Zbyt wiele kropek w polach hasła Safari


16

Safari 12.0.1 (14606.2.104.1.1) / macOS Mojave 10.14.1 (18B75) / zarówno Mac Mini pod koniec 2018 r., Jak i MacBookAir pod koniec 2018 r.

Za każdym razem, gdy wpisuję znak w polu hasła, zamiast wyświetlać się jako unikalna kropka, generuje wiele kropek po mikro opóźnieniu. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale w pierwszym przykładzie poniżej napisałem jedną postać; w drugim dwa znaki:

Wpisałem JEDEN znak

Wpisałem DWIE znaki

  • Takie samo zachowanie na dowolnej stronie internetowej z polem hasła.
  • Tylko Safari. Nie ma problemu w Chrome lub Firefox.
  • Pytanie o podanie 1Hasła do wypełnienia pola działa. BTW, myślałem, że winowajcą było 1Password, ale wyłączenie jego rozszerzenia nie przyniosło żadnego efektu.
  • Usunięcie za type="password"pomocą inspektora Safari powoduje zniknięcie problemu, ale oczywiście ujawnia wpisane znaki.

Więc zostaję drapiąc się po głowie. Jakiś ołów?


Czy to naprawdę ma znaczenie? Czy Twoje hasło jest poprawnie wysyłane na serwer, czy generowany jest niepoprawny ciąg?
Carl Witthoft

To niepoprawny napis, który został wygenerowany. Na przykład, jeśli skrót został zdefiniowany jako „foobar”, a moje hasło to „love123” (ups!), Hasło faktycznie wysłane do witryny to „foobar foobar foobar ... foobar”.
Aristide

Odpowiedzi:


36

Znalazłem, moja wina. Niedawno zdefiniowałem ogólnosystemowy skrót przypisujący symbol „•” do innego ciągu. Najgorszy pomysł w historii! Gdy tylko pojawiła się kropka, została rozszerzona do kilku znaków, wszystkie zastąpione kropkami i tak dalej. Ponieważ zwykle używam 1Password, problem pojawia się dopiero kilka dni po fakcie.

Teraz w Internecie jest coś na wypadek, gdyby ktoś popełnił ten sam błąd :)


6
Pytanie można oznaczyć jako rozwiązane dopiero po upływie 2 dni od udzielenia odpowiedzi ...
Roddy of the Frozen Peas

20
Jestem zdezorientowany, w jaki sposób takie skróty mogą nawet odnosić się do postaci, która w rzeczywistości nie jest wpisana , tylko wyświetlana na ekranie.
user1686,

3
Jeśli wartość pola pozostaje dokładna, wydaje się to miłym sposobem na ograniczenie surfowania po ramionach. Niezbyt silna obrona, ale po prostu kolejna obrona.
mgarciaisaia

8
@mgarciaisaia - Korzystałem z oprogramowania, które po wpisaniu hunter2hasła powoduje wyświetlenie na ekranie prawie losowej liczby „kropek”. Więc wpisanie hmoże po prostu pokazać, •••a następnie upokazać itp., Więc długość hasła nie jest taka sama jak długość zaciemnionego hasła wyświetlanego na ekranie. Zawsze zastanawiałem się, dlaczego nie jest to bardziej rozpowszechnione.
BruceWayne

14
Przepraszam - widzę tylko *******w pierwszej linii. Wygląda na to, że StackExchange odfiltrowuje twoje hasło: O
mgarciaisaia
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.