Jaka jest dobra aplikacja na iPhone'a, która pozwala mi wyświetlać pliki w mojej sieci?


8

Szukam aplikacji, która zapewnia funkcjonalność podobną do funkcji „SHARED” firmy Apple Finder lub środowiska sieciowego Microsoft Windows Explorer. Zasadniczo powinienem móc korzystać z iPhone'a, aby uzyskać dostęp do udostępnionych plików na komputerach w mojej tej samej sieci. Jakieś sugestie?

Dane techniczne:

  1. Nie wymaga pobierania / uruchamiania oprogramowania na żadnym komputerze. Jedynym wymaganym oprogramowaniem jest aplikacja na iPhone'a.
  2. Dostęp do plików udostępnianych w sieci powinien być możliwy.
  3. Powinieneś mieć dostęp do plików na dyskach sieciowych, które nie są podłączone do komputerów (np. NAS).
  4. Nie wymaga jailbreakowania telefonu.

Przykłady rzeczy, których nie szukam:

  • Rozwiązanie do udostępniania ekranu (np. Pulpit zdalny, logmein itp.), Narusza powyższe punkty 1 i 2.
  • Far Finder : narusza # 1 i # 2, być może także # 3.

Rozsądne, czy możesz wyjaśnić jedną rzecz? Chciałbym wiedzieć, czy próbujesz przeglądać pliki na współdzielonych dyskach / folderach na innym komputerze w sieci. Far Finder (jedna z poniższych odpowiedzi) wydaje się być ukierunkowany na przeglądanie lokalnych plików na jednym komputerze, a nie na udziałach sieciowych.
Ben Wyatt

@Ben: Mówię o możliwości dostępu do udostępnionych plików / folderów w sieci. Na przykład powinien zapewniać taką samą funkcjonalność jak Otoczenie sieciowe w systemie Windows. Lub kategorię Udostępnione w Finderze na komputerze Mac. Tak więc, jeśli Far Finder pozwala wyświetlać pliki tylko na jednym komputerze, nie tego szukam.
Rozsądny

Dzięki za aktualizacje problemu. Usunięto wcześniejszą odpowiedź, ponieważ w ogóle nie pasowała, i uwzględniono nową.
jmlumpkin

Wierzę, że nie ma sposobu na zrobienie takiej aplikacji, inaczej byłoby to już zrobione. Z drugiej strony, jeśli usuniesz wymaganie # 4 i zezwolisz na jailbreak, istnieje wiele opcji. I nie jestem pewien, co masz na myśli przez wymaganie nr 3, ale jeśli nie masz nic przeciwko przeglądaniu plików tylko przez przeglądarkę internetową, możesz znaleźć kilka opcji w sklepie Apple.
cregox

@Cawas: patrz odpowiedź Roberta Fishera. Spełnia wszystkie wymagania.
Rozsądny

Odpowiedzi:


7

Myślę, że NetPortal firmy Stratospherix może robić, co chcesz. Używam ich FileBrowser na iPada, ale nie próbowałem NetPortal, który jest ich wersją na iPhone'a. Posiadają również bezpłatną wersję NetPortalLite.

(Niestety, nie mam przedstawiciela, który może podać więcej niż jedno hiperłącze).


To robi dokładnie to, czego chcę. Jedynym problemem jest to, że musisz wprowadzić adres każdego komputera (np. Adres IP lub jego nazwę), zanim będziesz mógł się z nim połączyć. Podoba mi się, w jaki sposób Explorer i Finder pokazują, z którymi komputerami można się połączyć.
Sensowny

3

Będziesz wtedy potrzebował klienta AFP lub SMB - to właśnie robią same maszyny. Nie sądzę, że w sklepie z aplikacjami są klienci AFP lub SMB - dlatego może być konieczne jailbreakowanie telefonu, aby użyć jednego z nich - i po kilku wyszukiwaniach wciąż nie wiem, czy są dostępne (jednak znajduję wiele opcji montażu iPhone'a na komputerze Mac).


Nie chcę jailbreakować mojego telefonu. Dziękuję za informację. Nawiasem mówiąc, co oznaczają AFP i SMB?
Rozsądny

2
AFP = Apple Filing Protocol, a SMB = Server Message Block. AFP to w zasadzie sieciowe udostępnianie plików wbudowane w Mac OS, podczas gdy SMB jest podobny w Windows. Sposób wyświetlania tych udziałów na innych komputerach odbywa się za pomocą tych protokołów. Nigdy nie widziałem klienta podobnego do tego w App Store.
jmlumpkin

0

Możesz wypróbować LogMeIn . Jest to usługa dla komputerów Mac, która znajduje się na pasku menu, oraz aplikacja na iPhone'a, która zapewnia dostęp do komputera Mac w stylu VNC / RDC. W przeszłości miałem z tym duży sukces, a bezpłatna usługa jest naprawdę łatwa w użyciu.


Szukam rozwiązania, które nie korzysta z udostępniania ekranu (lub czegoś podobnego). Chcę interfejs zoptymalizowany dla iPhone'a i nie wymagający logowania do innego komputera.
Sensowny

Nie jestem pewien, jak można przeglądać pliki dowolnego komputera bez konieczności uprzedniego zalogowania się.
Philip Regan

Zaktualizowałem specyfikacje, więc możesz chcieć zaktualizować swoją odpowiedź.
Rozsądny

To jedyna odpowiedź na to pytanie. Przepraszam.
Philip Regan

Pomyśl o komputerze, który uzyskuje dostęp do plików innego komputera w sieci (np. Przez Finder lub Explorer). Jeśli te pliki są udostępnione, nie poprosi o nazwę użytkownika / hasło. Robię to cały czas. Jest oczywiste, że iPhone powinien być w stanie zrobić to samo.
Sensowny

-2

Zdalna przeglądarka plików , działa dobrze.


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale wyjaśnij, dlaczego polecasz to rozwiązanie i jak rozwiązuje problem opisany w pytaniu.
nohillside

w odpowiedzi na twoje poszukiwania szukałem dokładnie tej samej aplikacji na iPhone'a, kiedy natknąłem się na ten wątek, jednak wypróbowałem aplikację w komentarzu nade mną i zadziałało. Mogę uzyskać dostęp do plików udostępnionych z dysku twardego podłączonego bezpośrednio do routera bezprzewodowego bez konieczności przechodzenia przez inny komputer zdalny. +1 dla tej aplikacji: D
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.